Zbiórka Klub dla dzieci ,,CZAS NA KOLOR" - miniaturka zdjęcia

Klub dla dzieci ,,CZAS NA KOLOR" Jak założyć taką zbiórkę?

Klub dla dzieci ,,CZAS NA KOLOR"

2 890 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Zebrane w zbiórce środki zostaną przeznaczone na odpowiednie zaadaptowanie budynku i pomieszczeń przeznaczonych na otwarcie klubu ,,Czas na kolor" dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz dzieci wykazujących problem z adaptacją społeczną. 

IOGT Polska to organizacja pozarządowa działająca w tematyce profilaktyki uzależnień oraz wykluczenia społecznego.

Celem działania IOGT Polska jest:

1. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym;

2. Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między środowiskami i społeczeństwami;

3. Promocja i organizacja wolontariatu;

Z uważnością obserwujemy dynamicznie zmieniające się otocznie i zauważamy, że wielu młodym ludziom coraz trudniej odnaleźć się w obecnej rzeczywistości.

Dzisiejszy świat, daje wiele możliwości, co jednocześnie może powodować poczucie zagubienia i doprowadzać do powstawania wielu patologii społecznych, skutkujących dalszą degradacją społeczną z negatywnym wpływem na otoczenie.

Stowarzyszenie IOGT Polska wychodzi naprzeciw tym problemom, tworząc wyjątkowe miejsce, którym będzie Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, mieszczące się w samym centrum miasta, przy ulicy Dworcowej 20/10.

Nasze stowarzyszenie realizuje na terenie Bytomia od stycznia 2013 roku autorskie programy ,,Społeczeństwo równych szans i możliwości” oraz ,,Czas na Kolor!” których głównym celem jest wyrównywanie szans społecznych poprzez prowadzone przez nas warsztaty, szkolenia oraz prace indywidualną. Programy te były w głównej mierze skierowane do dzieci i młodzieży zamieszkujących dzielnice Bytom – Bobrek oraz Bytom – Karb, gdzie panujące stereotypy oraz marginalizacja niejednokrotnie utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Przez ostatnie lata mogliśmy zaobserwować pozytywne rezultaty tych działań oraz ich bezpośredni wpływ na zmiany w życiu naszych podopiecznych oraz wolontariuszy, co poskutkowało chęcią rozszerzenia wcześniej wspomnianych działań w Bytomiu i scentralizowaniem ich do naszej nowo pozyskanej siedziby przy ulicy Dworcowej. 

W pierwszym etapie przymierzamy się do otwarcia w Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, stacjonarnego klubu ,,Czas na kolor” dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz dzieci wykazujących problemy z adaptacją społeczną, którego otwarcie planujemy z początkiem roku 2018r.

Zebrane podczas zbiórki pieniądze posłużą do adaptacji lokalu i jego wyposażenia m.in:

- dostosowanie lokalu do norm sanepidu,

- niezbędne modernizacje związane z bezpieczeństwem dzieci;

- zakup i montaż stolarki okiennej;  

- zakup mebli (stoły, krzesła) ;

- zakup wyposażenia do łazienki (toaleta, umywalka itp.)

Liczymy na to, że dzięki Waszemu wsparciu z naszej pomocy skorzysta 70 dzieci rocznie, które będą uczestniczyć w programie „Czas na kolor” realizowanym w świetlicy środowiskowej o tej samej nazwie. 

Program ,,Czas na kolor" obejmuje w swoich działaniach między innymi:

1. Działania edukacyjne (pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia reedukacyjne, gry i zabawy  świetlicowe rozwijające logiczne myślenie, zajęcia warsztatowe); 

2. Działania profilaktyczne (ćwiczenia umiejętności odmawiania oraz radzenia sobie w sytuacjach zmuszania i przymuszania, nauka techniki rozładowania stresu, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, trening mediacji konfliktów oraz aktywnego słuchania);

3. Działania wychowawcze (praca na rzecz placówki w tym dbanie o czystość, nauka zasad zachowania się w różnych sytuacjach, nauka zasad higieny, rozwijanie u wychowanków ducha wolontariatu, nauka współdziałania w grupie);

4. Działania rozwijające horyzonty (organizowanie obozów letnich i zimowych dla wychowanków,  organizowanie spotkań motywacyjnych z autorytetami ze świata sportu, kultury i sztuki, rozwijanie pasji i zainteresowań wśród wychowanków);

5. Działania opiekuńcze i współpraca z rodziną ( prowadzenie rozmów indywidualnych i zajęć grupowych z rodzicami wychowanków dotyczących właściwego modelu wychowania, aktywna współpraca wychowanków z instytucjami wspierającymi rodzinę, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas zajęć).

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich i wesprzyj nas proponowanymi kwotami lub dowolną kwotą! 

Wszyscy nasi darczyńcy zostaną zaproszeni na ,,Galę Darczyńców IOGT Polska" (o jej szczegółach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszego FanPage oraz prywatnych wiadomości e-mail z zaproszeniami dla naszych Darczyńców)

Dla wszystkich osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 10 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania specjalne rabaty na bilety do największego parku rozrywki w Polsce ENERGYLANDIA w Zatorze do odebrania w naszej organizacji * o szczegóły pytaj pod adresem [email protected]

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 15 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania długopisy IOGT Polska * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 20 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania smycz Czas na Kolor * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 30 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania serduszka antystresy ,,Czas na kolor" * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 60 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania notesy zeszytowe z grubą okładką IOGT Polska * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 400 zł lub więcej naszą organizacja może zaoferować przeprowadzenie 3h animacji dla dzieci podczas imprezy urodzinowej wg. jednego z wybranych scenariuszy (piraci, cyrk, superbohaterowie, książęta i księżniczki, odkrywcy galaktyki oraz wiele innych w zależności od tematyki organizowanego przyjęcia urodzinowego)

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 1000 zł lub więcej nasza organizacja przewidziała umieszczenie imienia i nazwiska lub nazwy firmy na specjalnej ścianie w Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia przeznaczonej dla darczyńców IOGT Polska

Bardzo liczymy na Państwa pomoc oraz zwracamy się z ogromną prośbą o włączenie się w nasze przedsięwzięcie i wsparcie jego realizacji w postaci przekazania środków finansowych lub materiałów umożliwiających remont, adaptację oraz otwarcie klubu dla dzieci ,,Czas na kolor!”

Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonego przedsięwzięcia i będzie istotnym wkładem w rozwój naszego miasta i jego młodych mieszkańców.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • IOGT Polska - awatar

  IOGT Polska

  23.08.2017
  23.08.2017

  We wtorek 22.08.2017 do naszego Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia wkroczyła ekipa montażowa z firmy BUD – MAL – Salon Okien i Drzwi w Bytomiu.
  Co to oznacza ?
  Dużo łez wzruszeń i wdzięczności za to, że dzięki naszym DARCZYŃCOM marzenia wielu z nas o stworzeniu wyjątkowego miejsca, którym będzie Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia jest coraz bliżej do osiągnięcia.

  Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować każdemu z Was z osobna, za słowa otuchy i motywację, za zaangażowanie, zainteresowanie i chęć pomocy, wspierając nas nie tylko finansowo, ale oddając nam swój czas i siebie.
  To ważne i bardzo cenne kiedy to WY angażujecie się w tak istotne działania społeczne, którym bez wątpienia jest Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia.
  Zmiany są widoczne i choć czeka nas jeszcze remont oraz odpowiednia adaptacja pomieszczeń, nie mamy wątpliwości, że wśród nas jest tak dużo DOBRYCH SERCE, dzięki którym ten budynek staje się coraz bardziej przyjazny dla otoczenia.

  Zdjęcie aktualizacji 7 277

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.09.2017
  04.09.2017

  To niewiele kuzynka , ale zawsze do przodu. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.08.2017
  24.08.2017

  Brawo! Jest progress i niech tak będzie dalej! :)

 • Daniel Maciejczyk - awatar

  Daniel Maciejczyk

  14.05.2017
  14.05.2017

  :)

 • Natalia - awatar

  Natalia

  11.05.2017
  11.05.2017

  Jestem za !

 • Maksymilian Olek - awatar

  Maksymilian Olek

  11.05.2017
  11.05.2017

  Fajna inicjatywa :-)

  • IOGT Polska - awatar

   IOGT Polska - Organizator zbiórki

   11.05.2017
   11.05.2017

   Bardzo dziękujemy Maksymilianie za wsparcie naszej inicjatywy w imieniu organizacji i dzieci, które będą korzystać z tego miejsca :) Życzymy Tobie i Twoim bliskim samych pomyślności i wierzymy, że dane dobro do Ciebie powróci :)

2 890 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciły 82 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 82

Olaa - awatar
Olaa
10
Monika - awatar
Monika
100
Paweł Słonecki - awatar
Paweł Słonecki
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Natalia Maciejczyk - awatar
Natalia Maciejczyk
30
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
21
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij