Zbiórka Po prostu Matka - zdjęcie główne

Po prostu Matka

440 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Po prostu Matka

ma 20 lat i jak mówią dobre pochodzenie – legalny, udokumentowany folblut. Imię? Po prostu Matka, nawet nie Królowa. Tylko Matka. Z tego co udało nam się ustalić urodziła 12 źrebiąt, jedno roniła.

Jako Matka traktowana była poprawnie – wszak rodziła dobrze zapowiadające się źrebaki, a te zasługują na dobry start. Ale z czasem jak to w życiu bywa było już coraz słabiej, nie rodziła co roku, zdarzyło się poronienie, może nawet kilka. Więc jako, że niby zasłużona i że niby Pan taki ludzki to trafiła już nie taka majestatyczna i piękna a wychudzona i maksymalnie wyeksploatowana nie na hak a w kolejne dobre łapy – tym razem handlarza. Chuda, pokraczna, przestraszona tak sobie stała i czekała na kolejne dobre łapy.Matka miała się podpaść, dojść do siebie i dalej pojechać. Może do kolejnych zaźrebień, może na mięso, może do szkółki, któż to wie. Stała tak i czekała aż znalazł się kolejny „dobry Pan”– na zachód miała jechać, transport już był zamówiony. Po co miała tam jechać? Nie wiemy – to taka zmowa milczenia koniarzy. A że zmowy milczenia nie wróżą nic dobrego, więc coż było robić?

Są takie konie, które jak spojrzą na człowieka, to wtedy już wiesz, że musisz go zabrać ze sobą. Taka była nasza Hala. Po nic nam ona była. Ale była z nami do końca. I taka jest Matka. I też z nami zostanie do końca.

Wykup Matki udał się dzięki krótkoterminowej pożyczce, którą jak i pozostałe musimy zwrócić. Tak, działamy czasem irracjonalnie, ale widocznie w tych momentach tak trzeba. Jej życie kosztowało 3.300 zł.

Jak każdy z naszych koni, które czekały na podróz do nikąd zanim do nas trafiły jast koniem wymagającym szczególnej troski i natychmiastowej fachowej opieki. Wymaga więc dość sporych nakładów finansowych związanych z:

nadmierną eksploatacją rozrodczą

zmianami kostno – stawowymi spowodowanymi rozrodczymi obciążeniami

zmianami hormonalnymi – Matka jest tak rozregulowana hormonalnie, że wydaje się jakby aplikowane przez całe życie hormony wychodziły jej nawet uszami

wychudzeniem i znacznym osłabieniem organizmu

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
440 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 10 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 10

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Azja - awatar
Azja
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij