Zbiórka Pomóżmy chorym stanąć na nogi. - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy chorym stanąć na nogi. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy chorym stanąć na nogi. - zdjęcie główne

Pomóżmy chorym stanąć na nogi.

22 472 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

Cześć! Prosimy Was o wsparcie naszej misji charytatywnej dla osób z niepełnosprawnościami z Nepalu – Kathmandu Therapy Camp 2024. Lecimy do Nepalu w marcu 2024 roku, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami "stanąć na nogi".

A co wg nas oznacza "stanąć na nogi"?
· używać protez kończyn dolnych,
· chodzić o kulach,
· lepiej poruszać się na wózku inwalidzkim,
· mieć siłę i nie czuć bólu na tyle, żeby się poruszać.

#dobrowraca #goodnessalwayscomesback.


O co prosimy?

 1. Zbieramy pieniądze na zakup protez kończyn dolnych i pracę protetyków, którzy je dopasują potrzebującym osobom. Koszt jednej protezy i jej dopasowania to kwota do 500 Euro.

 2. Zbieramy pieniądze na zatrudnienie lokalnych specjalistek, fizjoterapeutek w ośrodkach pomocowych, z którymi współpracujemy. Koszt pracy jednej osoby przez miesiąc w wymiarze pełnego etatu i przy zachowaniu prawa do urlopu i wolnych dni świątecznych to 600 euro.


Kim jesteśmy? Jak działamy? Dlaczego pomagamy w Nepalu?

            Jesteśmy nieformalną grupą terapeutów i od wielu lat, co roku, regularnie, za własne pieniądze pracujemy charytatywnie w Katmandu i okolicach.  Na miejscu spotykamy osoby, które na protezę nogi lub rozpoczęcie terapii czekają nawet kilka lat. W czasie pobytu na miejscu działający w naszej misji osteopaci, fizjoterapeuci, neurologopedzi, terapeuci manualni oraz lekarze pomagają osobom z  przewlekłymi bólami różnych części ciała, uszkodzeniami rdzenia kręgowego, po amputacjach urazowych, z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego.
            Nasze wsparcie polega także na regularnym edukowaniu i szkoleniu lokalnych fizjoterapeutów oraz finansowaniu ich pracy w ośrodkach pomocy. Dzięki temu nasze działanie nie ma charakteru akcyjnego. Mamy świadomość, że pomoc jest potrzebna przez cały rok i w taki sposób ją planujemy.

            Nepal to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Działamy tam charytatywnie na rzecz osób, które nie mogą liczyć na bezpłatną służbę zdrowia, dla których jedyną szansą na poprawę jakości życia jest pomoc wolontariuszy.

            Współpracujemy z ośrodkami do których działalności i prowadzących mamy zaufanie. Pomagamy w miejscach, które sprawdziliśmy i wiemy, że pieniądze lub sprzęty na pewno trafią do potrzebujących.

             Na zdjęciach i filmach publikowanych przez ośrodki, z którymi współpracujemy zobaczycie twarze ludzi dla których działamy i to jak żyją.

BIA – Bodhisattvas in Action - https://bia-foundation.org/

Medical Rehabilitation Organization - https://www.facebook.com/TeamMeRO

New Life Nepal - https://www.facebook.com/newlifenepal

Co zrobiliśmy do tej pory?

· przeprowadziliśmy rehabilitację około 1000 osób,
·  zawieźliśmy i przekazaliśmy potrzebującym ponad 100 wózków inwalidzkich, kul, balkoników, protez kończyn dolnych,
·  zadbaliśmy i zapłaciliśmy za dopasowanie kilkudziesięciu protez przez protetyków,
·  prowadziliśmy zajęcia z aktywnej rehabilitacji.

Sami finansujemy nasz udział w misji

            Nasza misja opiera się na bezpłatnej pomocy świadczonej na miejscu, w ośrodkach pomocowych. To znaczy, że wszyscy wolontariusze sami  płacą za przelot do i z Katmandu, hotel i wyżywienie na miejscu. A tym samym 100 proc. zebranych dotacji przeznaczamy na pomoc charytatywną.

 
Media o Kathmandu Therapy Camp, przykładowe publikacje

Dzień Dobry TVN – https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/co-to-jest-kathmandu-therapy-camp-da296281-ls5346781

Gazeta Wyborcza - https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,105531,24327886,niepelnosprawnosc-jako-karma-polacy-pomagaja-chorym-w-nepalu.html

WTK – https://wtk.pl/news/88448-pomagaja-w-nepalu-mozesz-ich-wspomoc

Więcej relacji z Kathmandu Therapu CAMP znajdziecie na naszym FB:
https://www.facebook.com/KtmTherapyCamp/photos


DZIĘKUJEMY!

Dr n. med. Marian Majchrzycki, Andrea Drewer, Adrian Robak, dr hab. Sławomir Marszałek, Mateusz Paczkowski, Tomasz Lisiecki, lek. med. Natalia Felberg-Ulanowska, dr Anna Kostiukow, dr Paulina Tomal, Filip Olejnik, Dominika Kębłowska, Dagna Sarzyńska, Dagmara Rapacka, Michał Walkowiak i i wielu innych terapeutów :)

ps. jak chcesz wyruszyć z nami na misje to zapraszamy do kontaktu!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
22 472 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mateusz Paczkowski - awatar

Mateusz Paczkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 141

Tomasz Szaramowicz - awatar
Tomasz Szaramowicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Calvin Ong - awatar
Calvin Ong
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
158
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grażyna - awatar
Grażyna
200
Ryszard Kaczmarek - awatar
Ryszard Kaczmarek
5 000
Wojtek - awatar
Wojtek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij