Zbiórka Dwa Kroki Ku Pełni Życia - zdjęcie główne

Dwa Kroki Ku Pełni Życia

7 452 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Witam serdecznie.

Moja godność Przemysław Art, jestem przeszło 40 letnim, mieszkańcem niewielkiego miasta o nazwie Płońsk.

Od chwili urodzenia jestem osobą niepełnosprawną, zmagam się m.in. z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponową i niedowładem kończyn. 

Przebyłem dotychczas 6 b. poważnych operacji ortopedycznych i neurochirurgicznych,które poważnie naruszyły mi barierę odpornościową,wszelkie dłuższe spacery mobilne podczas opadów,silnego wiatru i temperatury poniżej 20 stopni, kończą się długotrwałą, poważna infekcją 

Pierwsza z mych operacji, odbyła się dwie doby po porodzie- była to plastyka odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ratująca mi życie, ostatnia, sprzed kilku laty- była związana z zakotwiczeniem rdzenia kręgowego.

Ze względu na wspomniane wyżej choroby, mam duże problemy z chodzeniem, które ograniczają moje możliwości w przemieszczaniu.

O ile wewnątrz mieszkania jestem w stanie poruszać się w miarę samodzielnie, o tyle wyjście na zewnątrz jest dla mnie nie lada wyzwaniem na granicy Mission Impossible. Korzystam z ręcznego zwykłego wózka inwalidzkiego, ze względu na brak równowagi przestrzennej, choroby wrodzone charakterystyczny, kołyszący tryb chodzenia i szybkie męczenie się nóg. 

Mieszkam od przeszło 40 lat w starym, PRL-owskim bloku z lat 80-tych, bez windy, bez żadnych przystosowań dla osób takich jak ja choć, blok przeszedł niedawno kosmetyczną termomodernizację, bariery architektoniczno-techniczne niestety- mimo tego,z oczywistych względów, nie zniknęły.

Podobnie moja Alusia-mieszka w Piotrkowie Trybunalskim, co prawda na parterze starym budownictwie, lecz jej winda zjeżdża tylko do poziomu półpiętra, nie zaś jak to być w naszym przypadku powinno- vis a  vis klatki schodowej, obecnie walczy ona  o dofinansowanie montaż windy zewnętrznej i montaż okna balkonowego, gdyż balkonów jej blok nie posiadam  niniejszą zbiórką także chciałbym zadedykować Jej,  na poczet wspólnego życia bez barier tamże, skoro w mym mieście Płońsku okazałoby się to niemożliwe.

Do niedawna poruszałem się w przestrzeni 20 letnim ,wysłużonym skuterem inwalidzkim marki Meyra Cityliner 415,ktoś go niestety musi mi przyprowadzać i odprowadzać, podobnie posiadany przeze mnie wózek inwalidzki ręczny Quickie Life, zatem tryb życia, jaki oferują oba pojazdy, nie zapewnia suwerennej ,autonomicznej samodzielności w życiu, ani tym bardziej-przyjemności podróży we dwoje z wybranką serca, załatwiając oczywiste, egzystencjalne potrzeby(zakupy, sprawy urzędowe, przychodnie medyczne, wizyty u lekarza), skazują mnie na pomoc osób trzecich ,co nie zawsze jest możliwe, zawsze krępujace, a dla samych zainteresowanych ,także uciążliwe. 

Śmiało mogę rzec, iż bez pomocy osób trzecich lub bez odpowiedniej adaptacji technicznej, moje obecne mieszkanie stanowi " przymusowe więzienie otoczone bezkresnym Atlantykiem wszelkiego rodzaju barier", odgradzających mnie od życia w normalnym, aktywnym świecie. 

Pomimo własnych chorób i całej sytuacji ,jestem pogodnym optymistą, jasno patrzącym na świat, pełnym planów, energii i woli życia, co nie ukrywam w znacznej mierze zawdzięczam relacji z moją Ala- obecnie narzeczoną, zaś w przyszłości mam wobec niej bardzo poważne plany, to kobieta także niepełnosprawna, obarczona szeregiem schorzeń- astma, PoCHP, bezdech senny,skolioza zrotowana, wiele lat poruszała się o kulach, obecnie częsciej jeździ na wózku.

Osobiście, marzę cichutko o tym,by móc zdobyć dodatkowe  środki pozwalajace zakupić wspólne, nowoczesne ,chętnie już urządzone niewielkie lokum o powierzchni 45-52 m kw gdzie zastosowano już windy schodzące na sam parter naprzeciwko klatki schodowej i  nowoczesny rozkład pomieszczeń( kuchnia z aneksem ,stosowna łazienka, sypialnia) gdzie oboje z Alą w kontekscie sprawności, będziemy się czuć komfortowo i miedzy innymi dotyczy obok pojazdu, niniejsza zbiórka.


Dlatego już od dawna jednym z kluczowych celów mego życia stało sie posiadanie odpoiwedniego pojazdu , czyli okabinowanego motoroweru-skutera w pełni zabudowanego, inwalidzkiego dwuosobowego tej klasy co Sarini, Nemo, Ariel, Advena 3, itp.

W każdym z nich bez względu na pogodę, moglibyśmy być chronionymi przed deszczem i wiatrem i poruszać się po mieście w jesienno -zimowy czas , bo przecież żyć,robić zakupy, wykonywać badania i analizy, funkcjonować w społeczeństwie, załatwiać sprawy urzędowe,trzeba przez 365, a czasem 366 dni w roku ,a nie tylko w sezonie wiosenno - letnim , w czasie "słoneczka i ciepełka",jak to większość "beztrosko pozornie uradowanych posiadaczy sezonowych elektro wozideł inwalidzkich" zmuszona jest czynić, a realnie wegetują, zdani na łaskę innych. 

Niestety i tutaj wymogi dystrybutorów są nieubłagane - cena owych sprzętów,których nazwy wymieniłem wacha sie w granicach 19-38 tys zł, totalny kosmos dla nas ....

Mając za sobą te dwa "bezcenne kroki ku suwerennemu życiu we własnej przestrzeni" , Przekroczylibyśmy własną, "Złotą Bramę", realizacji marzeń, ku nowej jakości, swobodnego, pięknego życia bez ograniczeń, barier i zależności.


Jak dla każdej nieaktywnej zawodowo osoby niepełnosprawnej żyjącej w Polsce i utrzymującej się wyłącznie z renty socjalnej, wymagane przez producentów sprzętu inwalidzkiego kwoty brzmią dla nas bardzo dramatycznie, wręcz surrealistycznie nieosiągalnie, znacząco przekraczają nasze możliwości finansowe.

Dlatego też,choć przychodzi nam to z ciężkim sercem ,wśród potężnych rozterek moralnych,nieśmiało zwracamy się z prośbą do Wszystkich Was o pomoc w zdobyciu choćby części środków na zrealizowanie wspólnych marzeń, które zapewniłyby nam zupełnie nowe, standardem, forma i jakością życie, pozwoliłoby na  poczuć pełnię istnienia, zwiększyłoby naszą samodzielność oraz aktywność.

Z góry dziękujemy Wszystkim Wspierającym naszą zbiórkę za bezinteresowną pomoc.

Wszelki gest wsparcia z Państwa strony, jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku realizacji marzeń i większej aktywności w życiu społecznym. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.2020
  08.07.2020

  Dużo zdrówka życzę ❣️

  • Przemysław Art - awatar

   Przemysław Art - Organizator zbiórki

   09.07.2020
   09.07.2020

   Z serca Bóg zapłać za ofiarne, szlachetne serce, Ziemski Aniele za unikalną dziś chęć niesienia pomocy ludziom w trudnym położeniu, za wrażliwość i chęć pochylenia się nad moją sprawą, to zawsze będzie przeze mnie pamiętane i traktowane z najwyższym szacunkiem.

 • Agnieszka W. - awatar

  Agnieszka W.

  18.05.2020
  18.05.2020

  Pomagamy.

 • Adam Wojtuch - awatar

  Adam Wojtuch

  24.08.2019
  24.08.2019

  Pomagamy kto może :-)

7 452 zł  z 350 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Beata Siedlecka - awatar
Beata Siedlecka
100
Monika Jakóbiak - awatar
Monika Jakóbiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krystyna Piotrowska - awatar
Krystyna Piotrowska
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij