Zbiórka E-Pojazd dla niepełnosprawnego - miniaturka zdjęcia

E-Pojazd dla niepełnosprawnego Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka E-Pojazd dla niepełnosprawnego - zdjęcie główne

E-Pojazd dla niepełnosprawnego

7 452 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Witam serdecznie.

Od chwili urodzenia jestem osobą niepełnosprawną, zmagam się m.in. z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponową i niedowładem kończyn. 

Przebyłem 6 b. poważnych operacji.

Pierwsza z nich, odbyła się dwie doby po porodzie- była to plastyka odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ratująca mi życie, ostatnia, sprzed kilku laty- była związana z zakotwiczeniem rdzenia kręgowego.

Ze względu na wspomniane wyżej choroby, mam duże problemy z chodzeniem, które ograniczają moje możliwości w przemieszczaniu.

O ile w domu jestem w stanie poruszać się w miarę samodzielnie, na zewnątrz korzystam z wózka inwalidzkiego, ze względu na brak równowagi i szybkie męczenie się nóg. 

Pomimo chorób, jestem pogodnym, optymistycznie patrzącym na świat człowiekiem, pełnym energii i woli życia.

Chętnie fotografuję naturę i zabytki, interesuję się grafika komputerową i nagrywaniem filmów. 

Do tej pory wyjeżdżałem na spacery i przejażdżki po okolicznych miejscowościach-skuterem dla osób niepełnosprawnych.

Niestety, liczne zabiegi pozostawiły nie tylko trwały ślad na ciele w postaci blizn, ale też spowodowały zniszczenie bariery odporności.

Wskutek tego, wyjazdy niezadaszonym pojazdem, narażają mnie na działanie deszczu, wiatr i inne niekorzystne warunki atmosferyczne, a kończy się to zwykle długotrwałymi infekcjami lub bólem mięśni i "uziemia" mnie w domu na dłuższy czas.

Z tego powodu, zacząłem interesować się tematyką pojazdów inwalidzkich, aby znaleźć rozwiązanie, które pomogłoby mi wyrwać się z domu, bez ryzyka wielomiesięcznego dochodzenia do siebie po owianiu czy przeziębieniu. 

I tak oto natknąłem się na okabinowane ,czterokołowe skutery inwalidzkie.

Przykładowy model, został przedstawiony na zdjęciu głównym.

To Graf Carello Duett, będący pojazdem dedykowanym i w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych(obok kabiny, posiada udogodnienia takie, jak: sterowanie za pomocą rąk- manetki hamulca, gazu, biegu wstecznego w rękach, wycieraczka, klimatyzacja, regulowane fotele, pasy bezpieczeństwa, miejsce dla opiekuna obok mnie, radio dla uzyskania info o utrudnieniach w ruchu, itp.).

Niestety, koszt takiego nowego pojazdu(produkowanego w Austrii)to ponad 80 tys zł, zaś pojazd używany tej klasy- kosztuje ok. 26 000 zł.

Jak dla każdej osoby niepełnosprawnej żyjącej w Polsce i utrzymującej się z renty socjalnej, te kwoty są niewyobrażalnie duże i przekraczają moje możliwości.

Dlatego też nieśmiało zwracam się z prośba o pomoc w zdobyciu choćby części środków na zrealizowanie mojego marzenia, które zapewniłoby mi nowe, mobilne nogi, pozwoliłoby mi żyć pełnią życia, zwiększyłoby moją samodzielność oraz aktywność.

Z góry dziękuję Wszystkim Wspierającym moją zbiórkę za bezinteresowną pomoc.

Wszelki gest wsparcia z Państwa strony, jest dla mnie kolejnym krokiem w kierunku realizacji marzeń i większej aktywności wżyciu społecznym. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.2020
  08.07.2020

  Dużo zdrówka życzę ❣️

  • Przemysław Art - awatar

   Przemysław Art - Organizator zbiórki

   09.07.2020
   09.07.2020

   Z serca Bóg zapłać za ofiarne, szlachetne serce, Ziemski Aniele za unikalną dziś chęć niesienia pomocy ludziom w trudnym położeniu, za wrażliwość i chęć pochylenia się nad moją sprawą, to zawsze będzie przeze mnie pamiętane i traktowane z najwyższym szacunkiem.

 • Agnieszka W. - awatar

  Agnieszka W.

  18.05.2020
  18.05.2020

  Pomagamy.

 • Adam Wojtuch - awatar

  Adam Wojtuch

  24.08.2019
  24.08.2019

  Pomagamy kto może :-)

7 452 zł  z 26 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Beata Siedlecka - awatar
Beata Siedlecka
100
Monika Jakóbiak - awatar
Monika Jakóbiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krystyna Piotrowska - awatar
Krystyna Piotrowska
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij