Zbiórka Rekonstrukcja szczęki & dziąsła - miniaturka zdjęcia

Rekonstrukcja szczęki & dziąsła Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Rekonstrukcja szczęki & dziąsła - zdjęcie główne

Rekonstrukcja szczęki & dziąsła

1 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Aaliyah Maria - awatar

Aaliyah Maria

Organizator zbiórki

Witajcie kochani,

Może na wstępie trochę o mnie...

Jestem 36 letnią mamą trójki wspaniałych dzieci w wieku 17, 6 i 3 latka, które kocham nad życie. Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego o ptofilu administracja publuczna.

Urodziłam się z wadą wrodzoną rozszczepu podniebienia miekkiego jak i twardego, nosa oraz wargi.

W tamtych czasach brzmiało to jak wyrok ... aczkolwiek jako już dorosła osoba mam porównanie jak mogłabym wygladać gdyby nie tak ogromna determinacja mojej matuli w szukaniu najbardziej wykwalifikowanych plastyków.

Mimo wszytko, zwłaszcza lata wczesno szkolne były dla mnie żywym piekłem... Moja "inność" przeszkadzała wielu rówieśnikom, byłam wyśmiewana, nazywana "krzywą warą" , śmiano się z mojej nosowej wymowy, która była efektem braku części dziąsła i co z tym związanego częściowego uzębienia na skutek wrodzonego tak rozległego rozszczepu. Byłam cichą, zamknìętą w sobie rozżaloną do kresu wytrzymałości dziewczynką, która nie potrafiła pogodzić się z odrzuceniem przez rówieśników...

Moja wada wrodzona doszczętnie zniszczyła mi lata beztroskiej dziecinnej młodości.

Dzięki postepowi medycyny estetycznej oraz stomatologicznej w wieku 19 lat przeszłam zabieg stomatologiczny, który w pewnym stopniu zniwelował moją wadę fonetyczną oraz poprawił estetykę mojej buzi.

Wszytko dzieki życiowym oszczędnościom moich cudownych rodziców i poraz kolejny przeogromnej determinacji mojej ukochanej mamy, która nie spoczęła dopóki dopóty nie znalazła protetyka, który wyraził chęci podjęcia się tej skomplikowanej próby uratowania mojego tak bardzo zakompleksionego życia.

Szczęście nie trwało jednak długo, w związku z moją wadą tak rozleglego rozszczepu okazało się, że wczesniejszy zabieg protetyczny wymaga rekonstrukcji gdyż opada i na nowo zaburza mój zgryz, funcję mowy a co najgorsze wywołuje przeogromny ból poprzez coraz większy ścisk zębów (zdeformowana - zbyt mała szczęka).

Kolejny wyrok ... konieczna ponowna rekonstrukcja górnego łuku uzębienia.

Szukałam ratunku w całej Polsce. Mało kto chce sie podjąć mojego tak skomplikowanego przypadku. Znalazłam kilka klinik, które nie odmówiły mi próby uwolnienia mnie od bólu i zgodziły się podjąć próbę rekonstrukcji dziąsła oraz uzębienia aby uwolnić mnie od powrotu do szpetnego wyglądu aczkolwiek pomimo wiloletnich oszczędności jest to poza moimi możliwościami finansowymi.

Obecnie borykam się również z problemami onkologicznymi co zupełnie podcięło mi skrzydla...

Podobno nadzieja umiera ostatnia... dlatego odważyłam się ubrać w słowa to co na nowo rodziera mi serce.

W nadzieii odzyskania wiary w lepsze jutro musiałam poddać się operacji rekonstrukcji podniebiebia (czerwiec 2019 -załączam zdjecia) gdyż ostatnimi czasy nawet jedzenie i picie było dla mnie coraz większą udręką.

Zdaję sobie sprawę, że są ludzie którzy cierpią o wiele bardziej niż ja ale powracający koszmar z dzieciństwa na nowo odbiera mi radosc z życia.

Marzę o zwykłym uśmiechu , o życiu bez wstydu, krępacji odezwania się, zjedzenia w miejscu publicznym chociażby zwyklego gofra na spacerze z moimi tak cudownymi dzieciaczkami.

Takie na pozór zwykłe rzeczy są dla mnie codzinnym wyzwaniem...przez deformacje po rozszczepie jedzenie przedostaje się do nosa co jest mocno krępujące, na skutek ścisku uzębienia nieustanne życie w bólu a co najgorsze coraz bardziej słyszalna dysfukncja wymowy.

W związku z brakiem funduszy oraz możliwości uzbierania jak dla mnie kolosalnej kwoty 80.000 zl ( rekonstrukcja dziąsła, górnego łuku oraz uzupelnienie licznych ubytków w uzębieniu ) jestem zdana na łaskę ludzi dobrej woli.

Niezmiernie ciężko otworzyć się i prosić obce osoby o pomoc zwłaszcza finansową dlatego z góry serdecznie dziękuję przede wszytkim za czas poświęcony na przeczytanie mojej historii i za ewentualną pomoc.

Wierzę z całego serca, że dobro powraca a nadzieja umiera ostatnia. Może  nie jestem sama...

Dziękuję :-*


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 1 dnia.
Wpłać terazUdostępnij
 
Aaliyah Maria - awatar

Aaliyah Maria

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij