Zbiórka Walka Kuby trwa - zdjęcie główne

Walka Kuby trwa

34 735 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

W maju 2023 r. podczas pracy Kubę dopadła tragiczna infekcja bakteryjna – meningokoki, które wywołały sepsę, purpurę piorunującą, a dalej zapalenie płuc z kilkudniową temperaturą powyżej 41 stopni i obrzękiem kończyn, zapalenie opon mózgowych, atak wirusa HSV oraz postępującą niewydolność organów wewnętrznych.

Po trzech tygodniach głębokiej śpiączki farmakologicznej i ciężkiej walki o utrzymanie funkcji życiowych, dla ratowania życia lekarze musieli amputować mu znaczną część obu nóg i rąk.

Kuba przeszedł przeszczepy skóry, rehabilitację, długie pobyty szpitalne, wizyty u specjalistów, wysiłek na sali ćwiczeń i ogrom bólu.

Przed chorobą Kuba był bardzo aktywną osobą, był Radnym Miejskim, organizatorem imprez kulturalno-sportowych, prowadził audycje radiowe.

Jego życie drastycznie się zmieniło. Dziś radość przynosi mu przejażdżka wózkiem inwalidzkim, a sukcesem staje się wejście pod prysznic.

Jednak prawdziwe zmagania dopiero przede Kubą.

Wspólnie z rodziną podjął próbę powrotu do samodzielnego życia poprzez zakup protez na wszystkie cztery kończyny oraz dostosowania mieszkania dla potrzeb inwalidy. Ma w sobie ogromną i niezwykłą wolę walki.

Podstawowe protezy nóg oraz ortezy z łyżką na ręce, to koszt blisko 200 000 zł. Marzeniem Jakuba jest choćby jedna ręka funkcjonalna, która pomoże mu w samodzielnej egzystencji. Ale to koszt minimum 200 tysięcy złotych. 

Część środków została już zebrana. Niestety do założonego celu wciąż brakuje 170 tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze ogromne koszty rehabilitacji i koszty dostosowania mieszkania do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Kuba sam nie jest w stanie zebrać tak dużej kwoty. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc do wszystkich ludzi o wielkich sercach.

Nasza poMOC ma MOC! 

Jakub Czubak jest podopiecznym Fundacji Akuratna.
100% zebranej kwoty zostanie przekazane na pomoc Kubie.
Portal pomagam.pl również nie pobiera prowizji od zebranych środków.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
34 735 zł  z 170 000 zł (Cel)
Wpłaciło 100 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 100

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alicja Musiał - awatar
Alicja Musiał
200
Małgorzata Szkudlarek - awatar
Małgorzata Szkudlarek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Asia kierowca MPK spotkana w tramwaju - awatar
Asia kierowca MPK spotkana w tramwaju
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alicja Musiał - awatar
Alicja Musiał
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Alicja Musiał - awatar
Alicja Musiał
100
Ela Kardasz - awatar
Ela Kardasz
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij