Zbiórka Leczenie dzieci - zdjęcie główne

Leczenie dzieci

6 312 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób
Wpłać teraz
 
Gośka Es - awatar

Gośka Es

Organizator zbiórki

CEL ZBIÓRKI: LECZENIE, TERAPIE I BADANIA DZIECI

Jestem mamą 3 dzieci: 17 letniego Jakuba, 11 letniej Liwii i 4ro letniego Juliuszka. Mam Zespół Aspergera i choruję też na padaczkę skroniową. Chorują również moje dzieci.

Najstarszy syn Jakub urodził się z wadą nerki. Po ukończeniu roczku została ona usunięta. Ponieważ okazało się, że w nerce był nowotwór złośliwy, Kuba przeszedł też chemioterapię. To niestety nie był koniec naszych problemów, gdyż syn dziwnie się zachowywał. Stale płakał, nie spał, uderzał głową w ścianę i podłogę, miał silne zaburzenia SI oraz zaburzenia chodu. W EEG występowały zmiany napadowe, więc leczony był lekami p/padaczkowymi. Do tego doszły potem zaburzenia metaboliczne, hipertriglicerydemia, ciężka insulinooporność oraz problemy z tarczycą. Aktualnie Kuba ma zdiagnozowany Zespół Aspergera z dominującymi zachowaniami autystycznymi. Jest leczony z powodu ciężkich zaburzeń snu. Posiada też orzeczenie o Kształceniu Specjalnym wydanym przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. Kuba jest pod opieką wielospecjalistyczną - psychologa, neurologa, psychiatry specjalizującego się w autyzmie, metabolika, endokrynologa i diabetologa. 

Liwia urodziła się zdrowa. W pierwszym roku życia męczyły ją ciężkie biegunki, przez które kilka razy była hospitalizowana na gastroenterologii. Kolejne, poważniejsze problemy rozpoczęły się po szczepieniu MMR, kiedy córka dostała po kilku godzinach niedowład oraz padaczkę. W rezonansie uwidoczniono ognisko mikroudarowe. Na oddziale rozpoznano Dziecięce Porażenie Mózgowe z prawostronnym niedowładem. Liwia ze zdrowego w miarę dziecka stała się dzieckiem chorym. Dwa lata walczyła z uciążliwymi pneumokokami. Potem w wieku 5 lat po przejściu Mononukleozy oraz szkarlatyny u Liwii ujawniła się afazja mowy. Liwia stała się dzieckiem niepełnosprawnym również w zakresie komunikacji. Niestety to nie był koniec, gdyż rozpoznano również problemy z krzepnięciem krwi. W badaniu genetycznym MTHFR trzy polimorfizmy odpowiadające za problemy krążeniowe i podejrzenie tendencji do zakrzepowości. W czasie następnych kilku lat doszły u niej zaburzenia schizoafektywne, które łącznie z afazją wycofały ją na kilka lat z życia szkoły. Obecnie leczona wielospecjalistycznie przez neurologa, psychiatrę, hematologa, gastroenterologa, jest też pod opieką neuropsychologa. Liwia posiada orzeczenie o niepełnosprawności oraz o Kształceniu Specjalnym. 

Juliusz urodził się w zamartwicy. Nie oddychał - był resuscytowany 6 minut. Urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc oraz wadą serca. W trzeciej dobie życia wystąpiły napady padaczkowe. Od tego momentu szpital stał się naszym drugim domem. Juliusz cierpiał z powodu bezdechów, napadów padaczki, uciążliwych pneumokoków oraz gronkowca, przepukliny pępkowej. Po szczepieniu z komponentem krztuścowym Juliusz zapadł na zapalenie mózgu. Od tego momentu syn zaczął też zdradzać zachowania autystyczne. Potem doszły zaburzenia SI, stereotypie, autostymulacje, zaburzenia chodu i równowagi itp... Po szczepieniu na pneumokoki nastąpił dalszy regres rozwoju, mowy oraz stany padaczkowe. U Juliusza w krótkim czasie rozpoznano pełnoobjawową padaczkę lekooporną oraz Zespół Arnolda Chiariego - wgłobienie móżdżku do kanału kręgowego. W swoim krótkim życiu Juliusza zaatakowała wiele patogenów - pneumokoki, gronkowiec, rsv, wirus grypy. W trakcie infekcji RSV (wirusowego zapalenia płuc) Juliusz trafił w stanie niewydolności oddechowej do szpitala. Jeśli chodzi o metabolikę syn ma mocno zaniżone cztery aminokwasy odpowiadające za metylację, czyli oczyszczanie organizmu z toksyn. Również badanie genetyczne MTHFR wykazało trzy polimorfizmy. Obecnie Juliusz ma zdiagnozowane jeszcze spektrum autyzmu przez psychiatrę. Rezonans u niego wykazał dwa ogniska niedokrwienne w obu półkulach mózgu. Czeka go jeszcze dalsza diagnostyka neurochirurgiczna, genetyczna i neurologiczna. Juliusza zaatakowały też autoimmunologiczne przeciwciała przeciwko białkom glejowym mózgu anty GFAP, które wywołują przewlekłe, autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Juliusz nie mówi i jest pod opieką wielu specjalistów: logopedy, psychologa, psychiatry, neurologa, metabolika, terapeuty SI itd... Juliusz posiada orzeczenie o Niepełnosprawności oraz Kształcenie Specjalne i Wczesne Wspomaganie Rozwoju. 

Dzieci wymagają wielospecjalistycznego leczenia przez lekarzy specjalistów w leczeniu dzieci z problemami genetycznymi. Odwiedzamy Centrum Zdrowia Dziecka, specjalistów z całej Polski, obecnie czekamy na badania w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz na badania genetyczne padaczki w Łodzi. Koszty badań, leczenia oraz terapii są ogromne i nie stać nas na ich pokrycie, dlatego prosimy o pomoc i wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli. Będziemy również wdzięczni za ofiarowanie dzieciom 1% podatku. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane nam wsparcie. Niech dobro do Was wróci. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Gośka Es - awatar

  Gośka Es

  15.03.20
  15.03.20

  Prosimy o 1% dla dzieciaczków

  Zdjęcie aktualności 45 949

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  26.07.19
  26.07.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Ania Lu - awatar

  Ania Lu

  14.07.19
  14.07.19

  Gosiu napisz proszę do mnie na email. Dam Ci namiary na kilka osób które mogły by pomóc. Ps. Skąd jesteście?

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   14.07.19
   14.07.19

   Poznań dziękuję. Aaa jaki to mail?

 • Dorota - awatar

  Dorota

  07.06.19
  07.06.19

  Przesyłam dobrą energię i modlitwę. Życzę szybkiego odkrycia wszystkich zawiłości zdrowotnych i dobrych efektów leczenia. Życzę też dużo nadziei w sercu i hartu ducha - naprawdę podziwiam i staram się wyobrazić sobie jakie to jest trudne, niemożliwe, a jednak dla dzieci wszystko się robi. Ściskam mocno, Dorota. Z rekomendacji Sylwii W. z Kręgu.

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   07.06.19
   07.06.19

   Bardzo dziękujemy za dobre serce i również ściskamy :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.02.18
  21.02.18

  Znam ten strach, kiedy martwisz się o życie i zdrowie dziecka. Życzę sił i przekazałam drobną wpłatę. Pozdrowienia od starszej koleżanki z Pniew.

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   16.08.18
   16.08.18

   Dziękuję :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.18
  18.02.18

  Wszystkiego dobrego!

  • Gośka Es - awatar

   Gośka Es - Organizator zbiórki

   20.02.18
   20.02.18

   Serdecznie dziękujemy za pomoc :)

6 312 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 109 osób
Wpłać teraz
 
Gośka Es - awatar

Gośka Es

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 109

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ciotka Dorotka - awatar
Ciotka Dorotka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Przemysław Świątek Krakfach - awatar
Przemysław Świątek Krakfach
114
Sonia - awatar
Sonia
20
Monika Niegowska - awatar
Monika Niegowska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Slawomir Krawczyk - awatar
Slawomir Krawczyk
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij