Zbiórka KAROLINA kontra ZANIK MIĘŚNI - miniaturka zdjęcia

KAROLINA kontra ZANIK MIĘŚNI Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka KAROLINA kontra ZANIK MIĘŚNI - zdjęcie główne

KAROLINA kontra ZANIK MIĘŚNI

14 734 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 327 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Cyga - awatar

Karolina Cyga

Organizator zbiórki

Nazywam się Karolina, mam 21 lat. Moja historia to ciągła walka z chorobą. Chce żyć normalnie i być całkowicie sprawna. Niestety mam wroga, który od 10 lat krzyżuje moje plany - ZANIK MIĘŚNI.

Kiedy 10 lat temu ja i moja rodzina usłyszeliśmy diagnozę, dystrofia mięśniowa obręczowo- kończynowa, potocznie zwana zanikiem mięśni oraz słowa lekarza:          

,, Karolinie zanikną wszystkie mięśnie: rąk, nóg, całego tułowia, w przyszłości będzie potrzebowała pomocy drugiej osoby, ponieważ nie będzie mogła podnieść samodzielnie szklanki wody, co najgorsze usiądzie na wózek inwalidzki...." 

Myśl, że nigdy nie będę wstanie samodzielnie funkcjonować, były dla mnie ciosem. Z przerażeniem na końcu swojej drogi widzę widmo wózka inwalidzkiego, które zbliża się wielkimi krokami i chce na zawsze odebrać mi samodzielność.

Schorzenie jest dobrze mi znane. Od lat zmaga się z nim moja babcia - nie chodzi, porusza się na wózku i jest całkowicie zależna od bliskich, nawet w najprostszych czynnościach. 

Choroba przez ten czas bardzo postąpiła, nie jestem w stanie wejść po schodach, wstać z krzesła, każdy krok jest dla mnie wielkimi wysiłkiem i walką. Boję się, że pewnego dnia nie będę wstanie podnieść się z łóżka. Chciałam skończyć studia i podjąć pracę, jednak już teraz wiem, że to nie możliwe. Resztkami sił próbuje chodzić, chodź słowo ,, chodzić" to dużo powiedziane. Coraz częściej zdarza mi się tracić równowagę, coraz częściej mam niespodziewane upadki, ponieważ mięśnie zanikają i nie funkcjonują tak jak u zdrowej osoby. Bez wsparcia bliskich boje się wyjść z domu.

Los w cieniu choroby, przygotował niespodziankę....Poznałam człowieka, który pokochał mnie, razem z moimi słabościami. Od tego momentu wiedziałam, że nigdy już nie będę sama. Każdego dnia daje mi zastrzyk energii i motywuje mnie do walki.

Wiem, że nie mogę się poddać, dlatego chce walczyć! Szansą na zatrzymanie choroby jest rehabilitacja oraz przeszczep komórek macierzystych. Terapia jest bardzo kosztowna, ale wiele osób z moim schorzeniem ratuje się właśnie w taki sposób. Chcę uchronić się od trwałego kalectwa.   

Celem terapii jest seria 10 podań mezenchymalnych komórek macierzystych pozyskiwanych ze sznura pępowiny w rdzeń kręgowy. Koszt jednego podania to 20 tys zł.

Sama bez Twojej pomocy nie dam rady. Właśnie Ty możesz przyczynić się do tego, że widmo wózka inwalidzkiego i brak samodzielności oddali się raz na zawsze. Dlatego błagam wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc w walce z chorobą, która odebrała mi już zbyt wiele. Podopieczna Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia DOLFROZ we Wrocławiu 

 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ewelina Urzędowska - awatar

  Ewelina Urzędowska

  09.05.2017
  09.05.2017

  Karolina trzymam kciuki!!

 • Wybiegani Polkowice - awatar

  Wybiegani Polkowice

  25.04.2017
  25.04.2017

  Powodzenia !!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.2017
  12.04.2017

  Powodzenia i wytrwałości!!!

 • Renata Siwek - awatar

  Renata Siwek

  08.02.2017
  08.02.2017

  Trzymam kciuki i zycze duzo zdrowia.

 • Izabela - awatar

  Izabela

  07.02.2017
  07.02.2017

  Powodzenia 😚

14 734 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 327 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Cyga - awatar

Karolina Cyga

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 327

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marcel - awatar
Marcel
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
marcin krupinski - awatar
marcin krupinski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz - awatar
Łukasz
1
Olek - awatar
Olek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij