Zbiórka Samodzielne Życie Kacpra! - miniaturka zdjęcia

Samodzielne Życie Kacpra!

Zbiórka Samodzielne Życie Kacpra! - zdjęcie główne

Samodzielne Życie Kacpra!

13 141 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 164 osoby
Wpłać teraz
 
Maciej Raupis - awatar

Maciej Raupis

Organizator zbiórki

Cześć kochani! 

Jesteśmy rodzicami małego Kacpra który boryka się z dziecięcym porażeniem mózgowych. Kacper jest wczesniakiem z 35tygodnia ciąży, urodził się z wieloma problemami którym efekt jest DPM. 

Lekarze nie dawali szansy małemu Kacprowi ale jest zbyt silny by się poddać, jest dzieckiem szczęśliwym, pełnym wiary i siły na lepsze jutro.

Kacper urodził się z poważna wadą wzroku, przez pierwszy okres życia należał do dzieci niewidomych ale dzięki reakcji lekarzy i rehabilitacji teraz zaliczany jest do dzieci slabowidzących.  


Jesteśmy w trakcie eksperymentu medycznego z komorkami macierzystymi, planujemy delfinoterapie, rehabilitację 5 razy w tygodniu, specjalistyczny sprzęt który potrzebny jest do codziennego użytku naszego malca, te wszystkie koszta i tysiąc innych powolutku nas przerastają. 

Tu prośba do Was! 

Pomóżcie nam w tej walce! Każda złotówka to kolejny krok ku samodzielności naszego Kacpra! 

Ale nawet samym udostępnieniem naszej strony na swoim Facebooku także dużo pomożesz! Więc wszyscy razem wspólnie walczymy o lepsze jutro dla Kacpra <3 


Strona Kacpra: https://www.facebook.com/kacperraupis/


Opis lekarski:

Noworodek z C 1(powikłanej zakażeniem dróg oddechowych u matki przed porodem) P 1 w 35 tyg. ciąży drogą cięcia cesarskiego (wskazania: zagrażająca zamartwica, nieprawidłowe przepływy w t pępowinowej, patologiczny obraz łożyska, hypotrofia) z gęstych zielonych wód płodowych z m.c. 1860g oceniany na 3//5/5/7 pkt wg. Apgar. resuscytowany na sali porodowej, wymagał tlenoterapii biernej, następnie w 5-tej godziny od 2-iej doby życia stosowano wsparcie oddechowe w syst. nCPAP. przekazany został do Kliniki z Oddziału Noworodkowego w Gliwicach pod koniec 2-giej doby życia z rozpoznaniami ciężkiej zamartwicy, wcześniactwa, wrodzonego zapalenia płuc, niewydolności nerek, obrzęku nieimmunologicznego płodu celem diagnostyki i leczenia. Po porodzie stwierdzono obrzęki, małopłytkowość, zalegania zielonej treści w żołądku przy ujemnych wskaźnikach stanu zapalnego (CRP, PCT). Przy przyjęciu stan ogólny ciężki. Oddech własny, w czasie transportu stosowano tlenoterapię bierną ok 25% O2, następnie w atmosferze powietrza, nieco przyśpieszony. Znaczne obrzęki uogólnione, twardzinowe, niesymetryczne większy obrzęk ok. prawego kolana, z odczynem w przebiegu naczynia w trakcie podaży kroplówki z Dopaminą. Powłoki różowe, lekko szare, osłuchowo nad płucami szmer pęcherzykowy symetryczny ASM ok. 140/min. szmer skurczowy nad sercem, brzuszek powyżej poziomu kl. piersiowej napięty, z obroną mięśniową, persytaltyka leniwa H ok. 1,5 cm poniżej łuku żebrowego. L pod łukiem, w żołądku zielone zalegania. W badaniu palpacyjnym po stronie prawej delikatne trzeszczenia. W badaniach dodatkowych stwierdzono zaburzenia koagulologiczne z małopłytkowością, hipoproteinemie, zmiany zapalne w płucach, cechy krwawienia do tkanki mózgowej. Rozpoznano masywne krwawienie śródmózgowe spowodowane zaburzeniami krzepnięcia w przebiegu zakażenia wewnątrzmacicznego. W leczeniu zastosowano intensywną antybiotykoterapię, żywienie pozajelitowe, leczenie przeciwkrwotoczne, immunoterapie i preparaty płytek krwi i osobcza. Przejściowo konieczna była tlenoterapia bierna. Konsultujący kardiolog rozpoznał drożny przewód tętniczy i ubytek w przegrodzie miedzyprzedsionkowej. Od piątej doby wprowadzono karmienie drogą przewodu pokarmowego, ktore stopniowo rozszerzano. Z powodu niedokrwistości dwukrotnie przetaczano koncentrat krwinek czerwonych. Kontrolne badania ultrasonograficzne mózgu wykazały, ewolucję krwawienia IV stopnia i zmiany leukomalacyjne, co potwierdzono badaniem rezonansu magnetycznego.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maciej Raupis - awatar

  Maciej Raupis

  11.08.17
  11.08.17

  Najświeższe informacje o zdrowiu Kacpra. "Najsłabiej rozwiniętymi sferami rozwoju są mowa czynna i sfera ruchowa. Jednostka chorobowa utrudnia chłopcu wykonywanie czynności manipulacyjnych. Mocną stroną dziecka jest łatwość związana z wchodzeniem w interakcje społeczne. Dość wysoko do innych umiejętności jest rozwinięta percepcja. W zakresie rozwoju ruchowego - Kacper nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, przez kilka chwil utrzymuje samodzielnie głowę. W sferze manualnej i percepcji - podąża wzrokiem za przedmiotem, Lokalizuje źródło światła, pokazuje na sobie i drugiej osobie części ciała, nie wskazuje palcem przedmiotu zainteresowania. Kacper komunikuje się za pomocą odgłosów, mimiki twarzy, ruchów ciała- potrafi też w ten sposób pokazywać emocje. W przedszkolu czuje się bardzo dobrze, łatwo nawiązuje nowe relacje, w stosunku do innych dzieci - głùży, uśmiecha się, łapie za ręce. Kacper potrzebuje całkowitej pomocy w zakresie czynności samoobslugowych.

  Zdjęcie aktualizacji 6 965

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.19
  02.07.19

  Zrobione.

 • Łukasz Faron - awatar

  Łukasz Faron

  23.10.18
  23.10.18

  Zdrowiej maluchu jak najszybciej, trzymam kciuki.

 • Aleksandra Nieznalska - awatar

  Aleksandra Nieznalska

  23.10.18
  23.10.18

  Podziwiam Waszą determinację i siłę w walce o rozwój synka,jesteście wspaniałymi rodzicami

 • Bożena - awatar

  Bożena

  06.06.18
  06.06.18

  Niech Bóg Wam błogosławi!

  • Maciej Raupis - awatar

   Maciej Raupis - Organizator zbiórki

   07.06.18
   07.06.18

   Dziękujemy serdecznie za pomoc ! ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.18
  22.03.18

  Zdrówka mały smyku :*

13 141 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 164 osoby
Wpłać teraz
 
Maciej Raupis - awatar

Maciej Raupis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 164

Piotr Kalbron - awatar
Piotr Kalbron
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
agKU - awatar
agKU
30
Wioleta Majer - awatar
Wioleta Majer
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Michał Szymanek - awatar
Michał Szymanek
100
Asia - awatar
Asia
10
Patryk Kanigowski - awatar
Patryk Kanigowski
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij