Zbiórka Apel o pomoc dla Kasi - zdjęcie główne

Apel o pomoc dla Kasi

7 055 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Dynarowicz - awatar

Ewa Dynarowicz

Organizator zbiórki

Kasia skończyła 10 miesięcy i robi co może, żeby rozwijać się prawidłowo. Ma bardzo rzadka mutacje genetyczna (mikroduplikacja krótszego ramienia chromosomu 18, tyle wiadomo na razie, dalsze badania w toku), wadę serca (ASD i VSD, na razie nieoperacyjne), wadę układu moczowego (od pól roku z cewnikiem przez powłoki brzuszne, czeka na zabieg/operacje uszczelnienia/wyłonienia moczowodów), wymaga rehabilitacji (zmniejszone napięcie osiowe, zwiększone kończynowe, czyli rozwija się ruchowo wolniej niż powinna). Prawdopodobnie czeka ja przejście na gastrostomie (rozmowy w toku). 

Poza tym Kasia jest radosnym, pogodnym, kontaktowym dzieckiem, z dużymi szansami na samodzielność. 

Sytuacja Kasi mocno hamuje możliwości zawodowo-zarobkowe jej Mamy, Natalii, która oprócz Kasi wychowuje jej dwie starsze siostry, Gosie (4) i Basie (3). Rodziców wspiera sztab lekarzy i rehabilitantów, sporo zabiegów jest refundowanych przez NFZ, ale pomoc bardzo się przyda. Kasia potrzebuje rehabilitacji, specjalnego żywienia, cewników. Kosztowne są również częste wizyty u specjalistów (kolejki są zbyt długie, stad konieczność wizyt prywatnych), a także hospitalizacje związane z nawracającymi infekcjami  dróg moczowych i osłabiona odpornością (związane z tym koszty pobytu rodzica w szpitalu).   


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewa Dynarowicz - awatar

  Ewa Dynarowicz

  03.12.2021
  03.12.2021

  Tymczasem w Bydgoszczy ...
  mieszkamy od prawie roku i dobrze nam tu. Miejscowa medycyna staje na wysokości zadania: mamy głównie planowe badania w szpitalu dziecięcym i uniwersyteckim (kardiolog, urolog, neurolog, nefrolog, endokrynolog, gastrolog, chirurg, okulista, audiolog i inni), na co dzień pomaga nam nasza lekarka i pielęgniarka z hospicjum domowego. Większość infekcji da się opanować w warunkach domowych, bez konieczności hospitalizacji. 26 maja Kasia miała ostrzykiwanie moczowodów, od tego czasu zdarzają się dłuższe okresy bez infekcji bakteryjnych, dzięki czemu może korzystać z zajęć rehabilitacyjnych (około 20 h tygodniowo, od poniedziałku do soboty).
  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rehabilitantów Kasia zaczyna ze wspomaganiem stawać na własnych nogach, wspomagana przez specjalistę jest w stanie przejść kilka kroków. Na styczeń ma zaplanowane specjalistyczne badania okulistyczne, trzeba sprawdzić przewodnictwo nerwowe, bo mimo stwierdzonej ślepoty mózgowej Kasia reaguje na światło, próbuje skupiać wzrok i wodzić za przedmiotem.
  Nie mówi, nie je, nie pije samodzielnie, panie logopedki mają nadzieję to zmienić stopniowo odwrażliwiając okolice ust.
  Kasia jest pogodna i coraz częściej się uśmiecha. Trudno stwierdzić, ile z bodźców ze świata zewnętrznego do niej dociera, ale sprawia wrażenie zadowolonej z życia.
  Ogromnie dziękujemy za wszelką pomoc: ze środków zgromadzonych na koncie w fundacji udało się zrefundować specjalistyczny wózek inwalidzki i urządzenie do pionizacji.
  Polecamy się na przyszłość i pozdrawiamy serdecznie!

  Zdjęcie aktualizacji 83 168

Komentarze


 • Katarzyna Burzyńska - awatar

  Katarzyna Burzyńska

  08.12.2021
  08.12.2021

  Zdrowiej Kasieńka! Wszystkiego najlepszego!

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   08.12.2021
   08.12.2021

   Kasia, dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2020
  13.08.2020

  Kasieńko zdrowiej. ❤️

 • Ania - awatar

  Ania

  08.07.2020
  08.07.2020

  Zdrowia Kasiu!

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   09.07.2020
   09.07.2020

   Dziękujemy!

 • Anna - awatar

  Anna

  25.04.2020
  25.04.2020

  Kasiu jesteś śliczna 😘zdrówka życzę 🥰😍

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   25.04.2020
   25.04.2020

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.2019
  08.10.2019

  Rośnij zdrowo!

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   08.10.2019
   08.10.2019

   Bardzo dziękujemy!

7 055 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Dynarowicz - awatar

Ewa Dynarowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 98

Department of Studies in Culture - awatar
Department of Studies in Culture
150
Janusz Kaźmierczak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury WA UAM - awatar
Janusz Kaźmierczak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury WA UAM
150
Tomasz Skirecki, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury - awatar
Tomasz Skirecki, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury
150
Kornelia Boczkowska, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury - awatar
Kornelia Boczkowska, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury
150
Jacek Fabiszak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury - awatar
Jacek Fabiszak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury
200
Urszula Kizelbach - awatar
Urszula Kizelbach
150
Katarzyna Burzyńska - awatar
Katarzyna Burzyńska
150
Gosia Dowlaszewicz - awatar
Gosia Dowlaszewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Kochanowska - awatar
Anna Kochanowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij