Zbiórka Roksana w oczekiwaniu na CUD - zdjęcie główne

Roksana w oczekiwaniu na CUD

3 784 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Edit: 06.10.2020r.

Jak wróciłyśmy po operacji obu nóg córki, dostałam w ciągu dwóch tygodni pozew o zapłatę wraz z pozwem o opuszczenie i wydanie lokalu. Zaskoczyło mnie, bo to jest z jakieś kancelarii adwokackiej. Czy mąż nie dał pani adwokat postanowienia sądu okręgowego, nie zapoznała się z dokumentacją? Sąd wydzielił nam na czas trwania postępowania rozwodowego zabezpieczenie poprzez ustalenie sposobu zamieszkania stron. „Powódka wraz z córką Roksaną będzie upoważniona do wyłącznego użytkowania pomieszczeń położonych na parterze. To jest korytarza, do którego jest osobne wejście z zewnątrz budynku. Kuchni, pokoju i łazienki. Upoważniając jednocześnie powódkę do założenia zamków” – zacytowała fragment orzeczenia pani Halina.

Cały reportaż Interwencja Polsat.

https://tiny.pl/7l6jj

Edit: 01-07-2020r

Roksana z Podhala w ciągu ostatnich dwóch lat, traci wzrok. Ma zanik nerwów wzrokowych, obecnie nosi bardzo mocne okulary, (stan na dziś -5, -4,5 dioptrii, rok temu -2, -1,5 dioptrii) w dodatku ma problemy z chodzeniem, równowagą i mową.

Jej dzielna mama walczy o córkę, mimo bardzo trudnej sytuacji rodzinnej oraz finansowej. Stara się samotnie podołać trudowi wychowania dziecka głęboko skrzywdzonego przez los. Jeżeli postęp utraty wzroku będzie postępowała to za rok, dwa dziecko będzie widziało cienie? kontury? lub ....

Mama walczy również o jej sprawność ruchową, ale w obecnej sytuacji jest to bardzo trudne.

Roksana uczy się oswoić życie przez dotyk i pokonać niepełnosprawność ruchową. Postępuje spastyczność i Roksana ma coraz większe problemy z poruszaniem.... czeka ją operacja w Szpitalu UJ w Zakopanem.Roksana jest pogodnym dzieckiem o muzykalnej duszy. Mimo ciężkich zaburzeń z każdym dniem udowadniała, że specjaliści mogą się mylić. Mimo wodogłowia i cech agenezji ciała modzelowatego, retardacji, padaczki, wady wzroku, problemu ze słuchem, upośledzenia umysłowego, porażenia mózgowego udowadniała każdego dnia, że warto walczyć. Walczyć o życie, zdrowie. Warto wierzyć i mieć nadzieję i warto zawierzyć i oddać się w ręce Najświętszej Panienki. Obecnie Roksia chodzi, a nie dawano jej na to szans, czyni postępy, a miała być dzieckiem leżącym, miała nie mówić, a śpiewa. Roksana jest duszą towarzystwa zawsze zadowolona, zawsze szczęśliwa i ciągnie do rówieśników. Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc dla tej 10-letniej dziewczynki, która traci wzrok, a jedynym rozwiązaniem jest podjęcie próby, aby go ocalić!

Wiara, nadzieja i miłość jest zaufaniem, jakie matka obdarza drugiego człowieka.

„Miej, serce i patrzaj w serce” jak to nasz narodowy wieszcz powiadał, a Roksana odwdzięczy się pięknym uśmiechem.

https://pomost-nadziei.pl/roksia-goraleczka/

Edit: 04.02.2019r 


Roksana jest po badaniach! 

Dobre wieści to takie, że udało się je zrobić we współpracy z naszą góraleczką.

Na dzień dzisiejszy jest stabilnie z naciskiem na dzień dzisiejszy ! Po konsultacji wiemy, że trzeba zapewnić specjalistyczną rehabilitację wzroku! 

Lekarze uprzedzili mamę Roksi, że nie ma chwili na stratę czasu ze względu na postępujący rozwój choroby.
Szybki plan postępowania wysłać wyniki badań do Ulf a w czasie oczekiwania na kwalifikację wypełnić czas rehabilitacją.Roksanka dziewczynka, której nie miało być! A teraz traci wzrok! Musimy dołożyć wszelkich starań, aby go, chociaż po części ocalić!

Dlatego potrzebujemy pomocy dobrych ludzi. Jedyną szanse dają  rosyjscy specjaliści z kliniki w Ulf, którzy leczą ludzi z całego świata, wszczepiając im biomateriał Alloplant, który pobudza do regeneracji obumarłe nerwy.

Roksana jest pogodnym dzieckiem o muzykalnej duszy. Mimo ciężkich zaburzeń z każdym dniem udawadnia, że specjaliści mogą się mylić. Mimo wodogłowia i cech agenezji ciała modzelowatego, retardacji, padaczki, wady wzroku, problemu ze słuchem, upośledzenia umysłowego, porażenia mózgowego pokazuje każdego dnia, że warto walczyć. Walczyć o życie, zdrowie. Warto wierzyć i mieć nadzieję i warto zawierzyć i oddać się w ręce Najświętszej Panienki. Obecnie Roksia chodzi, a nie dawano jej na to szans, czyni postępy a miała być dzieckiem leżącym, miała nie mówić a śpiewa. Roksanka jest duszą towarzystwa zawsze zadowolona, zawsze szczęśliwa i ciągnie do rówieśników. Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc dla tej 10-letniej dziewczynki, która traci wzrok a jedynym rozwiązaniem jest podjęcie próby, aby go ocalić!

Z całych sił musimy znaleźć wytrwałość, wrażliwość, aby jej pomóc! Nasza "Góraleczka" potrzebuje pieniędzy na diagnostykę, dojazdy, stymulację - rehabilitację, aby podtrzymać resztki powoli zanikającego wzroku.

Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc! O dar serca ! O pomoc w ratowaniu wzroku, który odbiera jej choroba genetyczna. Jedyną szansą jest wyjazd do Kliniki w Ufa w Rosji! Aby Roksana mogła wyjechać na experymentalne leczenie musimy wysłać komplet badań i otrzymać kwalifikację.
I tu pojawiają się schody!

Roksana jest pod opieką Kliniki w Katowicach i tam ma zaplanowane badanie na luty! Na fundusz może być tylko jedno i znowu trzeba czekać (ponad pół roku). Ustaliliśmy termin u pani Dr hab. n. med. Dorota Pojda-Wilczek badanie prywatnie w tym samym dniu! Terminy są odlegle bez względu czy to badania na NFZ, czy też prywatnie, mimo ustawy za życiem i orzeczenia "w stopniu znacznym". Wszystko komplikuje fakt, że dziewczynka ma padaczkę. A badania są wykonywane wyłącznie przez jedną panią doktor i to w trybie przeznaczonym dla dzieci z padaczką.

Dziecko nie może czekać następnych miesięcy na dodatkowe badania, ponieważ to może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny!
W tym całym nieszczęściu pani docent wyznaczyła Roksi termin drugiego badania (prywatnie) w tym samym dniu co na NFZ. Za co z serca dziękujemy, aby nie generować dodatkowych kosztów!

Wiara, nadzieja i miłość jest zaufaniem, jakie matka obdarza drugiego człowieka.


„Miej, serce i patrzaj w serce” jak to nasz narodowy wieszcz powiadał a Roksanka odwdzięczy się pięknym uśmiechem.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Pomost Nadziei - awatar

  Fundacja Pomost Nadziei

  11.09.2020
  11.09.2020

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc

  Roksanka obecnie po operacji

  Zdjęcie aktualizacji 55 139

Komentarze


 • Gosia - awatar

  Gosia

  03.07.2020
  03.07.2020

  Dużo zdrówka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.06.2019
  12.06.2019

  Powodzenia... Ludzie chcą żebyś mogła podziwiać piękno tego świata. 💕

 • Anita - awatar

  Anita

  29.12.2018
  29.12.2018

  Wszystkiego dobrego Roksanko

  • Fundacja Pomost Nadziei - awatar

   Fundacja Pomost Nadziei - Organizator zbiórki

   29.12.2018
   29.12.2018

   Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc! Każda wpłata i każde udostępnienie przybliża Roksanę do uratowania wzroku. Wszystkiego dobrego!

3 784 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jacek Swiatek - awatar
Jacek Swiatek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Eliza - awatar
Eliza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zofia Kaminski - awatar
Zofia Kaminski
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij