Zbiórka Pomoc dla Kamilka z Częstochowy - zdjęcie główne

Pomoc dla Kamilka z Częstochowy

638 866 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 17 372 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów  Komunikat 08.05.2023:

Od samego początku mówiliśmy, że największą porażką nas Wszystkich, będzie moment kiedy będziemy musieli zrobić zwrot do Wszystkich Darczyńców. Dzisiaj, po godzinie 6 rano dotarła do nas  tragiczna wiadomość o tym, że Kamilek przegrał walkę o życie. Dlatego postanowiliśmy, że zasadnym jest zrobić zwrot do Wszystkich Darczyńców, aby zakończyć Wszelkie niepotrzebne pomówienia. Powiadomiliśmy o tym rodzinę i kuratora prawnego wyznaczonego przez Sąd. Jednak pragniemy zachować pamięć po Kamilku, upamiętnić jego ogromną siłę i walkę o życie w wyjątkowy sposób.  Prosimy Was, Darczyńców, o dobrowolny datek, który będzie przeznaczony dla poparzonych i chorych dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Chcielibyśmy, aby pamięć po Kamilku pozostała w tych żywych dzieciach, którym pomożemy w leczeniu i rehabilitacji kiedy opuszczą szpital, podobnie jak chcieliśmy pomóc Kamilkowi. A każda wygojona blizna będzie żywym przykładem, że Kamilka walka nie poszła na marne. Dziękujemy Wam Wszystkim za ogromny zryw miłości, okazaną solidarność w cierpieniach z Kamilkiem, za każdą złotówkę i modlitwę. Jednak pamiętajmy, że obok nas jest wielu takich Kamilków, którzy czekają na pomoc.

Ku pamięci Kamilka: https://pomagam.pl/ku_pamieci_kamilka

Dziękujemy
Akademia Dobrych Pomysłów


POMAGAM.PL - komunikat 08.05.2023:
W związku z informacją o śmierci Kamilka serwis Pomagam.pl zlecił zwrot wszelkich wpłat przekazanych na tę zbiórkę. Każdy darczyńca otrzyma informację o zwróconych środkach drogą mailową. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!

POMAGAM.PL - komunikat:
W związku z olbrzymim zainteresowaniem pomocą Kamilkowi serwis Pomagam.pl objął tę zbiórkę dodatkowym nadzorem nad przekazaniem środków na wskazany w opisie cel. Wspierając tę zbiórkę masz pewność, że środki trafią na cele związane z rehabilitacją i leczeniem Kamilka. W razie wystąpienia jakichkolwiek okoliczności uniemożliwiających takie przekazanie środków, wszelkie wpłaty zostaną zwrócone darczyńcom.

OPIS ZBIÓRKI:

Kamilek to chłopiec, który w bestialski sposób był poddawany okropnym torturom w domowym zaciszu, został potwornie skatowany przez swojego ojczyma i matkę. Chłopczyk walczy o życie w szpitalu w Katowicach gdzie został przetransportowany helikopterem. Obecnie Lekarze w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach czynią cuda abu uratować życie Kamilka.  

Zgoda taty i siostry Kamilka na prowadzenie zbiórki przez Fundację Akademia Dobrych Pomysłów była od samego początku jak tylko nawiązaliśmy kontakt z rodziną.   Z uwagi, iż pojawiło się wiele następnych zbiórek, które były kopią tej zbiórki, powstała fala ogromnego hejtu w ludzi którzy robią wszystko aby pomóc Kamilkowi.  : https://www.facebook.com/magdalena.mazurek.351756/posts/pfbid077xH8EpmsSV3C1QrCGitqDxcEBPGBq2ZsEuUrVZHrBuN4Da7N2VmGuajUpC87JRnl

Fundacja Akademia Dobrych Pomysłów prowadzi charytatywnie zbiórkę w ramach statutowych celów tj. Pomoc dzieciom w trudnej sytuacji życiowej.

Dr Andrzej Bulandra, koordynator Centrum Urazowego dla dzieci w GCZD w Katowicach powiedział podczas spotkania z przedstawicielami mediów, w jakim stanie chłopiec trafił do szpitala. - Przy przyjęciu chłopiec był w stanie średnio ciężkim, wydolnym krążeniowo i oddechowo. Stwierdziliśmy u niego rozległe obrażenia, które powstały kilka dni wcześniej. Były to oparzenia głowy, tułowia i kończyn oraz złamania kończyn. Chłopiec po wstępnym ustabilizowaniu został przekazany na oddział intensywnej terapii, gdzie anestezjolodzy walczyli o jego życie. Dziecko w momencie przyjęcia było odwodnione, wychudzone, brudne - powiedział koordynator. 

Kamil przeszedł operację, obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Lekarze zaplanowali kolejne operacje celem usunięcia martwicy wynikającej z oparzenia i położenie przeszczepu skóry. Zabiegi mają się odbywać nawet co dwa dni. Rokowania, jeśli chodzi o stan skóry są dobre, ale co do ogólnego stanu dziecka kluczowe będą najbliższe dni. Kamil znajduje się obecnie w śpiączce farmakologicznej. W naszej opinii złamania powstawały w ciągu ostatniego miesiąca, natomiast oparzenia w przedziale od 7 do 10 dni przed przyjęciem. Oparzenia obejmowały około 1/4 ciała, dolegliwości bólowe musiały być bardzo dotkliwe - powiedział Bulandra. - Prawdopodobnie dziecko zostało czymś oblane i podpalone - dodał. Wskazują na to ślady na włosach chłopca. Wiadomo, że ani złamania ani oparzenia nie były wcześniej zaopatrzone.

 W obliczu ogromnego cierpienia jakie spotkało Kamilka jako Akademia Dobrych Pomysłow uruchamiamy społeczną zbiórkę aby pomóc Kamilkowi w leczeniu i rehabilitacji. Zrobimy Wszystko aby Kamilek wrócił do zdrowia.

Naszą pasją jest pomaganie w stylu niewidzialnej ręki 🖐 jednak to dzięki Wam Wszystkim Darczyńcom ta niby niewidzialna pomoc staje się prawdziwa, realna i sama w sobie widoczna, kiedy z każdym krokiem pozwala oddalać się od tragedii kolejnym poszkodowanym...

 WAŻNE!!!

Cała kwota 100% z tej zbiórki zostanie przeznaczona na pomoc dla Kamilka . My jako Akademia Dobrych Pomysłów jak i portal Pomagam.pl nie pobieramy z tej zbiórki żadnej prowizji 0zŁ 0% nasze działania są społeczne i charytatywne. 

Będzie nam miło kiedy dołączysz do nszego Portalu Ludzi Dobrej Woli i polubisz naszą stronę:  https://www.facebook.com/PortalLudziDobrejWoli

Jeżeli ktoś chciałby wystawić jakieś rzeczy na aukcję charytatywną z wpłatą na rzecz zbiórki dla Kamila

Pomaganie przez Licytowanie ❤ Aukcje charytatywne 🖐

 https://www.facebook.com/groups/1718732428358272/


Odciśnij z nami swoją pomocną dłoń 🖐 Dziękujemy ❤

Akademia Dobrych Pomysłów

Napisz do nas:  [email protected]

Aktualizacja z 8 maja:

Kamilku pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci 

Ku pamięci Kamilka 

Akademia Dobrych Pomysłów i 17 372 osoby dobrej Woli. 

 

Aktualizacje


 • Akademia Dobrych Pomysłów - awatar

  Akademia Dobrych Pomysłów

  09.05.2023
  09.05.2023

  Wczoraj dotarła do nas tragiczna wiadomość o tym, że Kamilek przegrał walkę o życie. Dlatego postanowiliśmy, że zasadnym jest zrobić zwrot środków dla wszystkich darczyńców, aby zakończyć wszelkie niepotrzebne pomówienia. Jednak pragniemy zachować pamięć po Kamilku, upamiętnić jego ogromną siłę i walkę o życie w wyjątkowy sposób. Prosimy Was o dobrowolny datek, który będzie przeznaczony dla poparzonych i chorych dzieci: https://pomagam.pl/ku_pamieci_kamilka

  Chcielibyśmy, aby pamięć po Kamilku pozostała w tych żywych dzieciach, którym pomożemy w leczeniu i rehabilitacji, kiedy opuszczą szpital, podobnie jak chcieliśmy pomóc Kamilkowi. A każda wygojona blizna będzie żywym przykładem, że walka Kamilka nie poszła na marne. Dziękujemy Wam wszystkim za ogromny zryw miłości, okazaną solidarność w cierpieniach z Kamilkiem, za każdą złotówkę i modlitwę. Jednak pamiętajmy, że obok nas jest wielu takich Kamilków, którzy czekają na pomoc. Ku pamięci Kamilka: https://pomagam.pl/ku_pamieci_kamilka

  Dziękujemy!
  Akademia Dobrych Pomysłów

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.05.2023
  08.05.2023

  Kamilku, otaczam modlitwą Ciebie oraz Twojego Tatę i Braciszka.

 • GREGOR - Kamilku wyzdrowiej, walcz proszę. - awatar

  GREGOR - Kamilku wyzdrowiej, walcz proszę.

  07.05.2023
  07.05.2023

  Kamilku wyzdrowiej, walcz proszę. Trzymamy za Ciebie kciuki wraz z moim synkiem.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2023
  07.05.2023

  Kamilku walcz!!! Modlimy się za Ciebie i wierzymy, że dasz radę i z tego wyjdziesz dzielny wojowniku!

 • Kamila - awatar

  Kamila

  07.05.2023
  07.05.2023

  Walcz chłopczyku. Nie daj satysfakcji tym podłym zwyrodnialcom!!!! Wierze, że się uda

 • Maria - awatar

  Maria

  07.05.2023
  07.05.2023

  ❤️

638 866 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 17 372 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 17 372

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Krzysztof Kiełbasa - awatar
Krzysztof Kiełbasa
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bernadeta. - awatar
Bernadeta.
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij