Zbiórka Jeszcze wiele mogę zdziałać - zdjęcie główne

Jeszcze wiele mogę zdziałać

11 461 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby

Pomóż zebrać Krzysztofowi 60 000 zł na walkę z rakiem!

Krzysztof od 2010 roku walczy z guzami mózgu - gwiaździakiem i wyściółczakami anaplastycznymi. Obecnie ma 5 guzów. Przez ostatnie 6 lat przeszedł 5 operacji neurochirurgicznych, chemioterapię i 2 radioterapie.

Z aktywnego, pełnego energii, chęci do życia i dobrego humoru człowieka biegającego z mieczem po Grunwaldzie i innych miejscach rekonstrukcji historycznej, Krzysiek stał się wrakiem człowieka, który nie może zapanować nad własnym ciałem czy pójść sam do toalety, a o wzięciu swojego ukochanego miecza do ręki i walce w zbroi może już zapomnieć. Ale jak na najemnika przystało, Krzysztof chce walczyć z chorobą o każdy kolejny dzień: dla siebie, dla synów, dla żony, dla rodziców i reszty bojącej się o jego życie rodziny.


Historia leczenia Krzysztofa

Podczas pierwszej operacji Krzysztofa doszło do uszkodzenia mózgu, czego skutkiem jest niedowład lewej strony ciała i całkowita niezdolność do pracy i samodzielnego życia.

Po ostatniej operacji wycięcia kolejnej wznowy okazało się, że z guzów II stopnia zrobił się III stopień złośliwości według WHO, więc Krzyśka skierowano na kolejną radioterapię, którą miał pod koniec ubiegłego roku. Niestety radioterapia odniosła odwrotny skutek - pojawiły się dwa nowe, nieoperacyjne guzy i duży obrzęk mózgu. Obrzęk powoduje nasilenie się objawów neurologicznych (bóle i zawroty głowy, problemy z pamięcią krótkotrwałą i orientacją w przestrzeni) oraz niedowładu, a co za tym idzie brak możliwości zapanowania nad własnym ciałem i poruszania się samodzielnie. Umiejscowienie nowych guzów, między innymi na nerwie wzrokowym, uniemożliwia ich wycięcie i skutkuje pogorszeniem się wzroku. Co tu dużo pisać - Krzysiek ledwo widzi.

Polscy lekarze rozkładają ręce. Co chwilę Krzysiek ląduje w szpitalu na kroplówkach przeciwobrzękowych, gdy leki przyjmowane w domu już nie dają rady, guzy są nieoperacyjne, a dostępna w naszym kraju chemia czy terapia protonowa nie przyniesie poprawy sytuacji. Szukaliśmy pomocy za granicą. Niestety na immunoterapię i gamma knife guzy są za duże, a operacja neurochirurgiczna byłaby zbyt ryzykowna.

Ostatnią deską ratunku okazał się profesor z Berlina, który zaproponował leczenie Talidomidem, który jest w fazie badań, jeśli chodzi o guzy mózgu. Nie spowoduje on, że guzy cudownie znikną, ale może je zmniejszyć albo chociaż zatrzymać ich wzrost i rozprzestrzenianie się. To jego jedyna szansa na poprawę stanu zdrowia.  Krzysiek więc walczy i bierze tabletki, które niemało kosztują, a oczywiście nie są refundowane przez nasz NFZ. Wizyta u profesora kosztuje 150 euro, zapas tabletek na 6 tygodni ponad 560 euro, a pełna kuracja ma trwać 2 lata. Dodatkowo raz na 6 tygodni musi wziąć 5 tabletek leku wzmacniającego działanie chemii właściwej - 20 sztuk kosztuje około 745 euro. Do tego ciągle musi brać leki przeciwobrzękowe i wzmacniające organizm. Na dalsze leczenie w Niemczech potrzebujemy co najmniej 60 000 zł.

Krzysiek musi codziennie mieć rehabilitację, żeby nie doszło na zaniku mięśni, a to też kosztuje. NFZ proponuje tylko 2 tygodnie refundowanej rehabilitacji, którą Krzysiek już przeszedł. Za dalszą musimy płacić sami. Pomóż Krzysztofowi powrócić do sprawności, wygrać walkę z rakiem!

Więcej informacji o Krzysztofie na: http://sedeka.pl/opp/kastrau-krzysztof

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.09.2017
  04.09.2017

  Będzie dobrze!

 • MISIEK - awatar

  MISIEK

  16.06.2017
  16.06.2017

  Trzymaj sie kolego

 • anonim - awatar

  anonim

  22.12.2016
  22.12.2016

  Powodzenia!!!Musi być dobrze.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.12.2016
  08.12.2016

  Z całego serca,powrotu do zdrowia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.12.2016
  05.12.2016

  Działaj Krzyśku! :)

11 461 zł  z 60 000 zł (Cel)
Wpłaciły 142 osoby

Wpłaty: 142

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
350
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij