Zbiórka Pomoc dla Karolka - zdjęcie główne

Pomoc dla Karolka

251 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bożena Świerżewska - awatar

Bożena Świerżewska

Organizator zbiórki

Karolek od drugiego roku życia nie mówi. Nie nawiązuje kontaktu wzrokowego ani przyjaźni. Nie potrafi nazwać swoich uczuć, bardzo trudno mu okazywać emocje. Do niedawna w ogóle nie mówił. Teraz są to proste zdania.

Z chorobą Karolka zmagam się od ponad 4 lat. Autyzm. To był dla mnie jak wyrok, który właściwie niewiele mówił. Cóż to za choroba? Czy można ją wyleczyć? Co to będzie oznaczało dla mojego Synka? Teraz już wiem.

Autyzm to niepewne jutro, bo nigdy nie wiadomo jak Karol zareaguje na nowe warunki czy otoczenie. Autyzm to drżenie o Karolka przy każdej chorobie, bo bardzo często przynosi ona regres terapii okupionej ciężką pracą. Terapii, która trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każde nasze zachowanie czy plany podyktowane są dobrem synka. Autyzm to nieprzespane noce, bo Karol często jest w nocy bardzo aktywny.  Autyzm to walka z całym światem, bo ludzie boją się „inności” czy niepełnosprawności. Próbujemy pokazać jak wartościowym chłopcem jest Karolek. Autyzm to mnóstwo kompromisów, ponieważ oprócz Karola mamy jeszcze czwórkę dzieci, jedno z nich ma 8 lat i również potrzebuje uwagi i matczynej miłości. A przede wszystkim autyzm dla mnie to walka z czasem. Zbliżam się do 50-tki i naprawdę niewiele mi czasu zostało aby nauczyć Karolka samodzielności i zachowań społecznych. Co z nim będzie gdy mnie zabraknie?

Codziennie zastanawiam się, czy istnieje klucz do świata mojego dziecka. Niedawno otrzymałam szansę, by zyskać kontakt z własnym dzieckiem i by nauczyć Karola samodzielnie żyć. Przeszczepu komórek macierzystych w szpitalu w Lublinie – to droga do samodzielności naszego dziecka. Niestety jest to terapia eksperymentalna, co oznacza, że w żadnym stopniu nie jest refundowana przez NFZ. Koszt terapii to kwota znacznie przekraczająca nasze możliwości, bo oprócz leczenia komórkami, Karol uczęszcza na szereg innych terapii usprawniających jego rozwój ruchowo-sensoryczno-intelektualny.

Marzę, że któregoś dnia Karolek powie „Kocham Cię Mamo!”. Wiem, że zanim do tego dojdzie, potrzeba wiele jeszcze pracy. Proszę o pomoc, abym tę pracę zdążyła wykonać. Dla mojego dziecka. Dla Karolka. Dziękuję.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
251 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Bożena Świerżewska - awatar

Bożena Świerżewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Aneta Rewkowska Uba - awatar
Aneta Rewkowska Uba
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij