Izera nie ma jeszcze domu, ale tracąc wzrok ma mniejszą szansę na niego. Poszukiwania tego jedynego domu, który z pomocą fundacji pomoże jej żyć w zdrowiu narazie się nie powiodły. Dlatego też, zbieramy środki na zabieg, który odbędzie się jeszcze w schronisku. Zabieg w klinice zaplanowany na 14 czerwca 2022. Zostało nam 10 dni, by zmierzyć się z zebraniem tej kwoty.
Pomożecie?
Sunia na czas zabiegu zostanie zabrana że schroniska i przewieziona przez wolontariusza do kliniki. Później niestety musi wrócić do schroniska, chociaż ciągle liczymy że znajdziemy inne rozwiązanie.
A oto historia Izery:
Izera to młoda około 3 letnia sunia w typie posokowca, która przebywa w schronisku od kwietnia tego roku. Izercia to bardzo przyjazna i łagodna sunia. W mig akceptuje nowo poznane osoby nie ma w niej za gram agresji. Lubi bardzo towarzystwo innych psów i sama szuka kontaktu z nimi. Na smyczy chwilami mocno ciągnie i chodzi chaotycznie. Jest łasa na jedzenie i dzięki smaczkom łatwiej skupić jej uwagę. Lubi się przytulać ale na spacerze ważniejszy jest dla niej sam spacer i węszenie. Ma silny instynkt łowczy, gdy wyczuje trop biega w kółko lub węszy intensywnie i ciągnie. Gdyby opis kończył się tutaj pewnie Izercia dość szybko znalazłaby domek, niestety zauważyliśmy coś niepokojącego w jej zachowaniu, a dokładnie jakieś problem ze wzrokiem. Podczas spaceru Izera potrafi uderzyć w przeszkody jakby ich nie widziała. Dlatego też szybko umówiliśmy ją na wizytę u psiego okulisty - wstępna diagnoza to podejrzenie PRA (postępujący zanik siatkówki). PRA to choroba genetyczna, która nieleczona niestety prowadzi do całkowitej ślepoty. Z tego co powiedział nam weterynarz u Izery jest to jeszcze początkowe stadium. Istnieje jednak innowacyjna unikatowa terapia RetiRegen, którą od 2016 roku wykonuje z powodzeniem klinika okulistyczna dla zwierząt we Wrocławiu. Dzięki tej terapii są bardzo duże szanse na powstrzymanie choroby i trwałą regenerację siatkówki i przywrócenie wzroku Izerze. Terapia ta składa się z dwóch zabiegów 1) badanie ERG, które pozwala dokładnie zdiagnozować poziom uszkodzenia siatkówki oraz potwierdzić w 100% wstępną diagnozę (koszt około 700 zł) 2) podanie komórek macierzystych, które powstrzymuje rozwój choroby i prowadzi do regeneracji siatkówki (koszt około 3200 zł) Oba zbiegi najlepiej byłoby wykonać równocześnie podczas jednego znieczulenia ogólnego i wówczas koszt to ok. 3500 zł.
Szukamy dla suczki domu w którym pod skrzydłami fundacji będzie mogła przejść diagnostykę i ewentualne leczenie. Domu, który mimo wszystko postanowi pokochać dziewczynę. Tutaj liczy się czas... Czekamy na Wasze propozycje.
Nie zostawmy jej samej, pomóżmy jej nadal widzieć.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!