Na nową nogę i dom

6 300 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gosia Kupnicka - awatar

Gosia Kupnicka

Organizator zbiórki

Kilkuletni chłopiec z Rwandy nie może cieszyć się beztroskim życiem z wielu przyczyn. Pierwszy powód to brak sprawnej nóżki. Ze względu na brak poprawnie wykształconej lewej kończyny, chodzi o kulach.

Na załączonym filmie przedstawiamy naszego bohatera jak również jego mamę i brata. Wszyscy mieszkają w Rukomo w Rwandzie. Są bardzo ubodzy. Nie mają swojego domu, a ten w którym  mieszkają jest wynajmowany.

Celem tej zbiórki jest zebranie środków na pełną diagnostykę stanu zdrowia chłopca, operację podczas której niesprawna część nogi zostanie amputowana oraz na protezę, dzięki  której będzie mógł chodzić bez kul. Wierzymy również, że uda nam się zebrać środki na materiały budowlane. Wiemy, że jeśli one będą, znajdą się też ręce, które wybudują dla naszych podopiecznych nowy dom.

Zebrane środki zostaną przekazane rodzinie za pośrednictwem Fundacji Pomarańczowa Droga.

 Ogromnie dziękujemy za pomoc!

Gosia Kupnicka & Iza Godyń

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Gosia Kupnicka - awatar

  Gosia Kupnicka

  16.10.2022
  16.10.2022

  Drodzy Darczyńcy,
  Ostatni raz chciałabym wysłać Państwu aktualizację niniejszej zbiórki, która została zorganizowana głównie w celu umożliwienia diagnostyki oraz operacji nóżki chłopca o imieniu Boneri. Jego imię w jezyku kiniaruanda brzmi Irumva, to znaczy „Bóg mnie słyszy”. Chłopiec ma dwóch braci: starszego, 12-letniego Umvayo Fabris oraz młodszego, Nezerva Tito, który ma 4 latka. Bracia są sprawni i zdrowi. Jedynie Boneri urodził się niepełnosprawny. Wszyscy chłopcy chodzą do szkoły. Boneri jest własnie w 3 klasie. W Rwandzie edukacja szkolna zaczyna się bardzo wcześnie bo w wieku 3,5roku. Do szkoły chłopiec chodzi 2 kilometry w każdą stronę. Cały dystans pokonuje na kulach. Pomimo niesprawności wrodzonej, porusza się bardzo sprawnie... Równie żywiołowo gra w piłkę. Lubi pchać rower i sięga po motocykl, których chciałby jeździć w przyszłości. Jest bardzo społeczny. Lubi bawić się z dziećmi.

  Od początku zbiórki minęły już 3 lata. Od tej pory wydarzyło się wiele. Odbyła się diagnostyka stanu zdrowia i nogi chłopca. Wielokrotnie wsparłyśmy tę rodzinę finansowo. W ostatniej aktualizacji pisałam o tym, że chłopiec nie chce operacji i woli żyć z niewykształconą nogą. Przypomnę, że początkowo on jak i jego mama chcieli operacji nóżki. Wówczas lekarze z Rwandy zgodzili się ją operować. Z biegiem czasu zmienili zdanie. Wówczas swoje nastwaienie zmienił zarówno chłopiec jak i jego mama. Przez ostatni rok Iza Godyń próbowała zasięgnąć opinii polskich lekarzy. Jednak bez powodzenia. Obecnie, Iza kolejny raz przebywa w Rwandzie. Tradycyjnie odwiedziła wspomnianą rodzinę i kolejny raz zawiozła jej pomoc materialną. Załączam zdjęcie ze spotkania. Nie mniej jendak decyzja chłopca i jego mamy jest niezmienna. W takich okolicznościach, na dzień dzisiejszy do operacji na pewno nie dojdzie. W związku z tym chciałabym Państwa zapytać czy wyrażacie zgodę aby środki zebrane na tej zbiórce zostały przeznaczone na pomoc materialną tej rodzinie? Istnieje również możliwość zwrotu Państwu wspłaconych darowizn. Jeśli ktoś ma własnie taką wolę, bardzo proszę o informację. Dokonam zwrotu środków.
  Dziękuję za zaangażowanie.
  Z wyrazami szacunku,
  Gosia Kupnicka

  Zdjęcie aktualizacji 103 536

6 300 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gosia Kupnicka - awatar

Gosia Kupnicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Jadwiga Nierzecka - awatar
Jadwiga Nierzecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 500
Rafał - awatar
Rafał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij