Zbiórka Pomoc dla Karolka - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Karolka

Zbiórka Pomoc dla Karolka - zdjęcie główne

Pomoc dla Karolka

51 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Bożena Świerżewska - awatar

Bożena Świerżewska

Organizator zbiórki

Karolek od drugiego roku życia nie mówi. Nie nawiązuje kontaktu wzrokowego ani przyjaźni. Nie potrafi nazwać swoich uczuć, bardzo trudno mu okazywać emocje. Do niedawna w ogóle nie mówił. Teraz są to proste zdania.

Z chorobą Karolka zmagam się od ponad 4 lat. Autyzm. To był dla mnie jak wyrok, który właściwie niewiele mówił. Cóż to za choroba? Czy można ją wyleczyć? Co to będzie oznaczało dla mojego Synka? Teraz już wiem.

Autyzm to niepewne jutro, bo nigdy nie wiadomo jak Karol zareaguje na nowe warunki czy otoczenie. Autyzm to drżenie o Karolka przy każdej chorobie, bo bardzo często przynosi ona regres terapii okupionej ciężką pracą. Terapii, która trwa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każde nasze zachowanie czy plany podyktowane są dobrem synka. Autyzm to nieprzespane noce, bo Karol często jest w nocy bardzo aktywny.  Autyzm to walka z całym światem, bo ludzie boją się „inności” czy niepełnosprawności. Próbujemy pokazać jak wartościowym chłopcem jest Karolek. Autyzm to mnóstwo kompromisów, ponieważ oprócz Karola mamy jeszcze czwórkę dzieci, jedno z nich ma 8 lat i również potrzebuje uwagi i matczynej miłości. A przede wszystkim autyzm dla mnie to walka z czasem. Zbliżam się do 50-tki i naprawdę niewiele mi czasu zostało aby nauczyć Karolka samodzielności i zachowań społecznych. Co z nim będzie gdy mnie zabraknie?

Codziennie zastanawiam się, czy istnieje klucz do świata mojego dziecka. Niedawno otrzymałam szansę, by zyskać kontakt z własnym dzieckiem i by nauczyć Karola samodzielnie żyć. Przeszczepu komórek macierzystych w szpitalu w Lublinie – to droga do samodzielności naszego dziecka. Niestety jest to terapia eksperymentalna, co oznacza, że w żadnym stopniu nie jest refundowana przez NFZ. Koszt terapii to kwota znacznie przekraczająca nasze możliwości, bo oprócz leczenia komórkami, Karol uczęszcza na szereg innych terapii usprawniających jego rozwój ruchowo-sensoryczno-intelektualny.

Marzę, że któregoś dnia Karolek powie „Kocham Cię Mamo!”. Wiem, że zanim do tego dojdzie, potrzeba wiele jeszcze pracy. Proszę o pomoc, abym tę pracę zdążyła wykonać. Dla mojego dziecka. Dla Karolka. Dziękuję.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
51 zł z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Wpłać teraz
 
Bożena Świerżewska - awatar

Bożena Świerżewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij