Zbiórka Jakub Opoński - zdjęcie główne

Jakub Opoński

1 171 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać teraz
 
Emily Opońska - awatar

Emily Opońska

Organizator zbiórki

Witajcie!

Nazywam się Kubuś Opoński i mam siostrę bliźniaczkę Natalkę. Ja jestem ten młodszy ale tylko o 2 min. 

Po porodzie stwierdzono u mnie  wylewy 2 i 4 stopnia do mózgu i niedotlenienie a w mojej główce powstały jamy malacyjne.

Od 4 miesiąca życia jestem rehabilitowany najpierw metodą NDT-Bobath a od 7 miesiąca życia również Vojta

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już  3 latka nie pełzam, nie raczkuję, nie siedzę samodzielnie i nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach i biegać za siostrą? Marzę o tym.

Dodatkowo walczę z atakami padaczki lekoopornej. Obecne leki pozwalają w miarę normalnie mi funkcjonować i wyciszają większość moich ataków a tym samym mogę robić postępy w rehabilitacji. 

Aby móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, logopedę, endokrynologa.

Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na nowy wózek, że obecnego już wyrastam. Wózek jest mi niezbędny do codziennego podróżowania.

- na nowe ortezy - obecne po woli robią się małe a ja potrzebuje ortez robionych z odlewów gipsowych które są wysyłane do USA a tam dla mnie robią ortezy. Jak się można domyślić jest to również bardzo kosztowne. 

- na rehabilitację Vojta i zajęcia z Integracji Sensorycznej - tygodniowy koszt tych zajęć to 360 zł 

-na turnusy rehabilitacyjne w ośrodku Amicus - w roku 2020 mam ich zaplanowanych 7

- na leki przeciwpadaczkowe, bez nich nie jestem w stanie funkcjonować

- na wizyty lekarskie

- na badania


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

ps. Moje codzienne zmagania możecie śledzić na moim i siostry fanpage https://www.facebook.com/twixworld/ zapraszam również na nasz Instagram #twixworld

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Małgorzata - awatar

    Małgorzata

    25.09.18
    25.09.18

    Buziaki dla Twixów ☺

1 171 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać teraz
 
Emily Opońska - awatar

Emily Opońska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 24

Ilona - awatar
Ilona
20
Ilona - awatar
Ilona
20
Ilona - awatar
Ilona
50
Ilona - awatar
Ilona
50
Ilona - awatar
Ilona
50
Michal - awatar
Michal
100
Ilona - awatar
Ilona
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gośka - awatar
Gośka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij