Zbiórka Dwa Kroki Ku Pełni Życia - zdjęcie główne

Dwa Kroki Ku Pełni Życia

7 452 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Witam serdecznie.

Moja godność Przemysław Art, jestem przeszło 40 letnim, mieszkańcem niewielkiego miasta o nazwie Płońsk.

Od chwili urodzenia jestem osobą niepełnosprawną, zmagam się m.in. z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponową i niedowładem kończyn. 

Przebyłem dotychczas 6 b. poważnych operacji ortopedycznych i neurochirurgicznych,które poważnie naruszyły mi barierę odpornościową,wszelkie dłuższe spacery mobilne podczas opadów,silnego wiatru i temperatury poniżej 20 stopni, kończą się długotrwałą, poważna infekcją 

Pierwsza z mych operacji, odbyła się dwie doby po porodzie- była to plastyka odcinka lędźwiowego kręgosłupa, ratująca mi życie, ostatnia, sprzed kilku laty- była związana z zakotwiczeniem rdzenia kręgowego.

Ze względu na wspomniane wyżej choroby, mam duże problemy z chodzeniem, które ograniczają moje możliwości w przemieszczaniu.

O ile wewnątrz mieszkania jestem w stanie poruszać się w miarę samodzielnie, o tyle wyjście na zewnątrz jest dla mnie nie lada wyzwaniem na granicy Mission Impossible. Korzystam z ręcznego zwykłego wózka inwalidzkiego, ze względu na brak równowagi przestrzennej, choroby wrodzone charakterystyczny, kołyszący tryb chodzenia i szybkie męczenie się nóg. 

Mieszkam od przeszło 40 lat w starym, PRL-owskim bloku z lat 80-tych, bez windy, bez żadnych przystosowań dla osób takich jak winda, blok przeszedł niedawno termomodernizację, bariery architektoniczno-techniczne niestety- mimo tego,z oczywistych względów, nie zniknęły.

Śmiało mogę rzec, iż bez pomocy osób trzecich, moje obecne mieszkanie stanowi " dobrowolne więzienie otoczone bezkresnym Atlantykiem wszelkiego rodzaju barier, odgradzających mnie od życia w normalnym, aktywnym świecie. 

Pomimo chorób, jestem pogodnym, optymistycznie patrzącym na świat człowiekiem, pełnym energii i woli życia.

Chętnie fotografuję za pomocy kamery sportowej naturę i zabytki, interesuję się historią, medycyną, zagadnieniami prawnymi,designem i wizażem kobiecym z pozycji pomysłodawcy teoretyka (fryzury, makijaże,ubiory, obuwie, dodatki), grafiką komputerową i nagrywaniem filmów. 

Do tej pory wyjeżdżałem na spacery i przejażdżki po okolicznych miejscowościach-20 letnim , wysłużonym skuterem marki Meyra Cityliner 415 dla osób niepełnosprawnych, który ktoś musi przyprowadzać i odprowadza, to samo w przypadku mego wózka inwalidzkiego ręcznego Quickie Life, który ktoś musi wnosić i znosić.

Zatem owe pojazdy ani ten tryb życia, na który jestem obecnie skazany, niestety nie zapewniają absolutnie żadnej autonomicznej suwerenności ani poczucia wolności, skazują mnie na pełną zależność od pomocy i wsparcia osób trzecich, które by każdorazowo przyprowadzały skuter i odstawiały na miejsce garażowania, co jest uciążliwe, krępujące i dalekie od pełnej samodzielności, o której zawsze marzyłem, o całkowitej suwerenności życia, w miejscu mego zamieszkania o byciu przydatnym w społeczeństwie, o spełnianiu się w swych pasjach - w stopniu równie usilnym, jak wielu marzy o podróżach zagranicznych.

Stąd od pewnego czasu,moim wielkim dążeniem i marzeniem stało sie posiadanie sprzętu o nazwie Observer Maximus- połączenia wózka inwalidzkiego ze schodołazem, dla którego bynajmniej, żadne schody, piaski, wydmy ,tereny leśne i rolne, nie stanowią żądnej przeszkody ,niestety koszt owego sprzętu to 50 tys złotych, w sytuacji, gdy to stanowi jedyną alternatywę opuszczenia lokum samodzielnie u suwerennego życia, to byłyby moje doskonałe,"zastępcze zdrowe nogi" i okno na świat...

Myślę też, o pojeździe docelowym, "długodystansowym", czyli okabinowanym wózku typu skuter inwalidzkim MINI CROSSER X2, którym bez względu na pogodę, mógłbym chroniony przed deszczem i wiatrem, poruszać się po mieście w jesienno -zimowy czas , bo przecież żyć,robić zakupy, wykonywać badania i analizy, funkcjonować w społeczeństwie, załatwiać sprawy urzędowe,trzeba przez 365, a czasem 366 dni w roku ,a nie tylko w sezonie wiosenno - letnim , w czasie "słoneczka i ciepełka". Niestety i tutaj wymogi dystrybutorów są nieubłagane - podstawowa wersja owego sprzętu to koszt 59 tys zł, totalny kosmos dla mnie ,a doposażenie go w tak potrzebne ogrzewanie , winduje cenę o  10 tys w górę.....

Mając za sobą te dwa "bezcenne kroki ku suwerennemu życiu we własnej przestrzeni" , Przekroczyłbym własną, "Złotą Bramę", realizacji marzeń, ku nowej jakości, swobodnego, pięknego życia.


Jak dla każdej nieaktywnej zawodowo osoby niepełnosprawnej żyjącej w Polsce i utrzymującej się wyłącznie z renty socjalnej, wymagane przez producentów sprzętu inwalidzkiego kwoty brzmią bardzo dramatycznie, wręcz surrealistycznie nieosiągalnie, znacząco przekraczają moje możliwości finansowe.

Dlatego też,choć przychodzi mi to z ciężkim sercem ,wśród potężnych rozterek moralnych,nieśmiało zwracam się z prośba do Wszystkich Was o pomoc w zdobyciu choćby części środków na zrealizowanie moich marzeń, które zapewniłyby mi zupełnie nowe, standardem, forma i jakością życie, pozwoliłoby mi to poczuć pełnię istnienia, zwiększyłoby moją samodzielność oraz aktywność.

Z góry dziękuję Wszystkim Wspierającym moją zbiórkę za bezinteresowną pomoc.

Wszelki gest wsparcia z Państwa strony, jest dla mnie kolejnym krokiem w kierunku realizacji marzeń i większej aktywności w życiu społecznym. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.2020
  08.07.2020

  Dużo zdrówka życzę ❣️

  • Przemysław Art - awatar

   Przemysław Art - Organizator zbiórki

   09.07.2020
   09.07.2020

   Z serca Bóg zapłać za ofiarne, szlachetne serce, Ziemski Aniele za unikalną dziś chęć niesienia pomocy ludziom w trudnym położeniu, za wrażliwość i chęć pochylenia się nad moją sprawą, to zawsze będzie przeze mnie pamiętane i traktowane z najwyższym szacunkiem.

 • Agnieszka W. - awatar

  Agnieszka W.

  18.05.2020
  18.05.2020

  Pomagamy.

 • Adam Wojtuch - awatar

  Adam Wojtuch

  24.08.2019
  24.08.2019

  Pomagamy kto może :-)

7 452 zł  z 150 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Art - awatar

Przemysław Art

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Beata Siedlecka - awatar
Beata Siedlecka
100
Monika Jakóbiak - awatar
Monika Jakóbiak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krystyna Piotrowska - awatar
Krystyna Piotrowska
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij