Zbiórka o KROK od spełnienia marzeń! - miniaturka zdjęcia

o KROK od spełnienia marzeń!

Zbiórka o KROK od spełnienia marzeń! - zdjęcie główne

o KROK od spełnienia marzeń!

333 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Katarzyna Zyśk - awatar

Katarzyna Zyśk

Organizator zbiórki

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ważne w Twoim życiu jest to, że potrafisz chodzić? Jesteś w stanie dostać się w każde miejsce i robić wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy. Zwykła czynność którą wykonujesz codziennie… dla mnie jest NAJWIĘKSZYM MARZENIEM!

Jestem Kasia i mam 22 lata. Od urodzenia choruję na Polineuropatię. Jest to choroba neurologiczna, której głównym objawem w moim przypadku jest znaczne osłabienie siły mięśni. Około 5 lat temu choroba zmusiła mnie do tego by usiąść na wózek i od tego czasu moje życie stanęło w miejscu.

Choruję od urodzenia, jednak zawsze ja i moi rodzice staraliśmy się walczyć z chorobą. Jedynym lekarstwem na polineuropatię są systematyczne ćwiczenia. W miarę możliwości finansowych staraliśmy się korzystać z różnego rodzaju turnusów rehabilitacyjnych oraz ćwiczeń w domu, a moja sprawność, chociaż odbiegała od rówieśników, była wystarczająca by radzić sobie w codziennym życiu.

Niestety rozwój choroby sprawił, że w 2009 roku, ze względu na osłabienie mięśni musiałam poddać się operacji kręgosłupa, oraz operacjom stóp, które ze względu na niewłaściwą budowę utrudniały mi chodzenie. Operacje przebiegły prawidłowo, jednak fakt pozostawienia nóg w gipsie na okres 3 miesięcy sprawił, że moje mięśnie osłabły na tyle, że nie udało mi się powrócić do sprawności sprzed zabiegu. Ćwiczenia jakie wykonywałam do tamtej pory wystarczały by utrzymać moją kondycję sprzed operacji. Po zabiegu jednak nie były wystarczające, a na systematyczne prywatne spotkania z fizjoterapeutą zwyczajnie nie było nas stać. Tu potrzeba było systematyki, ciągłej pracy. A jedyne z czego mogłam korzystać to kilkutygodniowa rehabilitacja w ośrodku, przerywana kilkumiesięcznym oczekiwaniem na kolejny turnus. Tak, że każdy wypracowany w bólach postęp, w czasie oczekiwania na kolejną rehabilitację, zostawał zaprzepaszczony. Początkowo zaczęłam poruszać się o kuli, następnie przy dwóch. Przejście choćby kilku metrów zaczęło z czasem sprawiać mi potworny wysiłek, ostatecznie zmuszając mnie by usiąść na wózku inwalidzkim.

Minęło około 5 lat odkąd usiadłam na wózku…  mam 22 lata i pośród ludzi marzących o pieniądzach, dalekich podróżach i szalonych imprezach, moim marzeniem jest przejść kilka kroków. Chciałabym biegać latem po trawie, a zimą robić orzełki na śniegu. Chciałabym czasem zwyczajnie wyjść z domu, trzasnąć drzwiami i pójść gdzie tylko będę miała ochotę. Chciałabym tylko tego, co dla Ciebie jest codziennością.

Istnieje REALNA szansa na powrót do sprawności. Przez te 5 lat wcale się nie poddałam. Cały czas walczę i małymi kroczkami poprawiam swoją kondycję. Każdy drobny postęp dodaje mi skrzydeł i wierzę w to, że uda mi się spełnić moje największe marzenie jakim jest przejście choćby kilka kroków. Ciągle jednak rehabilitacja z jakiej korzystam nie jest na tyle systematyczna, by osiągnąć mój cel. Dlatego chcę Was prosić o pomoc w zakupie sprzętu do rehabilitacji z którego mogłabym korzystać każdego dnia w domu bez konieczności czekania w kilkumiesięcznych kolejkach na swoją kolej. Niestety sprzęty rehabilitacyjne są bardzo kosztowne. Dlatego proszę Was o wparcie. Wierzę, że z Waszą pomocą uda się spełnić to proste a zarazem tak wielkie marzenie!

 Oto sprzęt rehabilitacyjny jaki chciałabym zakupić:

https://easystand.com/product/glider-large/

koszt to: 7000.00$ czyli około 25 500 zł + koszt sprowadzenia do Polski
film przedstawiający działanie sprzętu: 

oraz

http://www.york-fitness.pl/sprzet-fitness/rower-poziomy-york-fitness-c760/

koszt to: 2 400 zł

Za każdą formę wsparcia wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!
KASIA. 

 

  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Kamil - awatar

  Kamil

  11.08.17
  11.08.17

  Trzymam kciuki że sie uda zebrać!

  • Katarzyna Zyśk - awatar

   Katarzyna Zyśk - Organizator zbiórki

   12.08.17
   12.08.17

   serdecznie dziękuję!

333 zł z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Katarzyna Zyśk - awatar

Katarzyna Zyśk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

"Klórewna" - awatar
"Klórewna"
20
Dawid Paturaj - awatar
Dawid Paturaj
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Piotr - awatar
Piotr
20
Sławek Spiesz - awatar
Sławek Spiesz
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Damian - awatar
Damian
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wojciech - awatar
Wojciech
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij