Zbiórka Jak bez rąk - po utracie drugiej - miniaturka zdjęcia

Jak bez rąk - po utracie drugiej Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Jak bez rąk - po utracie drugiej - zdjęcie główne

Jak bez rąk - po utracie drugiej

165 518 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 024 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Łysak - awatar

Sylwia Łysak

Organizator zbiórki

Nasz krewny z rodzinnej wsi nad Pilicą, Rafał Grzelczak, urodził się w 1978 roku. W 2001 roku, w wieku 23 lat, w wyniku tragicznego wypadku, stracił prawą rękę - amputowano mu ją tuż przy ramieniu, jak na załączonej fotografii. 

Rafał nie poddał się i nauczył się normalnie funkcjonować, korzystając z lewej ręki. Z pasją prowadził duże gospodarstwo rolne, w ramach którego uprawiał m.in. pyszne truskawki. Jeździł samochodem i traktorem, a nawet obsługiwał maszyny rolnicze. Pomimo braku jednej, jakże ważnej kończyny, w pełni korzystał z życia.

Niestety, los okazał się dla Rafała szczególnie nieprzychylny. Niemal dokładnie dwadzieścia lat po wspomnianym wydarzeniu, tydzień temu, zdarzył się kolejny wypadek, w wyniku którego Rafał stracił drugą rękę - leży obecnie w szpitalu, gdzie próbowano ją bezskutecznie ratować.

Bez obu rąk, Rafał nie będzie w stanie samodzielnie funkcjonować. Ciężko mu będzie skorzystać z toalety, ubrać się czy przygotować sobie coś do jedzenia, o prowadzeniu gospodarstwa nie mówiąc...

W imieniu całej rodziny, chcielibyśmy zebrać pieniądze potrzebne na wykonanie protezy przynajmniej jednej ręki, a jeśli okaże się to możliwe - dwóch. Orientacyjny koszt protezy miokinetycznej (czyli zapewniającej pełną ruchomość wszystkich stawów dzięki połączeniu z neuronami w mózgu) to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Rafał, nawet z pomocą całej rodziny, która zadeklarowała chęć wsparcia w finansowaniu protezy, nie będzie w stanie samodzielnie uzbierać takiej kwoty.

Prosimy ludzi dobrego serca o wpłaty - każda złotówka się liczy! Przywróćmy Rafałowi radość życia i możliwość samodzielnego funkcjonowania. 

AKTUALIZACJA 5 sierpnia 2021 r. | Rafał wyszedł ze szpitala i jest w trakcie rehabilitacji. Całkowity koszt wykonania protez pozna dopiero po wygojeniu kikuta po amputacji i wszystkich niezbędnych do wyceny badaniach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Sylwia Łysak - awatar

  Sylwia Łysak

  01.11.2022
  01.11.2022

  Dziękujemy Wam, ludzie dobrego serca za każdą, nawet najmniejszą wpłatę! 🙏 Dzięki zebranym podczas specjalnego festynu dla Rafała oraz w niniejszej zbiórce środkom, udało się sfinansować pierwszą protezę ręki! 🥰

  Proteza jest częściowo ruchoma, dzięki czemu Rafał odzyskał możliwość chwytania przedmiotów 👊 takich jak np. kosze na truskawki. 🍓Pod koniec października wciąż można było je zbierać!

  Wierzymy w to, że uda się zebrać pieniądze na drugą protezę i/lub bardziej profesjonalną protezę kinetyczną dłoni z możliwością wykonywania prac precyzyjnych. 👌 Nadal potrzebne są także środki na konserwację nowej protezy i rehabilitacje.

  Zachęcamy do dalszych wpłat na zbiórkę, udostępniania jej oraz organizacji licytacji na stronie Wsparcie dla Rafała na portalu Facebook. 😇

  Zobaczcie, czego udało Nam się dokonać - bez Was nie byłoby to możliwe!

Komentarze


 • Szymon Popucewicz - awatar

  Szymon Popucewicz

  09.02.2022
  09.02.2022

  Milego dnia :D

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.09.2021
  28.09.2021

  Jesteś bardzo dzielny, trzymaj się.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.08.2021
  28.08.2021

  Życzę sił i zdrowia, sama walczę teraz z podobną sytuacją

 • Anna Wdowiak - awatar

  Anna Wdowiak

  10.08.2021
  10.08.2021

  Trzymaj się ! Będzie dobrze.

 • Kasia - awatar

  Kasia

  07.08.2021
  07.08.2021

  Powodzenia!

165 518 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 024 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Sylwia Łysak - awatar

Sylwia Łysak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2 024

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
85
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartosz - awatar
Bartosz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mateusz Wawrocki - awatar
Mateusz Wawrocki
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij