Zbiórka KAROLINA kontra ZANIK MIĘŚNI - miniaturka zdjęcia

KAROLINA kontra ZANIK MIĘŚNI

Karolina Cyga - awatar

Karolina Cyga

Organizator zbiórki

Nazywam się Karolina, mam 21 lat. Moja historia to ciągła walka z chorobą. Chce żyć normalnie i być całkowicie sprawna. Niestety mam wroga, który od 10 lat krzyżuje moje plany - ZANIK MIĘŚNI.

Kiedy 10 lat temu ja i moja rodzina usłyszeliśmy diagnozę, dystrofia mięśniowa obręczowo- kończynowa, potocznie zwana zanikiem mięśni oraz słowa lekarza:          

,, Karolinie zanikną wszystkie mięśnie: rąk, nóg, całego tułowia, w przyszłości będzie potrzebowała pomocy drugiej osoby, ponieważ nie będzie mogła podnieść samodzielnie szklanki wody, co najgorsze usiądzie na wózek inwalidzki...." 

Myśl, że nigdy nie będę wstanie samodzielnie funkcjonować, były dla mnie ciosem. Z przerażeniem na końcu swojej drogi widzę widmo wózka inwalidzkiego, które zbliża się wielkimi krokami i chce na zawsze odebrać mi samodzielność.

Schorzenie jest dobrze mi znane. Od lat zmaga się z nim moja babcia - nie chodzi, porusza się na wózku i jest całkowicie zależna od bliskich, nawet w najprostszych czynnościach. 

Choroba przez ten czas bardzo postąpiła, nie jestem w stanie wejść po schodach, wstać z krzesła, każdy krok jest dla mnie wielkimi wysiłkiem i walką. Boję się, że pewnego dnia nie będę wstanie podnieść się z łóżka. Chciałam skończyć studia i podjąć pracę, jednak już teraz wiem, że to nie możliwe. Resztkami sił próbuje chodzić, chodź słowo ,, chodzić" to dużo powiedziane. Coraz częściej zdarza mi się tracić równowagę, coraz częściej mam niespodziewane upadki, ponieważ mięśnie zanikają i nie funkcjonują tak jak u zdrowej osoby. Bez wsparcia bliskich boje się wyjść z domu.

Los w cieniu choroby, przygotował niespodziankę....Poznałam człowieka, który pokochał mnie, razem z moimi słabościami. Od tego momentu wiedziałam, że nigdy już nie będę sama. Każdego dnia daje mi zastrzyk energii i motywuje mnie do walki.

Wiem, że nie mogę się poddać, dlatego chce walczyć! Szansą na zatrzymanie choroby jest rehabilitacja oraz przeszczep komórek macierzystych. Terapia jest bardzo kosztowna, ale wiele osób z moim schorzeniem ratuje się właśnie w taki sposób. Chcę uchronić się od trwałego kalectwa.   

Celem terapii jest seria 10 podań mezenchymalnych komórek macierzystych pozyskiwanych ze sznura pępowiny w rdzeń kręgowy. Koszt jednego podania to 20 tys zł.

Sama bez Twojej pomocy nie dam rady. Właśnie Ty możesz przyczynić się do tego, że widmo wózka inwalidzkiego i brak samodzielności oddali się raz na zawsze. Dlatego błagam wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc w walce z chorobą, która odebrała mi już zbyt wiele. Podopieczna Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia DOLFROZ we Wrocławiu 

 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Ewelina Urzędowska - awatar

  Ewelina Urzędowska

  09.05.17
  09.05.17

  Karolina trzymam kciuki!!

 • Wybiegani Polkowice - awatar

  Wybiegani Polkowice

  25.04.17
  25.04.17

  Powodzenia !!!!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.04.17
  12.04.17

  Powodzenia i wytrwałości!!!

 • Renata Siwek - awatar

  Renata Siwek

  08.02.17
  08.02.17

  Trzymam kciuki i zycze duzo zdrowia.

 • Izabela - awatar

  Izabela

  07.02.17
  07.02.17

  Powodzenia 😚

Karolina Cyga - awatar

Karolina Cyga

Organizator zbiórki

Wpłaty - 308

Karolina - awatar
5
Karolina
Krzysztof Klimecki - awatar
20
Krzysztof Klimecki
Grzegorz - awatar
20
Grzegorz
Maciej - awatar
100
Maciej
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
PIOTR - awatar
10
PIOTR
Małek Irina - awatar
63
Małek Irina
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anna Górska - awatar
30
Anna Górska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij