Zbiórka Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór" - miniaturka zdjęcia

Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór"

Zbiórka Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór" - zdjęcie główne

Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór"

5 153 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Kańtoch - awatar

Magdalena Kańtoch

Organizator zbiórki

W nocy z 11 na 12 sierpnia nad Sominami przeszła ogromna nawałnica. Burza przyszła nagle, zerwał się porywisty wiatr, a drzewa zaczęły łamać się jak zapałki. Cudem uniknięto tragedii - w trakcie nawałnicy na Ośrodku przebywało około 300 osób, w tym prawie 200 dzieci. Dzięki szybkiej reakcji pracowników i opiekunów kolonii - udało się przeprowadzić ewakuację.

Niestety, ośrodek bardzo ucierpiał. Połamane drzewa, rozszczelniony zbiornik z gazem, zerwane dachy, uszkodzona stadnina koni. Straty są ogromne. W Ośrodku znajduje się 100 domków letniskowych - część z nich została uszkodzona przez spadające drzewa. Według wstępnych szacunków - 95% ośrodka zostało zniszczone.

Pieniądze zebrane ze zbiórki zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na odbudowę zniszczonej stajni. W stadninie obecnie przebywa 30 koni, a zawalone drzewo utrudniły dostęp do pastwiska. Kolejnym krokiem będzie naprawa domków letniskowych. Obecnie prowadzone są prace porządkowe - zostały zakupione piły i agregaty, a żeby jak najszybciej uporać się ze zniszczeniami.

Szacuje się, że około 70% drzew zostało zniszczonych, jeszcze nie wiadomo co z resztą - prawdopodobnie trzeba będzie je usunąć, ze względu na stwarzanie zagrożenia. Po uporządkowaniu terenu i naprawie stajni oraz domków - załoga Ośrodka zakupi sadzonki drzew i wspólnymi siłami spróbuje odbudować to piękne miejsce.

Więcej o nawałnicy i jej skutkach można przeczytać tutaj:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-13/kazdy-domek-byl-przywalony-drzewami-balismy-sie-dotrzemy-za-pozno-pracownicy-osrodka-w-kaszubskim-borze-ewakuowali-dzieci-ryzykujac-wlasne-zycie/

http://gdansk.tvp.pl/33583469/huragan-takze-na-zachodzie-wojewodztwa

Bardzo dziękujemy za każdą przelaną złotówkę! Mamy nadzieję, że uporamy się ze wszystkim jak najszybciej i możliwe będzie otwarcie Ośrodka na nowo. Jednocześnie cieszymy się, że cała ta sytuacja skończyła się tylko na zniszczeniu mienia, a żadna osoba nie została poważnie ranna.

Więcej zdjęć z ośrodka można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/kaszubskiborofficial/

Zbiórka została zorganizowana z inicjatywy Gości, którzy odwiedzili Kaszubski Bór. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Lidia, Andrzej i Mikołaj - awatar

  Lidia, Andrzej i Mikołaj

  18.08.17
  18.08.17

  Doskonale zanmy "stary" Kaszubski Bór. Wiele niezapomnianych wrażeń. Trzymamy kciuki za odbudowę ośrodka i odtworzenie pięknego lasu. Pozdrawiamy serdecznie.

 • Strażak OSP - awatar

  Strażak OSP

  17.08.17
  17.08.17

  Byłem,działałem na miejscu. Powodzenia.

 • Kuba Cz - awatar

  Kuba Cz

  17.08.17
  17.08.17

  kasa wysłana, jestem pewien ze ośrodek jak i całe nasze piękne Sominki odzyskają dawny blask :) nie poddamy sie :) pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.17
  16.08.17

  Życzę wam powodzenia w pracach remontowych. Trzymam kciuki i do zobaczenia za rok!

 • Asia - awatar

  Asia

  16.08.17
  16.08.17

  Powodzenia!

5 153 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 51 osób
Wpłać teraz
 
Magdalena Kańtoch - awatar

Magdalena Kańtoch

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 51

Krystyna Kostrzewska-Polak - awatar
Krystyna Kostrzewska-Polak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jacek. Z. - awatar
Jacek. Z.
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gosia H. - awatar
Gosia H.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
JAKM - awatar
JAKM
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Lidia, Andrzej i Mikołaj - awatar
Lidia, Andrzej i Mikołaj
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij