Zbiórka Przywróćmy Julce dawne życie - miniaturka zdjęcia

Przywróćmy Julce dawne życie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Przywróćmy Julce dawne życie - zdjęcie główne

Przywróćmy Julce dawne życie

3 255 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Wypych - awatar

Magdalena Wypych

Organizator zbiórki

Nazywam się Magdalena Wypych i organizuję zbiórkę dla Julii, córki mojej przyjaciółki Patrycji Kozickiej.

Patrycja od 16 lat samotnie wychowuje bliźniaki, Julię i Allana. Miesięcznie na dzieci otrzymuje łącznie 800zł alimentów. Mimo wielu przeciwności losu jest cudowną mamą, wspaniałą przyjaciółką, bardzo ciepłą, uczynną i chętną do pomocy osobą. Pracuje w Straży Miejskieja popołudniami i w wolne weekendy dorabia gdzie może, aby zapewnić dzieciom godny byt.
Ta niespełna 40 letnia kobieta przeszła w życiu naprawdę wiele, dlatego bardzo chciałabym Jej pomóc. Nie mogę już patrzeć na Jej zmęczoną twarz i spracowane ręce a sama nie jestemw stanie pomóc Jej finansowo na tyle, by starczyło na dalsze leczenie córki.

Julka uczęszcza do LIX LO im. Janusza Kusocińskiego do klasy lekkoatletycznej. Nieszczęśliwy wypadek odebrał Jej to co kochała najbardziej czyli sport. Przez długi okres leczenia nie otrzymała także promocji do następnej klasy przez co dodatkowo podupadła Jej psychika. Nastolatce ciężko jest sobie poradzić ze zmianami jakie zaszły w Jej życiu, z tym, że ze zdrowej osoby stała się osobą w połowie leżącą, wymagającą opieki i specjalnej diety płynnej (zadrutowana szczęka), z brakiem możliwości uczęszczania na treningi, z tym, że nie będzie mogła kontynuować nauki w klasie, w której ma wielu przyjaciół oraz z na zawsze oszpeconą twarzą.  

W dniu 14.04.2019 Julia na skutek zasłabnięcia spadła ze schodów. Doznała złamania czaszki
i kości twarzoczaszki, wieloodłamaniowego złamania żuchwy (prawy kąt, trzon po stronie lewej i lewy wyrostek kłykciowy). Złamana została także korona zęba 21 oraz części zębodołowej żuchwy w odcinku 42-41. Dodatkowo na skutek odniesionych obrażeń Julka ma niedoczulicę wargi po stronie lewej. Po wielu badaniach okazało się, że powodem zasłabnięcia był bardzo duży niedobór witaminy B12, który aktualnie lekarze regulują, podając bolesne zastrzyki.

Leczenie Julii musi zostać przeprowadzone kilkoma metodami: zachowawczą zwaną inaczej ortopedyczną, metodą chirurgiczną oraz mieszaną, czyli leczeniem zachowawczo-chirurgicznym. Leczenie na NFZ obejmuje niestety tylko podstawową opiekę co nie daje Julii szans na pełny powrót do zdrowia i życia jakie prowadziła jako zdrowa nastolatka.

Dotychczas w leczeniu zostały zastosowane zostały u Julki metalowe szyny mocowane do zębów za pomocą drucianych ligatur. Po 6 tygodniach lekarze usunęli je i zastosowali leczenie chirurgiczne z użyciem metalowych mikropłytek tzw. Osteosyntezy. Płytki, przymocowane za pomocą śrub zespoliły odłamy kostne. Niestety cięcie w celu przeprowadzenia zabiegu zostało wykonane zewnątrzustnie, przez co na twarzy dziewczyny pozostaną duże, widoczne blizny.W międzyczasie Julia została poddana także leczeniu zachowawczo-chirurgicznemu, które niestety nie jest refundowane przez NFZ. Koszty leczenia implantologicznego są ogromne, na co ani Jej mama ani rodzina nie byli przygotowani.

Założona zbiórka ma na celu umożliwienie dalszego leczenia Julii.

Przywróćmy tej niespełna 18 letniej dziewczynie uśmiech i radość życia.

Wszystkim którzy wesprą Patrycję i Jej córkę w leczeniu serdecznie dziękuję. Pamiętajmy, że dobro powraca <3


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 255 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Wypych - awatar

Magdalena Wypych

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 67

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Łukasz - awatar
Łukasz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Sitkowska - awatar
Anna Sitkowska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij