Zbiórka Samodzielne Życie Kacpra - zdjęcie główne

Samodzielne Życie Kacpra

13 937 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 190 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Raupis - awatar

Maciej Raupis

Organizator zbiórki

Witajcie Kochani! 

Jesteśmy rodzicami małego Kacpra, który od urodzenia  boryka się z czterokończynowym  porażeniem mózgowym oraz padaczką lekooporną. 

Lekarze nie dawali mu szans, ale On każdego dnia pokazuje nam, jaki jest silny i dzielnie walczy z trudnościami które towarzyszą mu przy każdej czynności, pomimo tego, że jest więźniem swojego ciała i nie potrafi samodzielnie się poruszać, ani nic nam powiedzieć,  jest bardzo radosnym dzieckiem, co powoduje że i My nie tracimy nadziei, że kiedyś będzie samodzielny. 

Kacper urodził się z poważną wadą wzroku, przez pierwszy okres życia należał do dzieci niewidomych ale dzięki reakcji lekarzy i rehabilitacji teraz zaliczany jest do dzieci słabowidzących, jest to dla nas ogromny sukces ! 

Kacper ma teraz 6 lat, uczęszcza do specjalistycznego przedszkola, gdzie prowadzone są różne terapie, jednak zapotrzebowanie Kacpra  jest o wiele większe dlatego jesteśmy pod stałą opieką lekarzy tj. neurolog, neurologopeda, okulista, gastrolog, endokrynolog, ortopeda. Prywatnie Kacper uczęszcza na terapie ruchową, wzrokową, muzykoterapię, dogoterapię, hipoterapię, staramy się dwa razy w roku jeździć na dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne.

Podawaliśmy Kacperkowi terapię komórkami macierzystymi w Lublinie,  byliśmy na mikropolaryzacji a nawet na terapii z delfinami, niestety wszystko co robimy dla niego, to wciąż za mało. Kacper potrzebuje specjalistycznego sprzętu oraz ciągłej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.  

Zbieramy też na sprzęt NF-Walker dzięki któremu Kacper mógłby bezpiecznie stanąć na nogach i zrobić krok do przodu, w tej chwili nawet w ortezach jest to niebezpieczne dla jego bioder, a pionizacja niezwykle potrzebna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. 

Tu prośba do Was! 

Pomóżcie nam w tej walce! Każda złotówka to kolejny krok ku samodzielności naszego Kacpra! 

Ale nawet samym udostępnieniem naszej strony na swoim Facebooku bardzo pomożesz! 


Strona Kacpra: https://www.facebook.com/kacperraupis/


Opis lekarski:

Noworodek z C 1(powikłanej zakażeniem dróg oddechowych u matki przed porodem) P 1 w 35 tyg. ciąży drogą cięcia cesarskiego (wskazania: zagrażająca zamartwica, nieprawidłowe przepływy w t pępowinowej, patologiczny obraz łożyska, hypotrofia) z gęstych zielonych wód płodowych z m.c. 1860g oceniany na 3//5/5/7 pkt wg. Apgar. resuscytowany na sali porodowej, wymagał tlenoterapii biernej, następnie w 5-tej godziny od 2-iej doby życia stosowano wsparcie oddechowe w syst. nCPAP. przekazany został do Kliniki z Oddziału Noworodkowego w Gliwicach pod koniec 2-giej doby życia z rozpoznaniem ciężkiej zamartwicy, wcześniactwa, wrodzonego zapalenia płuc, niewydolności nerek, obrzęku nieimmunologicznego płodu celem diagnostyki i leczenia. Po porodzie stwierdzono obrzęki, małopłytkowość, zalegania zielonej treści w żołądku przy ujemnych wskaźnikach stanu zapalnego (CRP, PCT). Przy przyjęciu stan ogólny ciężki. Oddech własny, w czasie transportu stosowano tlenoterapię bierną ok 25% O2, następnie w atmosferze powietrza, nieco przyśpieszony. Znaczne obrzęki uogólnione, twardzinowe, niesymetryczne większy obrzęk ok. prawego kolana, z odczynem w przebiegu naczynia w trakcie podaży kroplówki z Dopaminą. Powłoki różowe, lekko szare, osłuchowo nad płucami szmer pęcherzykowy symetryczny ASM ok. 140/min. szmer skurczowy nad sercem, brzuszek powyżej poziomu kl. piersiowej napięty, z obroną mięśniową, persytaltyka leniwa H ok. 1,5 cm poniżej łuku żebrowego. L pod łukiem, w żołądku zielone zalegania. W badaniu palpacyjnym po stronie prawej delikatne trzeszczenia. W badaniach dodatkowych stwierdzono zaburzenia koagulologiczne z małopłytkowością, hipoproteinemie, zmiany zapalne w płucach, cechy krwawienia do tkanki mózgowej. Rozpoznano masywne krwawienie śródmózgowe spowodowane zaburzeniami krzepnięcia w przebiegu zakażenia wewnątrzmacicznego. W leczeniu zastosowano intensywną antybiotykoterapię, żywienie pozajelitowe, leczenie przeciwkrwotoczne, immunoterapie i preparaty płytek krwi i osobcza. Przejściowo konieczna była tlenoterapia bierna. Konsultujący kardiolog rozpoznał drożny przewód tętniczy i ubytek w przegrodzie miedzyprzedsionkowej. Od piątej doby wprowadzono karmienie drogą przewodu pokarmowego, ktore stopniowo rozszerzano. Z powodu niedokrwistości dwukrotnie przetaczano koncentrat krwinek czerwonych. Kontrolne badania ultrasonograficzne mózgu wykazały, ewolucję krwawienia IV stopnia i zmiany leukomalacyjne, co potwierdzono badaniem rezonansu magnetycznego.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maciej Raupis - awatar

  Maciej Raupis

  11.08.17
  11.08.17

  Najświeższe informacje o zdrowiu Kacpra. "Najsłabiej rozwiniętymi sferami rozwoju są mowa czynna i sfera ruchowa. Jednostka chorobowa utrudnia chłopcu wykonywanie czynności manipulacyjnych. Mocną stroną dziecka jest łatwość związana z wchodzeniem w interakcje społeczne. Dość wysoko do innych umiejętności jest rozwinięta percepcja. W zakresie rozwoju ruchowego - Kacper nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, przez kilka chwil utrzymuje samodzielnie głowę. W sferze manualnej i percepcji - podąża wzrokiem za przedmiotem, Lokalizuje źródło światła, pokazuje na sobie i drugiej osobie części ciała, nie wskazuje palcem przedmiotu zainteresowania. Kacper komunikuje się za pomocą odgłosów, mimiki twarzy, ruchów ciała- potrafi też w ten sposób pokazywać emocje. W przedszkolu czuje się bardzo dobrze, łatwo nawiązuje nowe relacje, w stosunku do innych dzieci - głùży, uśmiecha się, łapie za ręce. Kacper potrzebuje całkowitej pomocy w zakresie czynności samoobslugowych.

  Zdjęcie aktualizacji 6 965

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.07.19
  02.07.19

  Zrobione.

 • Łukasz Faron - awatar

  Łukasz Faron

  23.10.18
  23.10.18

  Zdrowiej maluchu jak najszybciej, trzymam kciuki.

 • Aleksandra Nieznalska - awatar

  Aleksandra Nieznalska

  23.10.18
  23.10.18

  Podziwiam Waszą determinację i siłę w walce o rozwój synka,jesteście wspaniałymi rodzicami

 • Bożena - awatar

  Bożena

  06.06.18
  06.06.18

  Niech Bóg Wam błogosławi!

  • Maciej Raupis - awatar

   Maciej Raupis - Organizator zbiórki

   07.06.18
   07.06.18

   Dziękujemy serdecznie za pomoc ! ;)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.03.18
  22.03.18

  Zdrówka mały smyku :*

13 937 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciło 190 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Raupis - awatar

Maciej Raupis

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 190

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adrian Świerczek - awatar
Adrian Świerczek
100
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał J - awatar
Michał J
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aleksandra Runowska - awatar
Aleksandra Runowska
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij