Zbiórka Proszę, pomóż mi żyć.. - zdjęcie główne

Proszę, pomóż mi żyć..

5 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Pomagamy Innym - awatar

Pomagamy Innym

Organizator zbiórki

Witaj dobry człowieku!

Jestem Paweł, mam 28 lat i pochodzę z małej miejscowości na Mazowszu. 

Chcę przedstawić Ci krótkie streszczenie mojego życia. 


Moi rodzice, od kąt tylko pamiętam nie dogadywali się, za co obrywały dzieci.  

Najłatwiej było im odreagowywać swoje emocje na mnie i moim o 7 lat starszym bracie. Nasze dzieciństwo było istnym piekłem. Ojciec Alkoholik, matka chora na padaczkę i ciągła przemoc fizyczna i psychiczna wobec nas, dzieci. 

Brat zaczął uciekać z domu i szybko wpadł w konflikt z prawem. 

Z perspektywy lat, nie dziwię się, że dopuszczał się drobnych przestępstw (kradł). Dlatego się nie dziwię? Pomyśl przez chwilę, cy byś Ty zrobił / zrobiła, gdyby to Ciebie ktoś bliski niemal skatował i rozebrał, po czym nagiego / nagą wyrzucił z domu?  - Wiem że kradzież to nie jest wyjście i osobiście sam to potępiam, ale... 

Przechodząc do mnie...  

Jak łatwo się domyśleć, byłem dzieckiem bardzo zastraszonym i zaniedbanym. Strach potęgował fakt, że wiedziałem iż mogę szukać pomocy, ale wiąże się to z tym, że najprawdopodobniej trafię do Domu Dziecka lub podobnego ośrodka. Nieufność i przemoc sprawiły jednak, że jako dziecko, bałem się ludzi. 

Efekt był taki, że nie byłem w stanie się nawet uczyć, przez co moja edukacja zatrzymała się na poziomie podstawówki. Wiem, dla wielu z Was się to nie spodoba, ale to dlatego, że nawet ciężko Wam sobie wyobrazić to, przez jakie piekło na ziemi przeszedłem. Najgorsze jest to, że ufundowali mi je ,,najbliżsi''. 

Zaraz po osiągnięciu pełnoletności wyprowadziłem się z domu... 

W sumie to można to nazwać ucieczką. Przez wiele lat starałem się przetrwać. Na początku mieszkałem w schronisku, potem roznosząc ulotki, zarobiłem na wynajem miejsca w pokoju i tak przez wiele lat walczyłem o to, by przeżyć. 

Dziś jako 29 latek mam 2 marzenia. Chcę nadrobić stracone lata Edukacji i pomóc innym, którzy przechodzą przez podobne sytuacje. 

Niestety nie jest to łatwe, albowiem w czasie walki o przetrwanie pojawiła się też choroba, która znów pociągnęła mnie na dno, jednak tym razem finansowe. Zadłużyłem się na ponad 70 tyś. zł. aby dojść do tego, co mi tak naprawdę dolega. Lekarze przez NFZ to było za mało. Finalnie okazało się, że mam wrodzoną kiłę. Dziękuję Ci mamo! - pomyślałem i przystąpiłem do leczenia. 

Dziś ostatkami sił staram się żyć, jednak nie daję już rady. Pracuję, jednak moja skromna pensja z trudem pozwala mi na spłacenie ważniejszych zobowiązań, zaś brak wykształcenia nie pozwala mi na podjęcie lepiej opłacalnej pracy. 

Miałem marzenia i plany. Chciałem też jednocześnie skończyć Gimnazjum, zrobić maturę i rozwijać się. Finalnie okazało się, że straciłem oszczędności, które były zgromadzone kosztem wielu wyrzeczeń i jeszcze popadłem w zobowiązania finansowe, zaś moje plany i marzenia umarły... 


Wierzę, że jeszcze nie wszystko stracone, o ile tacy ludzie jak Ty zechcą mi pomóc. 

Dla sprostowania, chcę dodać, że osobą, które zechcą mi pomóc, mogę przedstawić zarówno dokumentację medyczną jak i np. index z Gimnazjum dla dorosłych. 


Wiem, że symboliczna złotówka to tak naprawdę nic, jednak w konkretnej ilości może zdziałać cuda... Dlatego nie proszę Cię o wiele a jedynie o symboliczną złotówkę. Oczywiście jeśli masz takie życzenie, kwota ta może być stosownie wyższa. Będę Ci niezmiernie wdzięczny za okazaną pomoc. 


Historia mojego życia sprawiła, że nie mam bliskich osób, u których mogę znaleźć wsparcie...


Jestem o krok od depresji, albowiem nadzieja na lepsze jutro zaczyna przegrywać z realiami dnia codziennego. Proszę, pomóż mi odnaleźć sens życia i spokój.

PawełWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Marcin - awatar

    Marcin

    06.11.2016
    06.11.2016

    Trzymaj się chłopaku! Będzie dobrze, albowiem są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie.

5 zł  z 75 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Pomagamy Innym - awatar

Pomagamy Innym

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Marcin - awatar
Marcin
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij