Na nową nogę i dom

6 300 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gosia Kupnicka - awatar

Gosia Kupnicka

Organizator zbiórki

Kilkuletni chłopiec z Rwandy nie może cieszyć się beztroskim życiem z wielu przyczyn. Pierwszy powód to brak sprawnej nóżki. Ze względu na brak poprawnie wykształconej lewej kończyny, chodzi o kulach.

Na załączonym filmie przedstawiamy naszego bohatera jak również jego mamę i brata. Wszyscy mieszkają w Rukomo w Rwandzie. Są bardzo ubodzy. Nie mają swojego domu, a ten w którym  mieszkają jest wynajmowany.

Celem tej zbiórki jest zebranie środków na pełną diagnostykę stanu zdrowia chłopca, operację podczas której niesprawna część nogi zostanie amputowana oraz na protezę, dzięki  której będzie mógł chodzić bez kul. Wierzymy również, że uda nam się zebrać środki na materiały budowlane. Wiemy, że jeśli one będą, znajdą się też ręce, które wybudują dla naszych podopiecznych nowy dom.

Zebrane środki zostaną przekazane rodzinie za pośrednictwem Fundacji Pomarańczowa Droga.

 Ogromnie dziękujemy za pomoc!

Gosia Kupnicka & Iza Godyń

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Gosia Kupnicka - awatar

  Gosia Kupnicka

  24.11.2021
  24.11.2021

  Witam serdecznie, Covid nie oszczędził Rwandy. Rygorystyczny lockdown utrudnił życie jej mieszkańcom. Brak możliwości wyjścia z domu lub handlu, w tym przypadku, oznacza głód i ubóstwo. Rodzina chłopca dostała od Państwa finanowe wsparcie aby przeżyć ten trudny czas. Bardzo za nie dziękuję. Iza Godyń niedawno wróciła z Rwandy. Była tam pierwszy raz od dwuch lat. Miała okazję spotkać Chłopca i jego mamę. Razem poszli na skan nóżki oraz na wizytę u lekarza. Podczas analizy badań lekarz stwierdził, że w Rwandzie takiej operacji nie da się przeprowadzić. Ponadto, Chłopiec zmienił zdanie co do operacji. Prawdopodonie boi się jej tak bardzo, że wizja żebrania przez całe życie mniej go przeraża. Piszę o żebraniu gdyż w Afryce więszkość niepełnosprawnych osób jest skazana na taki rodzaj „zarobku”. Iza nie zrezygnowała jednak z pomysłu ratowałnia jego nożki, a co za tym idzie, ratowania jego przyszłości i niezależnej dorosłości. Wyniki badań Chłopcja są obecnie w rękach wrocławskich lekarzy. Mamy nadzieję, że ich opinia będzie inna. Wierzymy, że taka operacja w Polsce jest możliwa. Czekamy na wieści. Pozdrawiam serdecznie, Gosia Kupnicka

  Zdjęcie aktualizacji 82 674

6 300 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gosia Kupnicka - awatar

Gosia Kupnicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Jadwiga Nierzecka - awatar
Jadwiga Nierzecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 500
Rafał - awatar
Rafał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij