Zbiórka Jakub Opoński - zdjęcie główne

Jakub Opoński

1 171 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Emily Opońska - awatar

Emily Opońska

Organizator zbiórki

Witajcie!

Nazywam się Kubuś Opoński i mam siostrę bliźniaczkę Natalkę. Ja jestem ten młodszy ale tylko o 2 min. 

Po porodzie stwierdzono u mnie  wylewy 2 i 4 stopnia do mózgu i niedotlenienie a w mojej główce powstały jamy malacyjne.

Od 4 miesiąca życia jestem rehabilitowany najpierw metodą NDT-Bobath a od 7 miesiąca życia również Vojta

Obecnie największym moim wrogiem jest 4 kończynowe porażenie mózgowe. Mimo, że mam już  3 latka nie pełzam, nie raczkuję, nie siedzę samodzielnie i nie chodzę. Nikt nie zna przyszłości, ale możliwe że ciężko pracując uda mi się być samodzielnym, a może nawet stanąć na własnych nóżkach i biegać za siostrą? Marzę o tym.

Dodatkowo walczę z atakami padaczki lekoopornej. Obecne leki pozwalają w miarę normalnie mi funkcjonować i wyciszają większość moich ataków a tym samym mogę robić postępy w rehabilitacji. 

Aby móc walczyć o zdrówko muszę codziennie ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebny też mi jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mi w osiąganiu sprawności. 

Dodatkowo regularnie muszę odwiedzać neurologa, logopedę, endokrynologa.

Na co chcę przeznaczyć zebraną sumę?

- obecnie zbieram pieniądze na nowy wózek, że obecnego już wyrastam. Wózek jest mi niezbędny do codziennego podróżowania.

- na nowe ortezy - obecne po woli robią się małe a ja potrzebuje ortez robionych z odlewów gipsowych które są wysyłane do USA a tam dla mnie robią ortezy. Jak się można domyślić jest to również bardzo kosztowne. 

- na rehabilitację Vojta i zajęcia z Integracji Sensorycznej - tygodniowy koszt tych zajęć to 360 zł 

-na turnusy rehabilitacyjne w ośrodku Amicus - w roku 2020 mam ich zaplanowanych 7

- na leki przeciwpadaczkowe, bez nich nie jestem w stanie funkcjonować

- na wizyty lekarskie

- na badania


Będę niezmiernie wdzięczny za każdy przekazany grosik i udostępnienie informacji o zbiórce. Odpłacę się szerokim uśmiechem a w przyszłości pokażę, że dzięki  Waszemu wsparciu, a moim ciężkim ćwiczeniom wiele osiągnąłem.


Z góry dziękuję w imieniu własnym oraz Rodziców!

ps. Moje codzienne zmagania możecie śledzić na moim i siostry fanpage https://www.facebook.com/twixworld/ zapraszam również na nasz Instagram #twixworld

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Małgorzata - awatar

    Małgorzata

    25.09.2018
    25.09.2018

    Buziaki dla Twixów ☺

1 171 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Emily Opońska - awatar

Emily Opońska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 24

Ilona - awatar
Ilona
20
Ilona - awatar
Ilona
20
Ilona - awatar
Ilona
50
Ilona - awatar
Ilona
50
Ilona - awatar
Ilona
50
Michal - awatar
Michal
100
Ilona - awatar
Ilona
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Gośka - awatar
Gośka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij