Połowa serca na całe życie

Kamil urodził się z ciężką wadą serca pod postacią HLHS czyli serca jednokomorowego co potocznie oznacza, że ma tylko połowę serca. Ta połowa musi mu wystarczyć na całe życie. Jego serce nie pracuje prawidłowo i jest bardzo osłabione 5 zabiegach operacyjnych na sercu. W wyniku komplikacji podczas jednego z nich doszło do uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, skutkiem którego jest lewostronny niedowład spastyczny.

Zdjęcie opisu zbiórki Kamilowe zdrowie

Jedna wada to za mało

Prócz wady serca Kamil urodził się również z wadą układu kostnego objawiającego się stopami końsko – szpotawymi.  Oprócz zabiegów kardiochirurgicznych przeszedł dwa zabiegi ortopedyczne, ale nadal potrzebuje intensywnego leczenia i rehabilitacji. Lewe kończyny górne i dolne są krótsze i cieńsze, nie ma przyrostu mięśni. Kamil mimo tylu przeciwności losu jest pogodnym i bardzo dzielnym chłopcem, który  bardzo chce być sprawny i dorównać swoim rówieśnikom dlatego codziennie wytrwale ćwiczy. Porażenie układu nerwowego spowodowało, że lewa strona ciała jest niesprawna. Najgorzej jest z funkcjonalnością lewej rączki dlatego teraz największym marzeniem Kamila jest, aby wyćwiczyć tak rączkę, aby w przyszłości mógł sam ze wszystkim sobie poradzić. Droga rehabilitacji jest ciężka i żmudna, wymaga wielu poświęceń.

Zdjęcie opisu zbiórki Kamilowe zdrowie

Turnus rehabilitacyjnuy może pomóc

Codzienna rehabilitacja to za mało. Najlepsze efekty  są widoczne po specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych, podczas których pod okiem terapeutów synek może ćwiczyć i usprawniać rękę. Wiem, że tam jest dla niego szansa. Szansa na lesze jutro, na lepsze życie. Powoli zaczyna już zapinać guziczki, jest to trudne ale jakoś daje radę. Bardzo chce być samodzielny.

Zdjęcie opisu zbiórki Kamilowe zdrowie

Dziękuję za każdą pomoc

Niestety koszt udziału w turnusie przekracza moje możliwości, a bardzo bym chciała aby syn był sprawny. Samotnie wychowuję Kamila i jego dwie młodsze siostry. 

Bardzo proszę o pomoc w zebraniu funduszy na pokrycie kosztów rocznej rehabilitacji i dwóch specjalistycznych turnusów. Na ten cel potrzeba 18 tysięcy złotych.  Bardzo prosimy o pomoc. Najlepszym podziękowaniem będzie uśmiech Kamila, który dzięki wszystkim dobroczyńcom będzie mógł być w przyszłości samodzielny.

Serdecznie dziękuję,

Mama Kamila

Wpłaty - 8

Marcin - awatar
100
Marcin
Katarzyna - awatar
30
Katarzyna
Marta - awatar
16
Marta
anka - awatar
20
anka
Andrzej - awatar
10
Andrzej
MARZANNA - awatar
5
MARZANNA
Anna - awatar
100
Anna
Piotr - awatar
20
Piotr

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij