Zbiórka Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór" - miniaturka zdjęcia

Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór" Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór" - zdjęcie główne

Odbudowa Ośrodka "Kaszubski Bór"

5 154 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Kańtoch - awatar

Magdalena Kańtoch

Organizator zbiórki

W nocy z 11 na 12 sierpnia nad Sominami przeszła ogromna nawałnica. Burza przyszła nagle, zerwał się porywisty wiatr, a drzewa zaczęły łamać się jak zapałki. Cudem uniknięto tragedii - w trakcie nawałnicy na Ośrodku przebywało około 300 osób, w tym prawie 200 dzieci. Dzięki szybkiej reakcji pracowników i opiekunów kolonii - udało się przeprowadzić ewakuację.

Niestety, ośrodek bardzo ucierpiał. Połamane drzewa, rozszczelniony zbiornik z gazem, zerwane dachy, uszkodzona stadnina koni. Straty są ogromne. W Ośrodku znajduje się 100 domków letniskowych - część z nich została uszkodzona przez spadające drzewa. Według wstępnych szacunków - 95% ośrodka zostało zniszczone.

Pieniądze zebrane ze zbiórki zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na odbudowę zniszczonej stajni. W stadninie obecnie przebywa 30 koni, a zawalone drzewo utrudniły dostęp do pastwiska. Kolejnym krokiem będzie naprawa domków letniskowych. Obecnie prowadzone są prace porządkowe - zostały zakupione piły i agregaty, a żeby jak najszybciej uporać się ze zniszczeniami.

Szacuje się, że około 70% drzew zostało zniszczonych, jeszcze nie wiadomo co z resztą - prawdopodobnie trzeba będzie je usunąć, ze względu na stwarzanie zagrożenia. Po uporządkowaniu terenu i naprawie stajni oraz domków - załoga Ośrodka zakupi sadzonki drzew i wspólnymi siłami spróbuje odbudować to piękne miejsce.

Więcej o nawałnicy i jej skutkach można przeczytać tutaj:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-08-13/kazdy-domek-byl-przywalony-drzewami-balismy-sie-dotrzemy-za-pozno-pracownicy-osrodka-w-kaszubskim-borze-ewakuowali-dzieci-ryzykujac-wlasne-zycie/

http://gdansk.tvp.pl/33583469/huragan-takze-na-zachodzie-wojewodztwa

Bardzo dziękujemy za każdą przelaną złotówkę! Mamy nadzieję, że uporamy się ze wszystkim jak najszybciej i możliwe będzie otwarcie Ośrodka na nowo. Jednocześnie cieszymy się, że cała ta sytuacja skończyła się tylko na zniszczeniu mienia, a żadna osoba nie została poważnie ranna.

Więcej zdjęć z ośrodka można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/kaszubskiborofficial/

Zbiórka została zorganizowana z inicjatywy Gości, którzy odwiedzili Kaszubski Bór. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Lidia, Andrzej i Mikołaj - awatar

  Lidia, Andrzej i Mikołaj

  18.08.2017
  18.08.2017

  Doskonale zanmy "stary" Kaszubski Bór. Wiele niezapomnianych wrażeń. Trzymamy kciuki za odbudowę ośrodka i odtworzenie pięknego lasu. Pozdrawiamy serdecznie.

 • Strażak OSP - awatar

  Strażak OSP

  17.08.2017
  17.08.2017

  Byłem,działałem na miejscu. Powodzenia.

 • Kuba Cz - awatar

  Kuba Cz

  17.08.2017
  17.08.2017

  kasa wysłana, jestem pewien ze ośrodek jak i całe nasze piękne Sominki odzyskają dawny blask :) nie poddamy sie :) pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.2017
  16.08.2017

  Życzę wam powodzenia w pracach remontowych. Trzymam kciuki i do zobaczenia za rok!

 • Asia - awatar

  Asia

  16.08.2017
  16.08.2017

  Powodzenia!

5 154 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Kańtoch - awatar

Magdalena Kańtoch

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Krystyna Kostrzewska-Polak - awatar
Krystyna Kostrzewska-Polak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Jacek. Z. - awatar
Jacek. Z.
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Gosia H. - awatar
Gosia H.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
JAKM - awatar
JAKM
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Lidia, Andrzej i Mikołaj - awatar
Lidia, Andrzej i Mikołaj
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij