Zbiórka Apel o pomoc dla Kasi - zdjęcie główne

Apel o pomoc dla Kasi

7 055 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Dynarowicz - awatar

Ewa Dynarowicz

Organizator zbiórki

Kasia skończyła 10 miesięcy i robi co może, żeby rozwijać się prawidłowo. Ma bardzo rzadka mutacje genetyczna (mikroduplikacja krótszego ramienia chromosomu 18, tyle wiadomo na razie, dalsze badania w toku), wadę serca (ASD i VSD, na razie nieoperacyjne), wadę układu moczowego (od pól roku z cewnikiem przez powłoki brzuszne, czeka na zabieg/operacje uszczelnienia/wyłonienia moczowodów), wymaga rehabilitacji (zmniejszone napięcie osiowe, zwiększone kończynowe, czyli rozwija się ruchowo wolniej niż powinna). Prawdopodobnie czeka ja przejście na gastrostomie (rozmowy w toku). 

Poza tym Kasia jest radosnym, pogodnym, kontaktowym dzieckiem, z dużymi szansami na samodzielność. 

Sytuacja Kasi mocno hamuje możliwości zawodowo-zarobkowe jej Mamy, Natalii, która oprócz Kasi wychowuje jej dwie starsze siostry, Gosie (4) i Basie (3). Rodziców wspiera sztab lekarzy i rehabilitantów, sporo zabiegów jest refundowanych przez NFZ, ale pomoc bardzo się przyda. Kasia potrzebuje rehabilitacji, specjalnego żywienia, cewników. Kosztowne są również częste wizyty u specjalistów (kolejki są zbyt długie, stad konieczność wizyt prywatnych), a także hospitalizacje związane z nawracającymi infekcjami  dróg moczowych i osłabiona odpornością (związane z tym koszty pobytu rodzica w szpitalu).   


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ewa Dynarowicz - awatar

  Ewa Dynarowicz

  08.11.2022
  08.11.2022

  Drodzy Przyjaciela, Znajomi i Znajomi Znajomych!
  Zajrzałam ostatnio na konto Kasi w Fundacji Słoneczko (1181/S) https://www.fundacja-sloneczko.pl/frame/pokaz_opis.php?ida=1181/S, a tam - rozliczenie Waszych procentów!!!
  Ogromne wyrazy wdzięczności, za pamięć przy rozliczaniu PIT-ów, za stałe, comiesięczne wsparcie oraz zbiórki okazjonalne na rzecz Kasi - w ostatnich miesiącach zainwestowaliśmy około 10 tys. w sprzęt rehabilitacyjny (nierefundowany - NFZ i PFRON nie przewiduje budowy sali gimnastycznej w sypialni 😉, dzięki czemu na dniach będziemy mieli w miarę kompleksowo wyposażoną salę ćwiczeń w domu (drabinki, podwiesia, huśtawka, kliny, wałki, worki sakko, poduszki dociskowe, piłki gimnastyczne, sprzęty do rehabilitacji wzroku i kinetycznej), obiecuję zdjęcia, jak tylko sprzęt dotrze z Warszawy.
  Kasia ma się dobrze, jest rehabilitowana wielotorowo przez specjalistów z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. L. Braille'a, Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych, hospicjum Pallmed Dom Sue Ryder, Centrum Terapii Dziecka Progressio, Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Jurasza.
  Zmagamy się obecnie z pogłębiającą się skoliozą i dysplazją stawu biodrowego, w przyszłym tygodniu ustalimy z lekarzami, specjalistami w dziedzinie ortopedii i rehabilitacji szczegóły dotyczące gorsetu ortopedycznego (cheneau) i urządzenia do bezpiecznej pionizacji (prawdopodobnie aparat ortopedyczny Swash) - do tego powinien dołożyć się zarówno PFRON jak i NFZ 🙂.
  Kasia, mimo braku znaczących postępów, jest radosna, pogodna, szuka sposobów na komunikację z otoczeniem, na ile jest w stanie, bada otoczenie, szuka form kontaktu i zabawy. Nie chodzi, nie siedzi, nie raczkuje, nie pełza, nie mówi. Reaguje na światło, czasem na kontrastowe obrazki, uwielbia kolor zielony 🙂. Uwielbia głośną muzykę i wszelkie formy kontaktu, rejestruje zmiany otoczenia, rozpoznaje nas i terapeutów.
  Stabilny stan zdrowia i wielospecjalistyczna opieka lekarska umożliwia jej korzystanie z rehabilitacji w wymiarze 20 h/ tygodniowo (część zajęć w domu, część w różnych punkach w centrum miasta), korzystamy chyba ze wszystkich możliwych programów pomocowych, więc nie ponosimy dodatkowych kosztów (tylko obuwie zużywa się szybciej od biegów z wózkiem inwalidzkim na czas :)).
  Codzienność jest pełna wyzwań, ale dość radosna i uszczęśliwiająca, mimo braku perspektyw na radykalną poprawę kondycji Kasi.
  Jeszcze raz serdeczne podziękowania za wszelkie formy pomocy i życzliwej obecności!
  Natalia

Komentarze


 • Katarzyna Burzyńska - awatar

  Katarzyna Burzyńska

  08.12.2021
  08.12.2021

  Zdrowiej Kasieńka! Wszystkiego najlepszego!

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   08.12.2021
   08.12.2021

   Kasia, dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2020
  13.08.2020

  Kasieńko zdrowiej. ❤️

 • Ania - awatar

  Ania

  08.07.2020
  08.07.2020

  Zdrowia Kasiu!

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   09.07.2020
   09.07.2020

   Dziękujemy!

 • Anna - awatar

  Anna

  25.04.2020
  25.04.2020

  Kasiu jesteś śliczna 😘zdrówka życzę 🥰😍

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   25.04.2020
   25.04.2020

   Dziękujemy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.10.2019
  08.10.2019

  Rośnij zdrowo!

  • Ewa Dynarowicz - awatar

   Ewa Dynarowicz - Organizator zbiórki

   08.10.2019
   08.10.2019

   Bardzo dziękujemy!

7 055 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ewa Dynarowicz - awatar

Ewa Dynarowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 98

Department of Studies in Culture - awatar
Department of Studies in Culture
150
Janusz Kaźmierczak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury WA UAM - awatar
Janusz Kaźmierczak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury WA UAM
150
Tomasz Skirecki, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury - awatar
Tomasz Skirecki, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury
150
Kornelia Boczkowska, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury - awatar
Kornelia Boczkowska, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury
150
Jacek Fabiszak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury - awatar
Jacek Fabiszak, od Zakładu Badań nad Tekstami Kultury
200
Urszula Kizelbach - awatar
Urszula Kizelbach
150
Katarzyna Burzyńska - awatar
Katarzyna Burzyńska
150
Gosia Dowlaszewicz - awatar
Gosia Dowlaszewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Kochanowska - awatar
Anna Kochanowska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij