Zbiórka Na pomoc Jagience - zdjęcie główne

Na pomoc Jagience

102 172 zł  z 154 350 zł (Cel)
Wpłaciło 368 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Jagienka jest naszym szóstym dzieckiem. Ciąża z Jagną od początku była wysokiego ryzyka. Przodujące łożysko było poważnym zagrożeniem, ale udało nam się dotrwać do 35 tygodnia. Nasza córeczka przyszła na świat 3 września 2021 roku przez cięcie cesarskie w trybie nagłym.


Po porodzie wydawało się, że jest dobrze...jednak pojawiły się u Jagny nietypowe drżenia. USG wykazało, że jeszcze przed porodem doszło w główce do wylewów dokomorowych  III stopnia. Usłyszeliśmy, że oznacza to nieodwracalne uszkodzenia w mózgu naszego dziecka.

Do tego doszło wrodzone zapalenie płuc i problemy z saturacją. Infekcja wpłynęła również na serduszko, powodując niedomykalność zastawek i hipokinezę mięśnia sercowego. Oznaczało to kilkumiesięczne leczenie. Konieczna była również transfuzja krwi, ze względu na narastającą niedokrwistość.

Pierwsze miesiące życia Jagienki to ciągłe wizyty w szpitalach, poradniach, gabinetach kolejnych specjalistów. 


Rezonans główki wykazał wodogłowie pokrwotoczne i częściową agenezję ciała modzelowatego. Dalsza diagnostyka zakończyła się rozpoznaniem spastycznego mózgowego porażenia dziecięcego połowicznego.

Wcześnie rozpoczęliśmy intensywną rehabilitację. Jagna ćwiczyła codziennie ze specjalistami oraz kilka razy dziennie w domu. Po kilku miesiącach ćwiczeń efekty są niestety niewielkie. Rozwój Jagienki jest znacznie opóźniony. Wyraźny jest niedowład prawej strony. 

Wciąż szukamy nowych rozwiązań. Obecnie udało nam się trafić na światełko w tunelu - terapię, która przynosi bardzo duże efekty w pracy z dziećmi ze spastycznym porażeniem mózgowym i daje nadzieję tam, gdzie inni specjaliści nie widzą szans na samodzielność, na chodzenie... Ćwiczenia są trudne i wymagające dla wszystkich - dla dziecka, rodziców i rehabilitanta. Są jednak wielką szansą dla naszej córeczki. Rozpoczynamy więc naszą walkę na nowo i z nową nadzieją.

Zadanie jest o tyle trudne, że rehabilitacja odbywa się w Nowym Sączu...my mieszkamy we Wrocławiu. W chwili obecnej ćwiczymy z rehabilitantem codziennie, oznacza to sporą rewolucję dla naszej ośmioosobowej rodziny. Logistycznie i finansowo jest to dla nas wyzwanie. Na najbliższe miesiące przeprowadzamy się do małopolski. Jeszcze nie wiemy jak długo niezbędna będzie terapia i jak uda nam się połączyć ją z życiem całej rodziny. Wciąż nie ma też pewności jak będzie wyglądał rozwój Jagny, ale jak mówi nasza rehabilitantka - robimy wszystko by wyrwać Jagienkę z niepełnosprawności. Wierzymy, że się uda !

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Michał Kiereś RB - awatar

  Michał Kiereś RB

  20.03.2023
  20.03.2023

  Trzymam kciuki :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.11.2022
  28.11.2022

  Z modlitwa od 8 dla 8.

 • Mariusz Stężały - awatar

  Mariusz Stężały

  13.08.2022
  13.08.2022

  3mam kciuki, pozdrowienia dla Jagny.

 • Michal - awatar

  Michal

  20.07.2022
  20.07.2022

  Uda się!

 • LUCYNA JARACZ - awatar

  LUCYNA JARACZ

  08.07.2022
  08.07.2022

  Buziaki dla Jagienki od cioci i wujka.

102 172 zł  z 154 350 zł (Cel)
Wpłaciło 368 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 368

#Mieszkanicznicypomagaja - awatar
#Mieszkanicznicypomagaja
300
Mieszkanicznicy pomagają - awatar
Mieszkanicznicy pomagają
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
#MieszkanicznicyPomagaja KK - awatar
#MieszkanicznicyPomagaja KK
1 000
Łukasz Bielawski Mieszkanicznicypomagaja - awatar
Łukasz Bielawski Mieszkanicznicypomagaja
250
MieszkanicznicyPomagaja - awatar
MieszkanicznicyPomagaja
20
Mateusz Kowalski - awatar
Mateusz Kowalski
20
Marcin Kuryło (Mieszkanicznicy Pomagają) - awatar
Marcin Kuryło (Mieszkanicznicy Pomagają)
800
#mieszkanicznicypomagaja - awatar
#mieszkanicznicypomagaja
200
Mieszkanicznicy pomagają Anna i Marcin Kuryło - awatar
Mieszkanicznicy pomagają Anna i Marcin Kuryło
1 700

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij