Zbiórka Po prostu Matka - zdjęcie główne

Po prostu Matka

440 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Po prostu Matka

ma 20 lat i jak mówią dobre pochodzenie – legalny, udokumentowany folblut. Imię? Po prostu Matka, nawet nie Królowa. Tylko Matka. Z tego co udało nam się ustalić urodziła 12 źrebiąt, jedno roniła.

Jako Matka traktowana była poprawnie – wszak rodziła dobrze zapowiadające się źrebaki, a te zasługują na dobry start. Ale z czasem jak to w życiu bywa było już coraz słabiej, nie rodziła co roku, zdarzyło się poronienie, może nawet kilka. Więc jako, że niby zasłużona i że niby Pan taki ludzki to trafiła już nie taka majestatyczna i piękna a wychudzona i maksymalnie wyeksploatowana nie na hak a w kolejne dobre łapy – tym razem handlarza. Chuda, pokraczna, przestraszona tak sobie stała i czekała na kolejne dobre łapy.Matka miała się podpaść, dojść do siebie i dalej pojechać. Może do kolejnych zaźrebień, może na mięso, może do szkółki, któż to wie. Stała tak i czekała aż znalazł się kolejny „dobry Pan”– na zachód miała jechać, transport już był zamówiony. Po co miała tam jechać? Nie wiemy – to taka zmowa milczenia koniarzy. A że zmowy milczenia nie wróżą nic dobrego, więc coż było robić?

Są takie konie, które jak spojrzą na człowieka, to wtedy już wiesz, że musisz go zabrać ze sobą. Taka była nasza Hala. Po nic nam ona była. Ale była z nami do końca. I taka jest Matka. I też z nami zostanie do końca.

Wykup Matki udał się dzięki krótkoterminowej pożyczce, którą jak i pozostałe musimy zwrócić. Tak, działamy czasem irracjonalnie, ale widocznie w tych momentach tak trzeba. Jej życie kosztowało 3.300 zł.

Jak każdy z naszych koni, które czekały na podróz do nikąd zanim do nas trafiły jast koniem wymagającym szczególnej troski i natychmiastowej fachowej opieki. Wymaga więc dość sporych nakładów finansowych związanych z:

nadmierną eksploatacją rozrodczą

zmianami kostno – stawowymi spowodowanymi rozrodczymi obciążeniami

zmianami hormonalnymi – Matka jest tak rozregulowana hormonalnie, że wydaje się jakby aplikowane przez całe życie hormony wychodziły jej nawet uszami

wychudzeniem i znacznym osłabieniem organizmu

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
440 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Azja - awatar
Azja
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij