Zbiórka Przywróćmy Julce dawne życie - miniaturka zdjęcia

Przywróćmy Julce dawne życie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Przywróćmy Julce dawne życie - zdjęcie główne

Przywróćmy Julce dawne życie

3 255 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Wypych - awatar

Magdalena Wypych

Organizator zbiórki

Nazywam się Magdalena Wypych i organizuję zbiórkę dla Julii, córki mojej przyjaciółki Patrycji Kozickiej.

Patrycja od 16 lat samotnie wychowuje bliźniaki, Julię i Allana. Miesięcznie na dzieci otrzymuje łącznie 800zł alimentów. Mimo wielu przeciwności losu jest cudowną mamą, wspaniałą przyjaciółką, bardzo ciepłą, uczynną i chętną do pomocy osobą. Pracuje w Straży Miejskieja popołudniami i w wolne weekendy dorabia gdzie może, aby zapewnić dzieciom godny byt.
Ta niespełna 40 letnia kobieta przeszła w życiu naprawdę wiele, dlatego bardzo chciałabym Jej pomóc. Nie mogę już patrzeć na Jej zmęczoną twarz i spracowane ręce a sama nie jestemw stanie pomóc Jej finansowo na tyle, by starczyło na dalsze leczenie córki.

Julka uczęszcza do LIX LO im. Janusza Kusocińskiego do klasy lekkoatletycznej. Nieszczęśliwy wypadek odebrał Jej to co kochała najbardziej czyli sport. Przez długi okres leczenia nie otrzymała także promocji do następnej klasy przez co dodatkowo podupadła Jej psychika. Nastolatce ciężko jest sobie poradzić ze zmianami jakie zaszły w Jej życiu, z tym, że ze zdrowej osoby stała się osobą w połowie leżącą, wymagającą opieki i specjalnej diety płynnej (zadrutowana szczęka), z brakiem możliwości uczęszczania na treningi, z tym, że nie będzie mogła kontynuować nauki w klasie, w której ma wielu przyjaciół oraz z na zawsze oszpeconą twarzą.  

W dniu 14.04.2019 Julia na skutek zasłabnięcia spadła ze schodów. Doznała złamania czaszki
i kości twarzoczaszki, wieloodłamaniowego złamania żuchwy (prawy kąt, trzon po stronie lewej i lewy wyrostek kłykciowy). Złamana została także korona zęba 21 oraz części zębodołowej żuchwy w odcinku 42-41. Dodatkowo na skutek odniesionych obrażeń Julka ma niedoczulicę wargi po stronie lewej. Po wielu badaniach okazało się, że powodem zasłabnięcia był bardzo duży niedobór witaminy B12, który aktualnie lekarze regulują, podając bolesne zastrzyki.

Leczenie Julii musi zostać przeprowadzone kilkoma metodami: zachowawczą zwaną inaczej ortopedyczną, metodą chirurgiczną oraz mieszaną, czyli leczeniem zachowawczo-chirurgicznym. Leczenie na NFZ obejmuje niestety tylko podstawową opiekę co nie daje Julii szans na pełny powrót do zdrowia i życia jakie prowadziła jako zdrowa nastolatka.

Dotychczas w leczeniu zostały zastosowane zostały u Julki metalowe szyny mocowane do zębów za pomocą drucianych ligatur. Po 6 tygodniach lekarze usunęli je i zastosowali leczenie chirurgiczne z użyciem metalowych mikropłytek tzw. Osteosyntezy. Płytki, przymocowane za pomocą śrub zespoliły odłamy kostne. Niestety cięcie w celu przeprowadzenia zabiegu zostało wykonane zewnątrzustnie, przez co na twarzy dziewczyny pozostaną duże, widoczne blizny.W międzyczasie Julia została poddana także leczeniu zachowawczo-chirurgicznemu, które niestety nie jest refundowane przez NFZ. Koszty leczenia implantologicznego są ogromne, na co ani Jej mama ani rodzina nie byli przygotowani.

Założona zbiórka ma na celu umożliwienie dalszego leczenia Julii.

Przywróćmy tej niespełna 18 letniej dziewczynie uśmiech i radość życia.

Wszystkim którzy wesprą Patrycję i Jej córkę w leczeniu serdecznie dziękuję. Pamiętajmy, że dobro powraca <3


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
3 255 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 67 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Wypych - awatar

Magdalena Wypych

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 67

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Łukasz - awatar
Łukasz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
400
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Sitkowska - awatar
Anna Sitkowska
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij