Zbiórka Pomoc dla Justyny - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Justyny

Zbiórka Pomoc dla Justyny - zdjęcie główne

Pomoc dla Justyny

8 605 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 181 osób
Wpłać teraz
1 504 udostępnienia
Sebastian Hałupka - awatar

Sebastian Hałupka

Organizator zbiórki

  Cześć,

Na początku poznajmy się..mam na imię Sebastian, lat 44. Do sierpnia 2017 prowadziłem szczęśliwe życie. Wszystko zmieniło się gdy wyjechaliśmy na wakacje. Tak…na wakacje… wyczekiwany przez cały rok pracy urlop, wywrócił nieszczęśliwie nasze życie o 180 stopni.

Wypoczynek nam się skończył, zanim jeszcze zdążył się rozpocząć. Wchodząc do restauracji na pierwszy urlopowy posiłek moja Żona Justynka straciła przytomność, na długie 3 miesiące.

Trafiła do szpitala w Szczecinie. Diagnoza lekarzy nie pozostawiła cienia szansy na jej transport do Katowic w tym stanie. Pęknięty krwiak spowodował wylew krwi do mózgu. Po operacji, konsylium lekarzy orzekło, że  Justynka jest w stanie wegetatywnym i prawdopodobnie już nie odzyska przytomności. Powinienem się z nią pożegnać…

Gdy zacząłem do niej mówić stał się mały cud. Żona rozpoznała mój głos , otworzyła oczy i wyraźnie ożywiła się na mój widok. Ku zdumieniu  lekarzy, każdego dnia było coraz lepiej, niestety cała lewa strona ciała została sparaliżowana, Justyna musiała być karmiona przez sondę, podłączona do respiratora i kondensatora tlenu, ale kontaktowała.

Dało mi to wielką nadzieje, nie poddałem się, mimo wszystko starałem się nie oszaleć i patrzeć optymistycznie we wspólną przyszłość.

Po 1,5 roku zabrałem ją do domu, myślałem, ze teraz już tylko do „przodu”. Niestety w międzyczasie , w następstwie powikłania po wylewie,  pojawiła się padaczka, kilkukrotny krwotok wewnętrzny zapalenie płuc, sepsa. Zmarła Mama Justynki. Robiliśmy mały kroczek do przodu, a za chwilę cofaliśmy się o trzy do tyłu.  Przez dwa lata Justyna cały czas walczyła, a ja razem z Nią. Byle się nie poddać i brać każdą najmniejszą rzecz za dobra monetę. Kupiłem specjalne szpitalne łóżko, materace przeciwodleżynowe, zaadaptowałem pokój  na potrzeby osoby obłożnie chorej. Zamontowałem kamerkę naprzeciwko jej łóżka, żebym mógł w komórce na bieżąco sprawdzać jej stan. 

Dobrzy ludzie, pomagali jak tylko mogli, jesteśmy za wszystko niezmiernie wdzięczni….ale potrzeby przerosły  nas. Justynka potrzebuje: rehabilitacji, całodobowej opieki, leków, odpowiedniej diety, środków higienicznych, konsultacji lekarskich. Część z tych wydatków pokrywa NFZ, ale to kropla w morzu potrzeb.

  Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jacy są szczęśliwi póki tego nie stracą. Więc wbrew wszystkiemu, staram się cieszyć małymi  rzeczami.

 Nie wiem co będzie dalej, na ile Jej i mnie starczy sił. Nie planuję niczego dalej niż dzień do przodu. Nauczyłem się nie wybiegać za bardzo w przyszłość, ale muszę zapewnić Justynie opiekę i dać szansę, na to że kiedyś przesiądzie się na  wózek inwalidzki. Dlatego zwracam się do Ciebie z gorącą prośbą o finansowe wsparcie .Dla nas każda złotówka  ma znaczenie.

       Ja ze swojej strony mogę przyrzec, że się nie poddam i będę przy Justynce , tak jak jej kiedyś  obiecałem –  razem - na dobre i na złe

Wierze w to, ze dzięki Twojemu wsparciu uda nam się „dokończyć’ nasze wakacje.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Sebastian Hałupka - awatar

  Sebastian Hałupka

  27.05.19
  27.05.19

  Pomóżcie odzyskać nam nasze życie...

  Zdjęcie aktualności 31 925

Komentarze


 • Ania - awatar

  Ania

  11.08.19
  11.08.19

  Nie wiele moge zrobic jak tylko zyczyc duzo sily i nadziei. Trzymam kciuki ze nastepny cud. Pozdrawiam.

 • Teresa - awatar

  Teresa

  23.07.19
  23.07.19

  Trzymam kciuki

 • Joanna - awatar

  Joanna

  03.07.19
  03.07.19

  Nie znam Was ale wzruszyła mnie Twoja walka o ukochana kobietę. Życzę Ci aby dane Wam było jeszcze się przytulić i powiedzieć sobie kocham Cię”.

 • Kasia Aller - awatar

  Kasia Aller

  30.05.19
  30.05.19

  Dużo sił i wytrwałości!

 • Marysia i Heniek - awatar

  Marysia i Heniek

  28.05.19
  28.05.19

  Udalo sie ! Pieniadze wyslane

8 605 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 181 osób
Wpłać teraz
1 504 udostępnienia
Sebastian Hałupka - awatar

Sebastian Hałupka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 181

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
zibb - awatar
zibb
50
Ania - awatar
Ania
100
Caroline Baker - awatar
Caroline Baker
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Teresa - awatar
Teresa
50
Beba - awatar
Beba
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij