Zbiórka Jak bez rąk - po utracie drugiej - zdjęcie główne

Jak bez rąk - po utracie drugiej

159 948 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 918 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Łysak - awatar

Sylwia Łysak

Organizator zbiórki

Nasz krewny z rodzinnej wsi nad Pilicą, Rafał, urodził się w 1978 roku. W 2001 roku, w wieku 23 lat, w wyniku tragicznego wypadku, stracił prawą rękę - amputowano mu ją tuż przy ramieniu, jak na załączonej fotografii. 

Rafał nie poddał się i nauczył się normalnie funkcjonować, korzystając z lewej ręki. Z pasją prowadził duże gospodarstwo rolne, w ramach którego uprawiał m.in. pyszne truskawki. Jeździł samochodem i traktorem, a nawet obsługiwał maszyny rolnicze. Pomimo braku jednej, jakże ważnej kończyny, w pełni korzystał z życia.

Niestety, los okazał się dla Rafała szczególnie nieprzychylny. Niemal dokładnie dwadzieścia lat po wspomnianym wydarzeniu, tydzień temu, zdarzył się kolejny wypadek, w wyniku którego Rafał stracił drugą rękę - leży obecnie w szpitalu, gdzie próbowano ją bezskutecznie ratować.

Bez obu rąk, Rafał nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować. Ciężko mu będzie skorzystać z toalety, ubrać się czy przygotować sobie coś do jedzenia, o prowadzeniu gospodarstwa nie mówiąc...

W imieniu całej rodziny, chcielibyśmy zebrać pieniądze potrzebne na wykonanie protezy przynajmniej jednej ręki, a jeśli okaże się to możliwe - dwóch. Orientacyjny koszt protezy miokinetycznej (czyli zapewniającej pełną ruchomość wszystkich stawów dzięki połączeniu z neuronami w mózgu) to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rafał, nawet z pomocą całej rodziny, która zadeklarowała chęć wsparcia w finansowaniu protezy, nie będzie w stanie samodzielnie uzbierać takiej kwoty.

Prosimy ludzi dobrego serca o wpłaty - każda złotówka się liczy! Przywróćmy Rafałowi radość życia i możliwość samodzielnego funkcjonowania. 

AKTUALIZACJA 5 sierpnia 2021 r. | Rafał wyszedł ze szpitala i jest w trakcie rehabilitacji. Całkowity koszt wykonania protez pozna dopiero po wygojeniu kikuta po amputacji i wszystkich niezbędnych do wyceny badaniach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.21
  28.09.21

  Jesteś bardzo dzielny, trzymaj się.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.21
  28.08.21

  Życzę sił i zdrowia, sama walczę teraz z podobną sytuacją

 • Anna Wdowiak - awatar

  Anna Wdowiak

  10.08.21
  10.08.21

  Trzymaj się ! Będzie dobrze.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  07.08.21
  07.08.21

  Powodzenia!

 • STREFA URODY - Nowe Miasto nad Pilicą - awatar

  STREFA URODY - Nowe Miasto nad Pilicą

  04.08.21
  04.08.21

  Pozdrawiam :)

159 948 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 918 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Łysak - awatar

Sylwia Łysak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 918

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Miłosz - awatar
Miłosz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Rafał Włodarczyk - awatar
Rafał Włodarczyk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Szymon B. - awatar
Szymon B.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jane - awatar
Jane
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij