Zbiórka Pomoc dla Katarzyny Ziarniewicz - miniaturka zdjęcia

Pomoc dla Katarzyny Ziarniewicz Jak założyć taką zbiórkę?

Pomoc dla Katarzyny Ziarniewicz

10 820 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Góral - awatar

Marcin Góral

Organizator zbiórki

UWAGA!!!  Zanim zdecydujesz się przekazać datek - proszę, abyś przeczytał(a) cały opis. Chce tym samym abyś był(a) świadomy, bądź świadoma na jaką zbiórkę wpłacasz swoje pieniądze. 


Witajcie Kochani ponownie, 

Nazywam się Marcin Góral.  W 2018 roku zbierałem na tym portalu pieniądze na nowy dom dla pewnego niepełnosprawnego chłopca z Podkarpacia. W niecałe 6-7 tygodni udało się zebrać określoną kwotę - media w całym kraju nazwały mnie wtedy "Aniołem z Podkarpacia"  Dla mnie - zwykłego, prostego niepełnosprawnego chłopaka z małej podkarpackiej wioski, to było niesamowite przeżycie.

27 lipca 2018r. otrzymałem list wraz z filmem od pewnej kobiety z woj. Wielkopolskiego, która wystosowała do mnie apel z prośbą o pomoc dla jej córki. Przyznam, iż chwyciło mnie to za serce, ponieważ zobaczyłem kobietę, która cały czas walczy i cały czas ma nadzieję, że pomoże swojej córce - jest coś w życiu ważniejszego i bardziej cenniejszego - niż miłość do swojego dziecka?

Dziś wracam do Was z kimś zupełnie nowym - kimś kto również potrzebuje naszej wspólnej pomocy.  Przyznam się, że przypadek tej kobiety jest dla mnie niezwykle bliski, ponieważ mamy to samo schorzenie - poznajcie Katarzynę...

Kasia urodziła się w szóstym miesiącu ciąży, gdy miała  1,5 roku - stwierdzono u niej dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Od wczesnych lat rodzice Katarzyny starali się, aby ich dziecko trafiło do Centrum Zdrowia Dziecka - niestety bezskutecznie, ponieważ lekarz nie wydał takiego zaświadczenia.

Dziewczynka, gdy miała zaledwie siedem lat trafiła do szpitala na Królewskiej Górze (Konstancin-Jeziorna)  i tak rozpoczął się jej koszmar, który z czasem przerodził się w dramat.  To miała być tylko operacja podcięcia ścięgien, jednak lekarze orzekli, że jest wyrobiona panewka w biodrze i jest konieczna kolejna operacja. 

Pewnego razu, kiedy mama Kasi przyjechała do niej w odwiedziny, to zauważyła, że coś jest nie tak, zauważyła iż ma krótszą prawą nogę - poszła więc do lekarza i powiedziała mu o tym, a on twierdząco powiedział: "możemy skrócić lewą nogę i będą równe" 

Jak się później okazało operacja odbyła się bez zgody rodziców, a cała dokumentacja zniknęła ze szpitala.  Rodziny nie było stać na to, aby założyć sprawę i wytoczyć proces, który by się toczył przez lata. Wszystkie zgromadzone oszczędności szły na bieżąco na wyjazdy do szpitala, w którym wtedy przebywała Katarzyna, które i tak nie były tak częste.

Niestety po tej operacji, przez niepoprawne chodzenie, dziewczyna miała aż piętnaście innych operacji m.in.: dwa razy łamane stopy z powodu płaskostopia, operacje na łydki - przestawiane mięśnie w lewej kończynie,  kilkukrotne operacje na prawe biodro, oraz przestawiane mięśnie w prawej nodze, ponieważ Kasia przestała zginać nogę. W wieku 14 lat , kiedy dziewczyna była w innym szpitalu w Chylicach , rodzina dowiedziała się od Pani Ordynator, że operacja była niepotrzebna , bo z biodrem było wszystko w porządku. 

Będąc już na studiach dziennych w Poznaniu mama Katarzyny znalazła doktora-ortopedę, do którego kobieta chodziła na prywatne wizyty - doktor zapewniał ją że jest w stanie pomóc, chociaż za każdym razem z jego ust padało co innego.

W końcu zostało ustalone , że w 2008 roku w wakacyjnej przerwie Kasia będzie miała operację, gdzie lekarze jej pomogą , więc po pewnym czasie pojawiła się w Szpitalu klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu. 

Drugiego dnia podczas pobytu w szpitalu zebrało się konsylium lekarskie, poproszono kobietę  do sali, po czym jeden z prof. , który widział ją pierwszy raz powiedział jej , że  może skrócić lewą nogę i będą równe - kobieta usłyszała dokładnie, to jej mama , kiedy ta miała 9 lat. Katarzyna nie wyraziła zgody, Pan profesor się zdenerwował, że ktoś potrafił się sprzeciwić tej propozycji -  kazano wówczas dziewczynie wracać do domu.

W 2012 roku Katarzyna była na prywatnej konsultacji, u jednego z czołowych profesorów w naszym kraju, który powiedział jej na wizycie , która trwała bardzo krótko, że ma się cieszyć z tego iż jest taka szczupła , bo nie obciąża kości i że jeszcze nie siedzi na wózku, ale to tylko kwestia czasu. W dokumencie po konsultacji napisał, że kobieta nie kwalifikuję się do leczenia operacyjnego. 

Sytuacja stawała się coraz bardziej beznadziejna, aż do chwili, kiedy Kasia usłyszała o Paley Institute na Florydze.  Postanowiła poddać się raz jeszcze konsultacji, konsultacja odbyła się w Warszawie u  dr. Davidem Feldmanem. 

W trakcie konsultacji dr. Feldman bardzo dokładnie przyglądał się przypadkowi jaki ma Katarzyna i od razu powiedział, że prawa noga jest słabsza, a następnie powiedział:  ,,,nie ma rzeczy której nie da się u mnie naprawić" - zaznaczył  tylko, że trzeba zrobić to w miarę jak najkrótszym czasie, żeby skrzywienie kręgosłupa się nie pogłębiało.

Niestety szczęście nie trwało zbyt długo, gdyż  kosztorys leczenia i rehabilitacji waz z pobytem to około 200 tysięcy dolarów. Dla rodziny Katarzyny i jej  bliskich ta suma jest nie do osiągnęcia.  W sierpniu 2018r. dziewczyna była z wnioskiem NFZ u lekarza, żeby podpisał się pod opinią dr Feldmana na wniosku , dzięki temu podpisowi , mogła by się starać o sfinansowanie takiej operacji przez NFZ , ale lekarz jej odmówił.

Kosztorys zabiegu w European Paley Institute w Warszawie wynosi: 191 538,88 zł. (stan na 14-09-2022r.), 

Ze względu na niestety pogarszający się stan zdrowia Kasia musiała być poddana kolejnej konsultacji w European Paley Institute w Warszawie, gdzie Pan dr David Feldman powiedział, że nie można już dłużej zwlekać z operacją , ponieważ lekarze robiąc operację Kasi, kiedy była dzieckiem złamali jej kość w biodrze i to spowodowało problemy zdrowotne w późniejszych latach - tym pogarszające się zdrowie. Po konsultacji wyznaczono  termin operacji. Operacja planowana jest na 18-19 marzec 2023r.  Sporządzono na razie nowy kosztorys na jedną, tą najpilniejszą operację.  Po marcowej operacji już wiemy, że będzie potrzebna kolejna.

Zgromadzone środki przekażę organizacji ,,Kawałek nieba" , która będzie odpowiedzialna za kontakt z Paley Institute i finalizację kosztów zabiegu.


========================================

Specjalne podziękowania kierujemy do:

========================================

1.  Przemysław Janiszewski twórcy kanału na YouTube ,,Moc w słabości", oraz jego subskrybentom za wpłaty na zbiórkę Kasi i  udostępnienie linku do zbiórki w swoich social-mediach.

2. Michał Parysek  twórcy kanału na YouTube ,,MistrzGry", oraz jego subskrybentom za wpłaty na zbiórkę Kasi i  udostępnienie linku do zbiórki w swoich social-mediach.



Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Tomasz T. - awatar

    Tomasz T.

    04.01.2023
    04.01.2023

    Pomyślności!

  • Urszula Wojdalska - awatar

    Urszula Wojdalska

    14.01.2021
    14.01.2021

    Pomóżcie Kasi zdobyć zdrowie. Ona przeszła bardzo wiele i jest wyjątkowo dzielnym człowiekiem.

  • Aneta kobiałka - awatar

    Aneta kobiałka

    10.08.2020
    10.08.2020

    Kasia Trzymam za ciebie kciuki

  • Asia - awatar

    Asia

    07.08.2019
    07.08.2019

    Powodzenia

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    07.08.2019
    07.08.2019

    Wszystkiego dobrego

10 820 zł  z 300 000 zł (Cel)
Wpłaciły 152 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcin Góral - awatar

Marcin Góral

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 152

Aneta Smialek - awatar
Aneta Smialek
50
Agnieszka Badaoui - awatar
Agnieszka Badaoui
20
Kinga Grochowska - awatar
Kinga Grochowska
2 000
Wojtek - awatar
Wojtek
8
Jolanta Jesiołowska - awatar
Jolanta Jesiołowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marzena - awatar
Marzena
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
ILONA - awatar
ILONA
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij