Na nową nogę i dom

6 300 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Gosia Kupnicka - awatar

Gosia Kupnicka

Organizator zbiórki

Kilkuletni chłopiec z Rwandy nie może cieszyć się beztroskim życiem z wielu przyczyn. Pierwszy powód to brak sprawnej nóżki. Ze względu na brak poprawnie wykształconej lewej kończyny, chodzi o kulach.

Na załączonym filmie przedstawiamy naszego bohatera jak również jego mamę i brata. Wszyscy mieszkają w Rukomo w Rwandzie. Są bardzo ubodzy. Nie mają swojego domu, a ten w którym  mieszkają jest wynajmowany.

Celem tej zbiórki jest zebranie środków na pełną diagnostykę stanu zdrowia chłopca, operację podczas której niesprawna część nogi zostanie amputowana oraz na protezę, dzięki  której będzie mógł chodzić bez kul. Wierzymy również, że uda nam się zebrać środki na materiały budowlane. Wiemy, że jeśli one będą, znajdą się też ręce, które wybudują dla naszych podopiecznych nowy dom.

Zebrane środki zostaną przekazane rodzinie za pośrednictwem Fundacji Pomarańczowa Droga.

 Ogromnie dziękujemy za pomoc!

Gosia Kupnicka & Iza Godyń

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Gosia Kupnicka - awatar

  Gosia Kupnicka

  16.10.2022
  16.10.2022

  Drodzy Darczyńcy,
  Ostatni raz chciałabym wysłać Państwu aktualizację niniejszej zbiórki, która została zorganizowana głównie w celu umożliwienia diagnostyki oraz operacji nóżki chłopca o imieniu Boneri. Jego imię w jezyku kiniaruanda brzmi Irumva, to znaczy „Bóg mnie słyszy”. Chłopiec ma dwóch braci: starszego, 12-letniego Umvayo Fabris oraz młodszego, Nezerva Tito, który ma 4 latka. Bracia są sprawni i zdrowi. Jedynie Boneri urodził się niepełnosprawny. Wszyscy chłopcy chodzą do szkoły. Boneri jest własnie w 3 klasie. W Rwandzie edukacja szkolna zaczyna się bardzo wcześnie bo w wieku 3,5roku. Do szkoły chłopiec chodzi 2 kilometry w każdą stronę. Cały dystans pokonuje na kulach. Pomimo niesprawności wrodzonej, porusza się bardzo sprawnie... Równie żywiołowo gra w piłkę. Lubi pchać rower i sięga po motocykl, których chciałby jeździć w przyszłości. Jest bardzo społeczny. Lubi bawić się z dziećmi.

  Od początku zbiórki minęły już 3 lata. Od tej pory wydarzyło się wiele. Odbyła się diagnostyka stanu zdrowia i nogi chłopca. Wielokrotnie wsparłyśmy tę rodzinę finansowo. W ostatniej aktualizacji pisałam o tym, że chłopiec nie chce operacji i woli żyć z niewykształconą nogą. Przypomnę, że początkowo on jak i jego mama chcieli operacji nóżki. Wówczas lekarze z Rwandy zgodzili się ją operować. Z biegiem czasu zmienili zdanie. Wówczas swoje nastwaienie zmienił zarówno chłopiec jak i jego mama. Przez ostatni rok Iza Godyń próbowała zasięgnąć opinii polskich lekarzy. Jednak bez powodzenia. Obecnie, Iza kolejny raz przebywa w Rwandzie. Tradycyjnie odwiedziła wspomnianą rodzinę i kolejny raz zawiozła jej pomoc materialną. Załączam zdjęcie ze spotkania. Nie mniej jendak decyzja chłopca i jego mamy jest niezmienna. W takich okolicznościach, na dzień dzisiejszy do operacji na pewno nie dojdzie. W związku z tym chciałabym Państwa zapytać czy wyrażacie zgodę aby środki zebrane na tej zbiórce zostały przeznaczone na pomoc materialną tej rodzinie? Istnieje również możliwość zwrotu Państwu wspłaconych darowizn. Jeśli ktoś ma własnie taką wolę, bardzo proszę o informację. Dokonam zwrotu środków.
  Dziękuję za zaangażowanie.
  Z wyrazami szacunku,
  Gosia Kupnicka

  Zdjęcie aktualizacji 103 536

6 300 zł  z 6 200 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Gosia Kupnicka - awatar

Gosia Kupnicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 21

Jadwiga Nierzecka - awatar
Jadwiga Nierzecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 500
Rafał - awatar
Rafał
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij