Zbiórka Podnosimy Rafała - zdjęcie główne

Podnosimy Rafała

10 091 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 150 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lucyna Łukasik - awatar

Lucyna Łukasik

Organizator zbiórki

Jestem mamą Rafała. Wiódł on normalne życie, pracował, był osobą bardzo spokojną, życzliwą i chętną do pomocy innym aż do tamtego tragicznego dnia, kiedy wszystko runęło. W dniu 08.08.2017 r. uległ wypadkowi przy pracy. Był pilarzem w lesie i podczas wycinki spadło na niego drzewo powodując ciężkie obrażenia w wyniku, których doznał min. porażenia wszystkich kończyn. Po wypisaniu ze szpitala w Krakowie przebywał przez 3 miesiące na oddziale rehabilitacji w państwowym szpitalu. Po tym czasie został wypisany do domu ponieważ procedury nie przewidują dłuższego pobytu. Z posiadanych oszczędności opłaciliśmy 2 miesiące rehabilitacji w prywatnym ośrodku (koszt miesięcznego pobytu to ok. 10 tys.). Podczas pobytów w domu również był i jest poddawany płatnej rehabilitacji. Niestety nasze oszczędności już się wyczerpały. Utrzymujemy się z niewielkich emerytur. Rafał nie otrzymał jeszcze odszkodowania wypadkowego, nie ma również przyznanej renty ponieważ procedury w ZUS trwają i od lutego nie otrzymuje żadnych pieniędzy. Aby nie przerywać rehabilitacji domowej i mieć za co opłacać przewozy karetką, leki, opatrunki itp. zaciągnęliśmy kredyt. Wszelkie próby skorzystania z rehabilitacji w ramach NFZ jak na razie nie przynoszą rezultatu. Czas oczekiwania jest bardzo długi. A Rafał nie może czekać ponieważ to co udało się osiągnąć w celu przywrócenia sprawności zostanie zaprzepaszczone. Po wypadku Rafał był całkowicie porażony. Teraz może już poruszać głową, rękoma, przekręcić tułów na bok. Jednak nadal nie chodzi, nie siedzi, ma częściowo niesprawne dłonie. W tej chwili naszym celem jest zebranie pieniędzy na 2 miesiące pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym aby chociaż usiadł na wózku. Do tego potrzebna jest stacjonarna, specjalistyczna, bardzo, bardzo długa rehabilitacja. A na to potrzebne są środki finansowe. Rafał miał być naszą podporą na starość ale życie napisało inny, okrutny scenariusz. Walczymy ale powoli tracimy już siły. Bardzo proszę pomóżcie mi podnieść mojego kochanego syna. Każda, nawet najmniejsza wpłata , ma dla nas ogromne znaczenie i bardzo za nią dziękuję. Wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na rehabilitację Rafała. Na życzenie mogę udostępnić dokumentację medyczną. Mama Lucyna.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Lucyna Łukasik - awatar

  Lucyna Łukasik

  23.12.2019
  23.12.2019

  Bardzo dziękuję wszystkim wspaniałym osobom, które zechciały przekazać 1% swojego podatku Rafałowi. Dzięki temu Rafał będzie mógł pojechać w styczniu na 6 tygodni do prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego. Nie mogę każdemu z Was podziękować osobiście gdyż z uwagi na RODO Fundacja Avalon utajniła dane darczyńców. Walczymy dalej o polepszenie sprawności Rafała. Proszę, pamiętajcie o Rafale również przy rozliczeniach za 2019 rok i przekażcie mu 1% swojego podatku.

Komentarze


 • Beata P. - awatar

  Beata P.

  30.01.2021
  30.01.2021

  Zdrowiej Rafałku :))))

  • Lucyna Łukasik - awatar

   Lucyna Łukasik - Organizator zbiórki

   26.02.2021
   26.02.2021

   Dziękuję bardzo w imieniu Rafała. Pozdrawiamy serdecznie.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.02.2020
  18.02.2020

  Wracaj do zdrowia 💪

  • Lucyna Łukasik - awatar

   Lucyna Łukasik - Organizator zbiórki

   14.03.2020
   14.03.2020

   Dziękujemy. Walczymy dalej !!! Pozdrawiam Lucyna

 • Karolina i Marcin - awatar

  Karolina i Marcin

  20.06.2019
  20.06.2019

  Życzymy dużo zdrowia i siły!!! 😊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.02.2019
  03.02.2019

  Rafał wierzę, że Ci się uda. Trzymam kciuki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.11.2018
  11.11.2018

  Chłopie: oby Ci nie zabrakło siły i wytrwałości w tej codziennej walce. Szacun !!!

10 091 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 150 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Lucyna Łukasik - awatar

Lucyna Łukasik

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 150

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bębenek - awatar
Bębenek
50
Janusz S - awatar
Janusz S
50
Janusz S. - awatar
Janusz S.
50
Janusz S. - awatar
Janusz S.
50
Beata P. - awatar
Beata P.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Bębenek - awatar
Bębenek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij