Zbiórka Klub dla dzieci ,,CZAS NA KOLOR" - miniaturka zdjęcia

Klub dla dzieci ,,CZAS NA KOLOR"

Zebrane w zbiórce środki zostaną przeznaczone na odpowiednie zaadaptowanie budynku i pomieszczeń przeznaczonych na otwarcie klubu ,,Czas na kolor" dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz dzieci wykazujących problem z adaptacją społeczną. 

IOGT Polska to organizacja pozarządowa działająca w tematyce profilaktyki uzależnień oraz wykluczenia społecznego.

Celem działania IOGT Polska jest:

1. Przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym;

2. Działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między środowiskami i społeczeństwami;

3. Promocja i organizacja wolontariatu;

Z uważnością obserwujemy dynamicznie zmieniające się otocznie i zauważamy, że wielu młodym ludziom coraz trudniej odnaleźć się w obecnej rzeczywistości.

Dzisiejszy świat, daje wiele możliwości, co jednocześnie może powodować poczucie zagubienia i doprowadzać do powstawania wielu patologii społecznych, skutkujących dalszą degradacją społeczną z negatywnym wpływem na otoczenie.

Stowarzyszenie IOGT Polska wychodzi naprzeciw tym problemom, tworząc wyjątkowe miejsce, którym będzie Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, mieszczące się w samym centrum miasta, przy ulicy Dworcowej 20/10.

Nasze stowarzyszenie realizuje na terenie Bytomia od stycznia 2013 roku autorskie programy ,,Społeczeństwo równych szans i możliwości” oraz ,,Czas na Kolor!” których głównym celem jest wyrównywanie szans społecznych poprzez prowadzone przez nas warsztaty, szkolenia oraz prace indywidualną. Programy te były w głównej mierze skierowane do dzieci i młodzieży zamieszkujących dzielnice Bytom – Bobrek oraz Bytom – Karb, gdzie panujące stereotypy oraz marginalizacja niejednokrotnie utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Przez ostatnie lata mogliśmy zaobserwować pozytywne rezultaty tych działań oraz ich bezpośredni wpływ na zmiany w życiu naszych podopiecznych oraz wolontariuszy, co poskutkowało chęcią rozszerzenia wcześniej wspomnianych działań w Bytomiu i scentralizowaniem ich do naszej nowo pozyskanej siedziby przy ulicy Dworcowej. 

W pierwszym etapie przymierzamy się do otwarcia w Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia, stacjonarnego klubu ,,Czas na kolor” dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz dzieci wykazujących problemy z adaptacją społeczną, którego otwarcie planujemy na wrzesień 2017r.

Zebrane podczas zbiórki pieniądze posłużą do adaptacji lokalu i jego wyposażenia m.in:

- dostosowanie lokalu do norm sanepidu,

- niezbędne modernizacje związane z bezpieczeństwem dzieci

- zakup i montaż okien 

- zakup mebli (stoły, krzesła) 

- zakup wyposażenia do łazienki (toaleta, umywalka itp.)

Liczymy na to, że dzięki Waszemu wsparciu z naszej pomocy skorzysta 70 dzieci rocznie, które będą uczestniczyć w programie „Czas na kolor” realizowanym w świetlicy środowiskowej o tej samej nazwie. 

Program ,,Czas na kolor" obejmuje w swoich działaniach między innymi:

1. Działania edukacyjne (pomoc w odrabianiu lekcji, zajęcia reedukacyjne, gry i zabawy  świetlicowe rozwijające logiczne myślenie, zajęcia warsztatowe); 

2. Działania profilaktyczne (ćwiczenia umiejętności odmawiania oraz radzenia sobie w sytuacjach zmuszania i przymuszania, nauka techniki rozładowania stresu, wyrabianie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego, trening mediacji konfliktów oraz aktywnego słuchania);

3. Działania wychowawcze (praca na rzecz placówki w tym dbanie o czystość, nauka zasad zachowania się w różnych sytuacjach, nauka zasad higieny, rozwijanie u wychowanków ducha wolontariatu, nauka współdziałania w grupie);

4. Działania rozwijające horyzonty (organizowanie obozów letnich i zimowych dla wychowanków,  organizowanie spotkań motywacyjnych z autorytetami ze świata sportu, kultury i sztuki, rozwijanie pasji i zainteresowań wśród wychowanków);

5. Działania opiekuńcze i współpraca z rodziną ( prowadzenie rozmów indywidualnych i zajęć grupowych z rodzicami wychowanków dotyczących właściwego modelu wychowania, aktywna współpraca wychowanków z instytucjami wspierającymi rodzinę, zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas zajęć).

Pomóż nam wygrywać w sprawach ważnych dla nas wszystkich i wesprzyj nas proponowanymi kwotami lub dowolną kwotą! 

Wszyscy nasi darczyńcy zostaną zaproszeni na ,,Galę Darczyńców IOGT Polska", która zaplanowana jest na listopad 2017 r. ( o jej szczegółach będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem naszego FanPage oraz prywatnych wiadomości e-mail z zaproszeniami dla naszych Darczyńców)

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 15 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania długopisy IOGT Polska * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 20 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania smycz Czas na Kolor * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 30 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania serduszka antystresy ,,Czas na kolor" * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 60 zł lub więcej przygotowaliśmy w ramach podziękowania notesy zeszytowe z grubą okładką IOGT Polska * nagroda limitowana

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 300 zł lub więcej naszą organizacja może zaoferować przeprowadzenie 3h animacji dla dzieci podczas imprezy urodzinowej wg. jednego z wybranych scenariuszy (piraci, cyrk, superbohaterowie, książęta i księżniczki, odkrywcy galaktyki oraz wiele innych w zależności od tematyki organizowanego przyjęcia urodzinowego)

Dla osób wspierających naszą inicjatywę kwotą 1000 zł lub więcej nasza organizacja przewidziała umieszczenie imienia i nazwiska lub nazwy firmy na specjalnej ścianie w Centrum Aktywizacji Mieszkańców Bytomia przeznaczonej dla darczyńców IOGT Polska

Bardzo liczymy na Państwa pomoc oraz zwracamy się z ogromną prośbą o włączenie się w nasze przedsięwzięcie i wsparcie jego realizacji w postaci przekazania środków finansowych lub materiałów umożliwiających remont, adaptację oraz otwarcie klubu dla dzieci ,,Czas na kolor!”

Wierzymy, że Państwa pomoc umożliwi zrealizowanie zamierzonego przedsięwzięcia i będzie istotnym wkładem w rozwój naszego miasta i jego młodych mieszkańców.


Komentarze

 • Daniel Maciejczyk - awatar

  Daniel Maciejczyk

  14.05.17
  14.05.17

  :)

 • Natalia - awatar

  Natalia

  11.05.17
  11.05.17

  Jestem za !

 • Maksymilian Olek - awatar

  Maksymilian Olek

  11.05.17
  11.05.17

  Fajna inicjatywa :-)

  • IOGT Polska - awatar

   IOGT Polska - Organizator zbiórki

   11.05.17
   11.05.17

   Bardzo dziękujemy Maksymilianie za wsparcie naszej inicjatywy w imieniu organizacji i dzieci, które będą korzystać z tego miejsca :) Życzymy Tobie i Twoim bliskim samych pomyślności i wierzymy, że dane dobro do Ciebie powróci :)

 • Angelika - awatar

  Angelika

  05.05.17
  05.05.17

  Powodzenia !

  • IOGT Polska - awatar

   IOGT Polska - Organizator zbiórki

   06.05.17
   06.05.17

   Bardzo dziękujemy, że dołożyłaś swoją cegiełkę! Dzięki Tobie jesteśmy bliżej do osiągnięcia celu ! :)

 • Magdalena Bugla - awatar

  Magdalena Bugla

  04.05.17
  04.05.17

  Trzymam kciuki!

  • IOGT Polska - awatar

   IOGT Polska - Organizator zbiórki

   09.05.17
   09.05.17

   ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II Bardzo dziękujemy za Twoje wsparcie i życzymy wszelkich pomyślności :)

Wpłaty - 74

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
40
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Karolina Zalska - awatar
100
Karolina Zalska
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Natalia Kaczor - awatar
10
Natalia Kaczor
Asia - awatar
25
Asia
Krzysztof Przybyła - awatar
123
Krzysztof Przybyła

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij