Ada Palka
Nowy wózek mojej Siostry :) wygodny i bezpieczny! Dzięki Wam możemy zapewnić Karinie niezbędny sprzęt! Dziękujemy :)
W 1997 roku u mojej siostry Kariny zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (SM), które jest chorobą o nieznanych przyczynach, dotykającą ludzi między 20 a 40 rokiem życia, prowadzącą do niepełnosprawności. Skuteczne metody leczenia nie istnieją, a bardzo drogie kuracje betaferonem mogą jedynie spowolnić lub czasowo zatrzymać jej przebieg. W przypadku mojej siostry nawet ta metoda nie przyniosła dobrego rezultatu.
Prawie dziesięć temu dokonano zaskakującego odkrycia: ponad 90% badanej grupy chorych na SM, w przeciwieństwie do osób zdrowych, ma zniekształcony lub zablokowany drenaż w żyłach krwi z mózgu. Powstała dość rewolucyjna hipoteza, że SM jest chorobą naczyniową, którą można leczyć operacyjnie. Na całym świecie rozpoczęły się badania i przeprowadzono blisko 200 operacji.
W 2010 roku zorganizowałam wraz z przyjaciółmi akcję charytatywną pod nazwą High Fivie! dzięki której udało zebrać nam się wystarczającą kwotę. Byliśmy przeszczęśliwi, ze Karina podda się zabiegowi, jednak w trakcie operacji okazało się, iż w jej przypadku nie można zdziałać aż tak wiele, ........... a efekty operacji są krótkotrwałe.
W chwili obecnej dla mojej siostry bardzo ważna jest rehabilitacja, która powinna być stosowana systematycznie. Przynajmniej raz do roku powinna brać udział w stacjonarnym leczeniu rehabilitacyjnym. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym udaje się podtrzymywać siłę mięśniową, walczyć ze zwiększonym napięciem mięśni i opóźnić powstawanie przykurczów. Pacjentom ze zwiększonym napięciem mięśniowym pomaga krioterapia.
Im bardziej zaawansowane jest SM, tym bardziej skomplikowanych zabiegów wymaga. Najlepiej wykonywać je pod okiem rehabilitantów w specjalistycznych ośrodkach. Niestety nie trudno się domyśleć, że leczenie w tego typu chorobie wiąże się więc z wieloma kosztami.
Dlatego też, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc. Nawet najdrobniejsza kwota zostanie uczciwie wykorzystana na zakup leków, rehabilitację i leczenie. Będziemy bardzo wdzięczni za nawet najdrobniejsze wpłaty.
Sporo informacji na temat naszej dawnej akcji charytatywnej można znaleźć na stronie fb: www.facebook.com/High.Five.Karina/ Obecnie wrzucamy tam też newsy dotyczące nowych metod leczenia SM jak i Karina daje znać jak się czuje, a nawet co porabia ;)
Jeśli ktoś ma pytanie dotyczące życia z chorobą, zawsze można o to zapytać Karinę właśnie przez ten profil na fb.
Nowy wózek mojej Siostry :) wygodny i bezpieczny! Dzięki Wam możemy zapewnić Karinie niezbędny sprzęt! Dziękujemy :)
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Wszystkiego dobrego dla Waszej rodziny!
Anonimowy Darczyńca
Duzo zdrowia!
Justyna
wszystkiego dobrego!
Asia Gamracy
Trzymajcie się! Zdrowia!
Anna Walkowiak
Trzymajcie się, dziewczyny:)