Połamany psi szkielet ze wsi

3 970 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób

Psiak błąkał się podobno od Sylwestra. Był zgłaszany do gminy, na 112. Nikt nie przejał się błąkającym, chudym psem. A z psem było nie najlepiej. Nie wiadomo czy na skutek potrącenia czy jakiś chłop go "przeżegnał" łopatą, ale pies nie był w stanie chodzić przez jakiś czas. psem zainteresował się młody człowiek, zaczął go dokarmiać i szukał dla niego pomocy. Takim oto trafem psiak znalazł się pod naszą opieką. 

Psina jest bardzo chudy, nie staje na prawą przednią łapę, odciąża tylne łapy. Potrzebuje dobrej karmy odpowiedniej do jego stanu. Musi jeść często małymi porcjami. 

Musimy poddać go diagnostyce - nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile ona wyniesie - 500 zl czy 1500 zł. Psiak na razie zostawiony w spokoju. Jutro będziemy prosić weterynarza o podjechanie i zerknięcie, co będzie potrzeba. Gdyby ktoś zechciał pomóc - będziemy wdzięczni.

25.01 Byliśmy na rtg. jest ...masakra :( Strzaskane udo i przednia prawa łapa w łokciu :( nie wiemy jeszcze jakie będa koszta jego ratowania ale na pewno ogromne :( a ogone cały czas macha pomimo tego wszystkiego co przeszedl :( 

Psiak juz po operacjach. Operacje Corteza były rozległe i trudne.
Połamane kości wbijały się w mięśnie. Poranione mięśnie tworzyły blizny, które powodowały przykurcze. Trzeba było pousuwać odłamki kostne, blizny, uwolnić kości, które miejscami zaczęły się zrastać i dopiero prawidłowo je ustawić i zespolić. Mięśnie tylnej łapy są sprawniejsze, trochę pomógł stabilizator. Ale w trakcie operacji były mocno "przeorane". .
Przednia łapa jest obrzęknięta i ciepła. Dlatego Misio od razu trafił na magnetoterapię, która regeneruje kości, stawy, mięśnie, nerwy, poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Teraz czego Corteza długa rehabilitacja :( Bardzo wskazana jest bieżnia wodna jak zagoją się całkowicie rany. Prosimy jeszcze o pomoc, niech ten biedny pies odzyska w pełni sprawność.


https://www.facebook.com/1059552060851422/videos/1376371882502770/?t=1

Aktualizacje


 • Psiaki Kaliszaki - awatar

  Psiaki Kaliszaki

  16.05.2019
  16.05.2019

  Ktoś mówił, ze będzie łatwo? Dzień po operacji łapa zaczęła puchnąć, a
  szwy na łokciu rozeszły się. Cortez zaczął podwijać łapę. Zrobiliśmy parę
  kroków wstecz. Kilka dni temu była chwila, że Misio był osowiały i bez sił. Na szczęście to już za nami. Cortez znowu macha ogonkiem i pomalutku
  pniemy się we właściwą stronę.

  Zdjęcie aktualizacji 31 372

Komentarze


 • Sylwia Opic - awatar

  Sylwia Opic

  07.04.2019
  07.04.2019

  Wracaj pieski do zdrowia.

  • Psiaki Kaliszaki - awatar

   Psiaki Kaliszaki - Organizator zbiórki

   07.05.2019
   07.05.2019

   Bardzo dziękujemy. Jeszcze długa droga przed nim. Ale mamy nadzieję, ze będzie dobrze.

 • Beata - awatar

  Beata

  27.01.2019
  27.01.2019

  Trzymaj się psinko.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.2019
  27.01.2019

  chcielbyśmy, by pieskie życie naszych czworonogów nie takie "pieskie". Dzielny malec.

 • Kasia i Łukasz - awatar

  Kasia i Łukasz

  27.01.2019
  27.01.2019

  Niech go ktos pokocha zeby mogl byc szczesliwy. A na leczenie uzbieramy pieniazki i bedzie zdrowy. Kochany bidulek. Trzymsmy kciuki

 • Agata - awatar

  Agata

  27.01.2019
  27.01.2019

  Zdrowiej 😘

  • Psiaki Kaliszaki - awatar

   Psiaki Kaliszaki - Organizator zbiórki

   27.01.2019
   27.01.2019

   Dziękujemy! :) Będziemy się starać przywrócić mu pełna sprawność :)

3 970 zł  z 4 500 zł (Cel)
Wpłaciło 101 osób

Wpłaty: 101

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
AnaB - awatar
AnaB
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia Opic - awatar
Sylwia Opic
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
AnKa - awatar
AnKa
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij