Zbiórka Widzieć, nie tylko oczyma duszy! - miniaturka zdjęcia

Widzieć, nie tylko oczyma duszy!

Edit: 04.02.2019r 


Roksana jest po badaniach! 

Dobre wieści to takie, że udało się je zrobić we współpracy z naszą góraleczką.

Na dzień dzisiejszy jest stabilnie z naciskiem na dzień dzisiejszy ! Po konsultacji wiemy, że trzeba zapewnić specjalistyczną rehabilitację wzroku! 

Lekarze uprzedzili mamę Roksi, że nie ma chwili na stratę czasu ze względu na postępujący rozwój choroby.
Szybki plan postępowania wysłać wyniki badań do Ulf a w czasie oczekiwania na kwalifikację wypełnić czas rehabilitacją.Roksanka dziewczynka, której nie miało być! A teraz traci wzrok! Musimy dołożyć wszelkich starań, aby go, chociaż po części ocalić!

Dlatego potrzebujemy pomocy dobrych ludzi. Jedyną szanse dają  rosyjscy specjaliści z kliniki w Ulf, którzy leczą ludzi z całego świata, wszczepiając im biomateriał Alloplant, który pobudza do regeneracji obumarłe nerwy.

Roksana jest pogodnym dzieckiem o muzykalnej duszy. Mimo ciężkich zaburzeń z każdym dniem udawadnia, że specjaliści mogą się mylić. Mimo wodogłowia i cech agenezji ciała modzelowatego, retardacji, padaczki, wady wzroku, problemu ze słuchem, upośledzenia umysłowego, porażenia mózgowego pokazuje każdego dnia, że warto walczyć. Walczyć o życie, zdrowie. Warto wierzyć i mieć nadzieję i warto zawierzyć i oddać się w ręce Najświętszej Panienki. Obecnie Roksia chodzi, a nie dawano jej na to szans, czyni postępy a miała być dzieckiem leżącym, miała nie mówić a śpiewa. Roksanka jest duszą towarzystwa zawsze zadowolona, zawsze szczęśliwa i ciągnie do rówieśników. Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc dla tej 10-letniej dziewczynki, która traci wzrok a jedynym rozwiązaniem jest podjęcie próby, aby go ocalić!

Z całych sił musimy znaleźć wytrwałość, wrażliwość, aby jej pomóc! Nasza "Góraleczka" potrzebuje pieniędzy na diagnostykę, dojazdy, stymulację - rehabilitację, aby podtrzymać resztki powoli zanikającego wzroku.

Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc! O dar serca ! O pomoc w ratowaniu wzroku, który odbiera jej choroba genetyczna. Jedyną szansą jest wyjazd do Kliniki w Ufa w Rosji! Aby Roksana mogła wyjechać na experymentalne leczenie musimy wysłać komplet badań i otrzymać kwalifikację.
I tu pojawiają się schody!

Roksana jest pod opieką Kliniki w Katowicach i tam ma zaplanowane badanie na luty! Na fundusz może być tylko jedno i znowu trzeba czekać (ponad pół roku). Ustaliliśmy termin u pani Dr hab. n. med. Dorota Pojda-Wilczek badanie prywatnie w tym samym dniu! Terminy są odlegle bez względu czy to badania na NFZ, czy też prywatnie, mimo ustawy za życiem i orzeczenia "w stopniu znacznym". Wszystko komplikuje fakt, że dziewczynka ma padaczkę. A badania są wykonywane wyłącznie przez jedną panią doktor i to w trybie przeznaczonym dla dzieci z padaczką.

Dziecko nie może czekać następnych miesięcy na dodatkowe badania, ponieważ to może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny!
W tym całym nieszczęściu pani docent wyznaczyła Roksi termin drugiego badania (prywatnie) w tym samym dniu co na NFZ. Za co z serca dziękujemy, aby nie generować dodatkowych kosztów!

Wiara, nadzieja i miłość jest zaufaniem, jakie matka obdarza drugiego człowieka.


„Miej, serce i patrzaj w serce” jak to nasz narodowy wieszcz powiadał a Roksanka odwdzięczy się pięknym uśmiechem.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Pomost Nadziei - awatar

  Fundacja Pomost Nadziei

  13.06.19
  13.06.19

  Stan Roksi w ostatnim czasie bardzo się pogorszył, pojawiło się wiele problemów zdrowotnych i koniecznych wyjazdów do specjalistów. Roksanka ma coraz większe problemy z chodzeniem i z oczkami. Roksia mimo wszystko dzielnie to znosi upatrując sobie opiekę naszego papieża Jana Pawła II Bardzo potrzebny jest turnus rehabilitacyjny w Laskach, aby profesjonaliści pokazali jak radzić sobie z utratą wzroku. Ona wierzy, że będzie dobrze, a my wierzymy, że dobrzy ludzie pomogą Roksanie, aby nie zabrakło pieniędzy na leczenie i dojazdy, rehabilitację oraz pomoce do terapii wzroku. Prośba jest bardzo paląca, ponieważ Roksia z mamą utrzymują się wyłącznie ze świadczeń i nie są w stanie udźwignąć całego ciężaru finansowego walki o jej zdrowie.

  Zdjęcie aktualności 32 821

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.06.19
  12.06.19

  Powodzenia... Ludzie chcą żebyś mogła podziwiać piękno tego świata. 💕

 • Anita - awatar

  Anita

  29.12.18
  29.12.18

  Wszystkiego dobrego Roksanko

  • Fundacja Pomost Nadziei - awatar

   Fundacja Pomost Nadziei - Organizator zbiórki

   29.12.18
   29.12.18

   Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc! Każda wpłata i każde udostępnienie przybliża Roksanę do uratowania wzroku. Wszystkiego dobrego!

Wpłaty - 51

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Bernadetta Kurczak - awatar
100
Bernadetta Kurczak
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Elżbieta - awatar
20
Elżbieta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij