Zbiórka Leczenie dzieci - zdjęcie główne

Leczenie dzieci

8 780 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 148 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gośka Es - awatar

Gośka Es

Organizator zbiórki

CEL ZBIÓRKI: LECZENIE, TERAPIE I BADANIA DZIECI

Jestem mamą 3 dzieci: 17 letniego Jakuba, 11 letniej Liwii i 4.5 letniego Juliuszka. Zmagam się z autyzmem i choruję też na padaczkę skroniową. Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. Chorują również moje dzieci.

Najstarszy syn Jakub urodził się z wadą nerki. Po ukończeniu roczku została ona usunięta. Ponieważ okazało się, że w nerce był nowotwór złośliwy, Kuba przeszedł też chemioterapię. To niestety nie był koniec naszych problemów, gdyż syn dziwnie się zachowywał. Stale płakał, nie spał, uderzał głową w ścianę i podłogę, miał silne zaburzenia SI oraz zaburzenia chodu. W EEG występowały zmiany napadowe, więc leczony był lekami p/padaczkowymi. Do tego doszły potem zaburzenia metaboliczne, hipertriglicerydemia, ciężka insulinooporność oraz problemy z tarczycą. Aktualnie Kuba ma zdiagnozowany Zespół Aspergera z dominującymi zachowaniami autystycznymi. Jest leczony z powodu przewlekłych zaburzeń snu. Posiada też orzeczenie o Kształceniu Specjalnym wydanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. Kuba jest pod opieką wielospecjalistyczną - psychologa, neurologa, psychiatry specjalizującego się w autyzmie, metabolika, endokrynologa i diabetologa. 

Liwia urodziła się zdrowa. W pierwszym roku życia męczyły ją ciężkie biegunki, przez które kilka razy była hospitalizowana na gastroenterologii. Kolejne, poważniejsze problemy rozpoczęły się po szczepieniu MMR, kiedy córka dostała po kilku godzinach niedowład oraz padaczkę. W rezonansie uwidoczniono ognisko mikroudarowe. Na oddziale rozpoznano Dziecięce Porażenie Mózgowe z prawostronnym niedowładem. Liwia ze zdrowego w miarę dziecka stała się dzieckiem chorym. Dwa lata walczyła z uciążliwymi pneumokokami. Co 3 tygodnie zapadała na obustronne zapalenia płuc i oskrzeli. Potem w wieku 5 lat po przejściu Mononukleozy oraz szkarlatyny u Liwii ujawniła się afazja mowy. Liwia stała się dzieckiem niepełnosprawnym również w zakresie komunikacji. Niestety to nie był koniec, gdyż rozpoznano również problemy z krzepnięciem krwi. W badaniu genetycznym MTHFR trzy polimorfizmy odpowiadające za problemy krążeniowe i podejrzenie tendencji do zakrzepowości. W czasie następnych kilku lat doszły u niej zaburzenia schizoafektywne, które łącznie z afazją wycofały ją na kilka lat z życia szkoły. Obecnie leczona wielospecjalistycznie przez neurologa, psychiatrę, hematologa, gastroenterologa, jest też pod opieką neuropsychologa. Liwia posiada orzeczenie o niepełnosprawności oraz o Kształceniu Specjalnym. 

Juliusz urodził się w zamartwicy. Nie oddychał - był resuscytowany 6 minut. Urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc oraz wadą serca. W trzeciej dobie życia wystąpiły napady padaczkowe. Od tego momentu szpital stał się naszym drugim domem. Juliusz cierpiał z powodu bezdechów, napadów padaczki, uciążliwych pneumokoków oraz gronkowca, przepukliny pępkowej. Po szczepieniu z komponentem krztuścowym Juliusz zapadł na zapalenie opon mózgowych. Od tego momentu syn zaczął też zdradzać zachowania autystyczne. Potem doszły zaburzenia SI, stereotypie, autostymulacje, zaburzenia chodu i równowagi itp... Po szczepieniu na pneumokoki nastąpił dalszy regres rozwoju, mowy oraz stany padaczkowe. U Juliusza w krótkim czasie rozpoznano pełnoobjawową padaczkę lekooporną oraz Zespół Arnolda Chiariego - wgłobienie móżdżku do kanału kręgowego. W swoim krótkim życiu Juliusza zaatakowała wiele patogenów - pneumokoki, gronkowiec, rsv, wirus grypy. W trakcie infekcji RSV (wirusowego zapalenia płuc) Juliusz trafił w stanie częściowej niewydolności oddechowej do szpitala. Jeśli chodzi o metabolikę syn ma mocno zaniżone cztery aminokwasy odpowiadające za metylację, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. Również badanie genetyczne MTHFR wykazało trzy polimorfizmy. Obecnie Juliusz ma zdiagnozowane jeszcze spektrum autyzmu przez psychiatrę. Rezonans u niego wykazał dwa ogniska niedokrwienne w obu półkulach mózgu. Czeka go jeszcze dalsza diagnostyka metaboliczna, neurochirurgiczna, genetyczna i neurologiczna. Juliusza zaatakowały też autoimmunologiczne przeciwciała przeciwko białkom glejowym mózgu anty GFAP, które wywołują przewlekłe, autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Juliusz nie mówi i jest pod opieką wielu specjalistów: logopedy, psychologa, psychiatry, neurologa, metabolika, terapeuty SI itd... Juliusz posiada orzeczenie o Niepełnosprawności oraz Kształcenie Specjalne i Wczesne Wspomaganie Rozwoju. 

Dzieci wymagają wielospecjalistycznego leczenia przez lekarzy specjalistów w leczeniu dzieci z problemami genetycznymi. Odwiedzamy Centrum Zdrowia Dziecka, specjalistów z całej Polski, obecnie czekamy na badania w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz na badania genetyczne padaczki w Łodzi. Koszty badań, leczenia oraz terapii są ogromne i nie stać nas na ich pokrycie, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli. Będziemy również wdzięczni za ofiarowanie dzieciom 1% podatku. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane nam wsparcie. Niech dobro do Was wróci. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Gośka Es - awatar

  Gośka Es

  15.03.20
  15.03.20

  Prosimy o 1% dla dzieciaczków

  Zdjęcie aktualizacji 45 949

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.04.21
  15.04.21

  Dużo, dużo zdrówka dla Pani oraz dzieci! I jeszcze więcej siły, wiary i nadziei :)

 • Iwona Kamal - awatar

  Iwona Kamal

  26.05.20
  26.05.20

  Duzo zdrowia i sil w codziennych zmaganiach

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   29.05.20
   29.05.20

   Iwonko dziękujemy kochana <3

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  26.07.19
  26.07.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Ania Lu - awatar

  Ania Lu

  14.07.19
  14.07.19

  Gosiu napisz proszę do mnie na email. Dam Ci namiary na kilka osób które mogły by pomóc. Ps. Skąd jesteście?

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   14.07.19
   14.07.19

   Poznań dziękuję. Aaa jaki to mail?

 • Dorota - awatar

  Dorota

  07.06.19
  07.06.19

  Przesyłam dobrą energię i modlitwę. Życzę szybkiego odkrycia wszystkich zawiłości zdrowotnych i dobrych efektów leczenia. Życzę też dużo nadziei w sercu i hartu ducha - naprawdę podziwiam i staram się wyobrazić sobie jakie to jest trudne, niemożliwe, a jednak dla dzieci wszystko się robi. Ściskam mocno, Dorota. Z rekomendacji Sylwii W. z Kręgu.

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   07.06.19
   07.06.19

   Bardzo dziękujemy za dobre serce i również ściskamy :)

8 780 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 148 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Gośka Es - awatar

Gośka Es

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 148

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Magda - awatar
Magda
100
Katarzyna Maciejka - awatar
Katarzyna Maciejka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Barbara Eckert - awatar
Barbara Eckert
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewa Paprzycka - awatar
Ewa Paprzycka
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij