Zbiórka IZI vs REHABILITACJA - zdjęcie główne

IZI vs REHABILITACJA

650 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

IZI, mała sznaucerka, której nie musimy Wam zbytnio przedstawiać bo dziewczynka już raz prosiła o pomoc, tylko nikt wtedy nie przypuszczał, że stan zdrowia panienki jest o wiele gorszy.

Dla Tych co nie są wtajemniczeni przypominamy historię suczki, którą nazwałyśmy Izi...

Wszyscy wiemy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale nie wszystkie pieski trafiają na właściwych ludzi i tak też było z Izi. Jakie były jej wcześniejsze losy, tego nie wiemy, ale jedno jest pewne...mała miała domek i swojego człowieka, który nauczył ją podawać łapkę, nauczył czystości i posłuszeństwa oraz przyzwyczaił do dobrego, gotowanego jedzenia.

I nagle suczka traci to wszystko, pewnie dlatego, że jej Państwo zaplanowali urlop, a zabranie pieska ze sobą to dodatkowe koszty.

Przerażona, zabłąkana suczka pojawiła się na jednej z polskich wsi. Włóczy się, kilka dni po okolicy próbując odnaleźć drogę do swojego domu. Jest wystraszona, głodna i zmęczona. Błąka się od domu do domu, prosząc o jedzenie. Są tacy co rzucą jej kromkę suchego chleba, ale też i tacy, którzy przeganiają rzucając w nią kijami.

Zapewne podczas tej włóczęgi zostaje potrącona przez rozpędzony samochód, a może ktoś kudłatkę mocno skopał?

W efekcie tych zdarzeń Izi zaczyna mocno kuleć na prawą tylną łapkę, brzuszek jest obrzęknięty i obolały. Trafia na podwórko do ludzi, którzy zabrali ją do domu, napoili, nakarmili i utulili. Niestety ludzie ci nie mogą zostawić u siebie pieska. Tym sposobem mała Izi trafia pod nasze skrzydła.

Pierwsze godziny w domku tymczasowym pokazują nam jakim słodkim pieskiem jest mała. Chociaż ból łapki mocno jej dokucza to ona i tak radośnie kuśtyka za nową opiekunką i za rezydentami. Zachowuje się jakby wyczuła, że tutaj dostanie pomoc, że teraz już nic jej nie grozi.

Nikt z nas nie podejrzewał nawet w jak fatalnym stanie jest nóżka. Pierwsza wstępna diagnoza przeraziła nas. Łapka do amputacji !

Nie poddamy się, nie pozwolimy, aby cały świat zawalił się biednej psince. Już wystarczy, że po sześciu latach została wyrzucona z domu jak śmieć i straciła wszystko! Łapki nie straci! (taką zgodną decyzję podjęłyśmy).

Kolejna konsultacja z lekarzem chirurgiem-ortopedą i mignęło światełko w tunelu. Doktor zrobi co w jego mocy, aby pomóc Izi. Trzeba przeprowadzić skomplikowaną operację polegającą na usunięciu główki kości udowej, która jest pogruchotana oraz przyczepieniu guzka kości piętowej, który został zerwany.


Operacja trudna i bardzo droga, a Izi nie ma pieniążków na swoim koncie. Doktor wstępnie oszacował koszt na około 1500 zł.

To co wpłynęło do tej pory na konto Izi pochłonęły już konsultacje, a to dopiero początek, bo podczas osłuchiwania suczki okazało się, że w serduszku są słyszalne szmery. Zlecono kolejną konsultacje u kardiologa. Mała ma ciągle napięty, obrzmiały brzuszek, trzeba wykonać USG, aby ocenić czy narządy wewnętrzne nie są uszkodzone. Takie zalecenia dostałyśmy po dwóch dniach spędzonych w lecznicach. Ale dla nas najważniejsze było to, że łapkę można uratować i staniemy na głowie, a będziemy o nią walczyły.

Kolejny dzień zmagań o zdrowie małej i decyzja kardiologa, że.......Izi ma :

"Umiarkowanie zaawansowana choroba zwyrodnieniowa płatków zastawki dwudzielnej i trójdzielnej oraz znaczne powiększenie lewego przedsionka "- 

Niestety wiąże się to z przyjmowanie leków do końca życia. Przez najbliższe 2 tygodnie Izi będzie brać lekarstwa po czym ponownie uda się do Kardiologa aby sprawdzić czy jest poprawa. Dopóki jej nie będzie operacja łapki jest zbyt ryzykowna:(

Ale nie poddajemy się!!!! Będziemy walczyć!!!

I UDAŁO SIĘ!!!! IZI PO OPERACJI!!!

Niestety aby nasza malutka mogła w pełni korzystać z życia i z zoperowanej łapki potrzebna jest REHABILITACJA ....

Koszt jednego spotkania to 100 zł a Izi musi mieć ich przynajmniej 10!!!!! Co daje kwotę 1000 zł!!!


Jesteśmy przerażone rosnącymi kosztami, a zwłaszcza tym, że aby Izi mogła biegać i żyć bez bólu to potrzeba tak dużo pieniędzy.

Jest takie powiedzenie, że „Pieniądze szczęścia nie dają”, ale jakże łatwiej się żyje mając fundusze chociażby na leczenie i życie w zdrowiu, bez bólu.

Pomóżcie nam kochani ratować istotkę, która ma takie zadumane, cudne oczka . 

To dzięki Waszej szczodrości Kochani i zaufaniu jakim nas darzycie możemy pomagać takim biedom jak Izi, które same bezradne, liczą tylko na cud i na to, że trafią na ludzi pełnych empatii i miłości do zwierząt.

Każda złotówka w tej sytuacji jest na wagę złota.

Izi wraz z Fundacją Westy do Adopcji dziękuje wszystkim za wsparcie.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Bożena - awatar

  Bożena

  20.08.2017
  20.08.2017

  maleńka kochana Izi walcz dalej

 • Bożena - awatar

  Bożena

  08.08.2017
  08.08.2017

  zdrówka, miłości i dobrego domu

650 zł  z 1 200 zł (Cel)
Wpłaciło 9 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 9

Beata - awatar
Beata
100
Bożena - awatar
Bożena
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Bożena - awatar
Bożena
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij