Zbiórka Kawiarenka Pożyteczni Police - miniaturka zdjęcia

Kawiarenka Pożyteczni Police Jak założyć taką zbiórkę?

Kawiarenka Pożyteczni Police

5 314 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Tarocińska - awatar

Anna Tarocińska

Organizator zbiórki

Dzień dobry, nazywam się Anna Tarocińska, mieszkam w Policach. Zbulwersowałam się informacją, że jakieś paskudnej wyobraźni osoby podpaliły nowotworzoną przez Stowarzyszenie na tzecz Osób z niepełnosprawnością intelektualną koło w Policach kawiarenkę. Kawiarenkę „Pożyteczni”. Kawiarenkę, którą budowali dla siebie, tam chcieli pracować, piec ciasta, sprzedawać je, sprzedawac kawę... mieć piękny cel w życiu.  

http://tvpolice.pl/spolecznosc/podpalono-kawiarnie-osob-niepelnosprawnych/

Było mi tak przykro za czyn tych wandali, że postanowiłam zwrócić się do szefostwa Stowarzyszenia czy wyrażają zgodę na to, abym poszukała dla nich wsparcia i pomocy. Z radoscią przyjęli chęć pomocy i uzyskałam zgodę  na zbiórkę, pieniądze tutaj uzyskane bezpośrednio poprzez pomagam pl zostaną przekazane na konto Stowarzyszenia. 

Poznalam te osoby, to cudowni ludzie mające serce na dłoni. Dobrzy, sumienni, bardzo pracowici. Takie mróweczki pracy. 

https://m.facebook.com/%C5%9Arodowiskowy-Dom-Samopomocy-PSONI-Ko%C5%82o-w-Policach-1404557993113729/

Bądzmy dla nich takimi duszkami jak oni się bawili i zbierzny pieniądze. 

Do realizacji projektu przystąpiono mimo iż nie było na to dodatkowych środków. Udało się zakupić miejsce, w którym powstaje kawiarenka, ale na jej remont i wyposażenie pieniędzy nie było. Rozpoczęto więc prace własnymi rękoma. Uczestnicy – osoby niepełnosprawne intelektualnie w ramach zajęć ciężko pracowali by powstała ich kawiarenka. Kładli kafle, obijali pomieszczenie deskami. Materiały i część wyposażenia ofiarowali darczyńcy – ludzie dobrej woli i wielkich serc. Niestety nieukończona jeszcze kawiarenka została dwa razy w różnym czasie podpalona. Wszyscy się podłamali. Przykro patrzeć i serce boli. Wielu podopiecznym trudno jest wytłumaczyć, że ktoś zrobił krzywdę. To osoby o wielkich sercach, bardzo przyjazne i z sercem na dłoni.

Dlatego proszę Was o wsparcie na ukończenie „Kawiarenki Pożyteczni”, która będzie oknem na świat. 

Potrzebne są środki na:

- fachowców takich jak: blacharz dekarz do zamontowania rynny i drobnej naprawy usterki dachu, a także na hydraulika, który podłączy wodę. Bez niej sanepid nie dopuści obiektu do użytku.

- zakup wc (sedes, spłuczka)

- wyposażenie wnętrza: lodówka nablatowa na ciasta, krzesła i soliki wewnętrzne i zewnętrzne, wyposażenie kawiarenki.

- farby

Liczy się każda złotówka. A może ktoś jest chętny im pomóc fizycznie? 

Proszę wtedy o kontakt do mnie Lub bezpośrednio do stowarzyszenia.

Do mnie [email protected]

Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego, można ich wesprzeć bezpośrednio poprzez: 

http://www.psoni.police.pl/

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach jest organizacją pozarządową, niedochodową i samopomocową. Posiada status organizacji pożytku publicznego.

Misją Stowarzyszenia jest:

•Dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i społeczeństwie.

•Wspieranie rodzin osób z niepełnosprawnością intelektualną w obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza ich gotowości niesienia pomocy innym.

Celem Stowarzyszenia jest:

działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym, działanie na rzecz ochrony ich zdrowia oraz wspierania ich rodzin.

I właśnie w ramach prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w żuciu społecznym zrodził się pomysł na otworzenie i prowadzenie kawiarenki, w której uczestnicy będą prezentowali swoje prace rękodzielnicze wykonane w placówkach: Warsztatach Terapii Zajęciowej i w Środowiskowym Domu Samopomocy w ramach terapii zajęciowej. Dodatkowo oprócz swoich prac: ceramiki, witrażu, rękodzieła i pracowni gospodarstwa domowego będzie można w kawiarence wypić kawę, herbatę i zjeść ciasto, a w niedalekiej przyszłości wypić świeżo wyciskany sok oraz skosztować innych smakołyków. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Tarocińska - awatar

  Anna Tarocińska

  26.10.2018
  26.10.2018

  Dziś z Waszych wpłat przelałam 2800 bo tyle było rano. Zbieramy dalej! Ja będę sukcesywnie przelewała pieniążki ze zbiórki aby prace nabrały tempa😊

  Zdjęcie aktualizacji 21 232

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.01.2019
  17.01.2019

  Nie poddawajcie się. Brawo Wy

  • Anna Tarocińska - awatar

   Anna Tarocińska - Organizator zbiórki

   05.03.2019
   05.03.2019

   Dziękuję! Jest moc!

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  01.11.2018
  01.11.2018

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anna Duda - awatar

  Anna Duda

  29.10.2018
  29.10.2018

  Bardzo dziękuję za inicjatywę - trzymam kciuki.

  • Anna Tarocińska - awatar

   Anna Tarocińska - Organizator zbiórki

   29.10.2018
   29.10.2018

   😍

 • Jerzy Gołembiewski - awatar

  Jerzy Gołembiewski

  26.10.2018
  26.10.2018

  Bardzo słuszny cel zbiórki, powodzenia w działalności tej kawirenki

  • Anna Tarocińska - awatar

   Anna Tarocińska - Organizator zbiórki

   26.10.2018
   26.10.2018

   Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie duchowe! 😊

 • Aneta Sobiecka - awatar

  Aneta Sobiecka

  25.10.2018
  25.10.2018

  Warto pomagać

5 314 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Tarocińska - awatar

Anna Tarocińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
mishka - awatar
mishka
10
mishka - awatar
mishka
20
Agah - awatar
Agah
10
OsterdamWeed - awatar
OsterdamWeed
10
Żubr - awatar
Żubr
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij