Zbiórka Mamuniu ratuj Wołyń 1943/44 - miniaturka zdjęcia

Mamuniu ratuj Wołyń 1943/44 Jak założyć taką zbiórkę?

Stare zdjęcie dwóch dziewczynek z psem.

Mamuniu ratuj Wołyń 1943/44

312 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Kołtun - awatar

Krzysztof Kołtun

Organizator zbiórki

Mamuniu ratuj!

Zeznania polskich dzieci z Wołynia

Zatrzymajmy się w życiu.

Laureat Literackiej Nagrody Nobla w 2023 roku, norweski pisarz i dramaturg Jon Fosse – napisał takie słowa WCZORAJ JEST DZISIAJ!

Podpowiada nam Wszystkim: wczorajszy czas jest  czasem dzisiejszym.

Czy możemy pozostawić bolesną historię polskich dzieci z Wołynia z lat 1943/44?

 Wg obliczeń  Ukraińcy zamordowali ponad 60 tysięcy  polskich dzieci. Nienawiść do zakorzenionej przez ponad V wieków Polski na Wołyniu, w zdziczałych umysłach morderców – banderowców i „czerni” chłopów z okolicznych wsi i sąsiadów. Mordowały też kobiety. Sposoby okrutne i niegodne ludzkości  (dzisiaj przemilczane, również przez polskie rządy i polityków – wybielane przez historię i fałszywą literaturę, wydawaną za pieniądze podatnika w dużych nakładach : to książki: Grzegorza Matyki , Piotra Zychowicza, Witolda Szabłowskiego i innych.

Prof. Grzegorz Berend potwierdza: to co wydarzyło się na Wołyniu było ludobójstwem.

Prawda historyczna jest inna. Spośród mordowanych dzieci w ponad  400 wsiach i chutorach- koloniach, część z nich ocalała. Niektóre były ranne – odnaleźli je Polacy (czasami Ukraińcy  lub Niemcy) ratując życie. Często ukryte lub przez  „boski przypadek" ocalały.

Pan Bóg zostawił ich, na najważniejszych świadków. Dzieci te żyją do dzisiaj – mają do  90 lat i powyżej.

Poszukując świadków ludobójstwa – ciągle je odnajduję, rozrzucone losowo po całej Polsce – najczęściej w powiatach wschodnich, nadbużańskich.

Ich zeznania – to co widziały i słyszały w chwili mordowania rodziców i rodzeństwa – to najważniejsze świadectwa zbrodni.

Zebrane wraz z fotografiami z tamtych rodzin (zamordowanych) wsi, okolic i miasteczek  - są kanwą mojej książki  - tytuł jej:

MAMUNIU RATUJ  -  WOŁYŃ 1943/1944 

Zeznania polskich dzieci z Wołynia   

(podtytuł właściwy, nie mieszczący się w tabeli, ze względu na ograniczoną ilość znaków)

Prowadzi ona czytelnika przez wszystkie powiaty Wołynia, dokładnie z mapa w ręku  wsi, parafii, okolicy z zachowanym językiem mowy wołyńskiej – z ich dzieciństwa.

Dzieci ocalałe mówią  z wsi dotychczas nieznanych, nawet nie wymienianych w literaturze. Jest to dokument ludobójstwa dzieci - najokrutniejszy, jaki notuje historia XX wieku w Europie.

Ocalenie ich pamięci, to nasz obowiązek. Pokoleń, którymi niedawno uświadomił i wstrząsnął POMNIK RZEZI WOŁYŃSKIEJ W DOMOSTAWIE.

Książka  mówi o wielu innych  zbrodniach z użyciem, nie tylko „wideł”. Nie możemy zostawić ich bólu i konania – bez naszej, historycznej pamięci, to dokument i przestroga – młodym, kolejnym pokoleniom Polaków -  o Ukraińcach i ich fałszywej, współcześnie pisanej historii – nie tylko przez nich, ale i przez rzekomych , polskich autorów .

Książka, przygotowywana do druku –  ukaże się w 2025 r.

Dołóż swoja złotówkę w zbiórce  - upamiętniającej  męczeństwo,śmierć i ocalenie polskich dzieci na Wołyniu w latach 1943/44 w czasie ludobójstwa ukraińskiego.

Z poważaniem autor – Stowarzyszenie Pisarzy Polskich O/Kraków

Krzysztof Kołtun

Ps. Jest to dziewiąta  książka z tej tematyki, Wcześniejsze: Bestialstwo UPA pod Lubomlem na Wołyniu, Spalony kościół, Ostatnie wesele – trylogia oraz album- Luboml i okolice w starej fotografii, Zamordowany klasztor w Podkamieniu,  Pod wieżami Włodzimierza  - Ukraińcy 1943/1944 , Niezamordowane Anioły na Wołyniu, Zakopana Polska za Bugiem. Więcej inf. www.rymacze.pl

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    05.04.2025
    05.04.2025

    Dziękuję za ocalenie od zapomnienia prawdy historycznej ,niech Bóg pana błogosławi i wspiera pańskie dzieło!

312 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 5 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Kołtun - awatar

Krzysztof Kołtun

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jacek Gaj - awatar
Jacek Gaj
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij