Zbiórka Jak bez rąk - po utracie drugiej - zdjęcie główne

Jak bez rąk - po utracie drugiej

163 751 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 970 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Łysak - awatar

Sylwia Łysak

Organizator zbiórki

Nasz krewny z rodzinnej wsi nad Pilicą, Rafał Grzelczak, urodził się w 1978 roku. W 2001 roku, w wieku 23 lat, w wyniku tragicznego wypadku, stracił prawą rękę - amputowano mu ją tuż przy ramieniu, jak na załączonej fotografii. 

Rafał nie poddał się i nauczył się normalnie funkcjonować, korzystając z lewej ręki. Z pasją prowadził duże gospodarstwo rolne, w ramach którego uprawiał m.in. pyszne truskawki. Jeździł samochodem i traktorem, a nawet obsługiwał maszyny rolnicze. Pomimo braku jednej, jakże ważnej kończyny, w pełni korzystał z życia.

Niestety, los okazał się dla Rafała szczególnie nieprzychylny. Niemal dokładnie dwadzieścia lat po wspomnianym wydarzeniu, tydzień temu, zdarzył się kolejny wypadek, w wyniku którego Rafał stracił drugą rękę - leży obecnie w szpitalu, gdzie próbowano ją bezskutecznie ratować.

Bez obu rąk, Rafał nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować. Ciężko mu będzie skorzystać z toalety, ubrać się czy przygotować sobie coś do jedzenia, o prowadzeniu gospodarstwa nie mówiąc...

W imieniu całej rodziny, chcielibyśmy zebrać pieniądze potrzebne na wykonanie protezy przynajmniej jednej ręki, a jeśli okaże się to możliwe - dwóch. Orientacyjny koszt protezy miokinetycznej (czyli zapewniającej pełną ruchomość wszystkich stawów dzięki połączeniu z neuronami w mózgu) to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rafał, nawet z pomocą całej rodziny, która zadeklarowała chęć wsparcia w finansowaniu protezy, nie będzie w stanie samodzielnie uzbierać takiej kwoty.

Prosimy ludzi dobrego serca o wpłaty - każda złotówka się liczy! Przywróćmy Rafałowi radość życia i możliwość samodzielnego funkcjonowania. 

AKTUALIZACJA 5 sierpnia 2021 r. | Rafał wyszedł ze szpitala i jest w trakcie rehabilitacji. Całkowity koszt wykonania protez pozna dopiero po wygojeniu kikuta po amputacji i wszystkich niezbędnych do wyceny badaniach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Łysak - awatar

  Sylwia Łysak

  02.12.2021
  02.12.2021

  Dziękujemy za ogromny odzew i każdą najmniejszą wpłatę w zbiórce! Wasze dobra serca dały Rafałowi nadzieję na lepsze jutro. W ciągu ostatnich kilku miesięcy intensywnie pracował nad wyćwiczeniem impulsów niezbędnych do montażu mechanizmów ruchu w protezie. Wczoraj otrzymaliśmy bardzo pozytywną wiadomość - prawdopodobnie w I kwartale 2022 roku uda się założyć pierwszą protezę.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.2021
  28.09.2021

  Jesteś bardzo dzielny, trzymaj się.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.2021
  28.08.2021

  Życzę sił i zdrowia, sama walczę teraz z podobną sytuacją

 • Anna Wdowiak - awatar

  Anna Wdowiak

  10.08.2021
  10.08.2021

  Trzymaj się ! Będzie dobrze.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  07.08.2021
  07.08.2021

  Powodzenia!

 • STREFA URODY - Nowe Miasto nad Pilicą - awatar

  STREFA URODY - Nowe Miasto nad Pilicą

  04.08.2021
  04.08.2021

  Pozdrawiam :)

163 751 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 970 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Łysak - awatar

Sylwia Łysak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 970

Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andrzej, Helenka i Antoś - awatar
Andrzej, Helenka i Antoś
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Kacper Irzyk - awatar
Kacper Irzyk
5
Ewelina P - awatar
Ewelina P
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij