Klaudia Chorążewska - awatar

Klaudia Chorążewska

Organizator zbiórki

Hej! Nazywam się Oliwer i jestem siedemnastoletnim, transpłciowym chłopakiem. Za rok kończę osiemnaście lat i marzę o możliwie najszybszym, normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie, jako mężczyzna. Na codzień jestem raczej normalnym nastolatkiem, chodzę do szkoły, pasjonuje się muzyką, uwielbiam czytać książki.  Jednakże z roku na rok coraz bardziej odstaje od innych chłopaków w moim wieku. Żeby to zmienić, chciałbym rozpocząć terapię hormonalną. Niestety nie jestem w stanie samodzielnie uzbierać kwoty, na jaką opiewają wszystkie konieczne badania i wizyty u lekarzy, których potrzebuje, żeby dostać receptę na testosteron. Od rodziców nie mogę oczekiwać wsparcia pieniężnego, czy pomocy w rejestracji do lekarzy, ponieważ nie rozumieją mojego problemu i potrzeb.

Na szczęście wspiera mnie kochająca dziewczyna i podsunęła mi pomysł, żeby zwrócić się o pomoc do ludzi i wspólnie założyliśmy tę zbiórkę.

Żeby lekarz mógł wypisać receptę na testosteron to potrzebuje zrobić m.in. kariotyp który według internetu w moim mieście kosztuje od około 340 do nawet 700 złotych, a wizyta u odpowiedniego lekarza (seksuologa, endokrynologa) prawdopodobnie 200 złotych za wizytę (od znajomego słyszałem, że potrzebne są około trzy wizyty na start). Oczywiście nie chcę prosić o całą kwotę, ponieważ co najmniej część chciałbym zdobyć samodzielnie..

Mam nadzieję, że jeśli uda mi się uzbierać kwotę wyznaczoną w zbiórce, to przekonam rodziców do pomocy mi w rejestracji do lekarza i na badania, pokazując im, że są na świecie osoby, które chcą mi pomóc w drodze do czucia się lepiej ze sobą. A jeśli nie uda mi się do nich dotrzeć, to pomoże mi to wystartować z badaniami i wizytami odrazu po osiemnastce, kiedy będę już mógł samodzielnie się zarejestrować i decydować o sobie!

Z góry dziękuję każdemu, kto pomoże, ma to dla mnie ogromne znaczenie. Postaram się na bieżąco aktualizować zbiórkę, relacjonując oraz dzieląc się ewentualnymi rozwiązaniami, o których się dowiedziałem. Peace.

P.S.: Jeśli ktoś z odwiedzających zbiórkę ma jakieś informacje na temat tańszych rozwiązań lub fajnych lekarz/przychodni, zapraszam do kontaktu. Interesują mnie instytucje we Wrocławiu lub w bliskiej odległości.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Klaudia Chorążewska - awatar

Klaudia Chorążewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij