Dominika Dębska
drodzy koledzy koleżanki kevinek jest już po cewnikowaniu serduszka lekarze dopilnowują go i obserwują narazie wszystko jest dobrze pomimo stanu Kevina że bardzo to przeżył i nie jest w najlepszej formie psychicznej ale myślę że cewnikowanie się udało . Teraz najgorsza jest ta operacja . Byłam u niego na parę godzin dziękuję że mam osoby które mi pomagają i transport dziś miałam za darmo . I mogłam kupić mu coś do jedzenia ❤️
Proszę o udostępnienie mojego posta kto może i jakąs cegiełkę od siebie może dać bardzo by nam to pomogło .
Bo jak wiecie mamy ciężką sytuację Kevin ma dwie wady genetyczne wadę serca i talasemi talasemia sama w sobie nie jest nie bezpieczna ale przy wadzie serca tak .
Starszy syn ma też tak chorobę talasemi inny rodzaj troszkę gorszy i alergię .
Ciężko powiązać koniec z końcem jak 2 dzieci jest chorych .bieżące wydatki leki rehabilitację lekarzy parkingi i wiele innych rzeczy .
Dlatego proszę dobre duszyczki o najmniejsza cegiełkę dla Kevina



20.05.2024 r przyszedł na świat nasz synek kevin z złożoną wrodzoną wadą serduszka wada polega na przełożeniu wielkich pni tetniczych hipoplastyczna prawa komora, hipoplastyczny łuk aorty ubytki przegrody pomiędzy komorowe i przedsiakowe zwężenie zastawki plucnej i 2 torbiele na lewej pół kuli


Drodzy koledzy koleżanki z małym znów jest źle wymaga cewnikowania żył plucnej i cewnikowania aorty bo oba miejsca są zwezone i krew nie ma wystarczającej ilość tlenu 50 na 50 że cewnikowania przynieś mogą rezultat poszerzenia naczyn jak nie to operacja i wszczepienie Stenty to plastikowe lub metalowe rurki, które stanowią rusztowanie rozszerzające chorobowo zmienione naczynia krwionośne. Stenty umieszcza się po to, aby zapobiec zwężeniu naczyń w przypadku choroby niedokrwiennej serca . Proszę o pomoc. Aktualnie jesteśmy w szpitalu we wracławiu i mały ma jeszcze infekcje bez zabiegów nie ma szans na przeżycie. Syn ma wyznaczony termin na operację 3 na otwartym sercu operacja fontanna żeby mógł żyć najgorsza jest ostatnia mowią lekarze znów będzie musiał się inaczej oddychać znów opuzinij się jego jego rozwój fizyczny jak i intelektualny
u synka wykryto problemy z wątrobą od serduszka jesteśmy pod stałą kontrolą lekarzy i jest podejrzenie talasemi genetycznej w sumie lekarze z badań już potwierdzili że jest ale czekamy na badania genetyczne od hematologów sama w sobie już jest niebezpieczna wada serca a talasemia kolejna genetyczna choroba . Talasemia to choroba krwi polega na rozpadzie czerwonych krwinek i malej ilość organizm nie zdąży na produkować a już się rozpadają ,nie ma na to leku rozpad czerwonych krwinek nie dotlenienie organizmu jedno na drugie się nakłada plus infekcje to stwarza zagrożenie życia . Dodatkowo synek bierze hitaxe na alergię . Jego starszy brat ma wykrytą talasemie jest alergikiem i bierze leki na astmę . Prosili byśmy jako rodzice o pomoc dla naszego syna na wyjazdy do lekarzy na rehabilitację na leki nie refundowane do zrobienia na serduszko , tych wyjazdów z dziećmi jest naprawdę dużo i leków dla obojga dzieci nie stać nas na pokrycie w pełni leczenia obojga synów
każde minimalne postępy naszego syna to cud i szczęście dla nas że daje radę ,syn nie może iść do przedszkola ponieważ ze względu na infekcje jak mu zaatakuje górne drogi oddechowe to ma problemy z oddychaniem wymaga natychmiastowej hospitalizacji podłączenia pod tlen pod pulsoksymetr pod różne kabelki , boimy się operacji czerwcowej ponieważ nikt z nas nie wie jak ona przebiegnie możemy wierzyć w niego że da radę . Syn ma zaraz 2 lata wymawia pojedyncze słowa ale wszystko rozumie co do niego mówimy .Przy jedzeniu się meczy przy zrobieniu kroków też odrazu sinieje musimy go trzymać na rękach żeby odpoczywał i dużo się na wadniał z jedzeniem jego też często są problemy zdążą się że jest na samym mleku bo nic nie chce jeść jedzenie zbilansowane delikatne dostosowane pod jego wadę serduszka . Zimą nie może długo być na dworze bo śnieje krążenie jest złe latem natomiast trzeba go chronić od słońca i duża temperatura i upały działają że wymaga chłodzenia ,nawet wyjście do sklepu często jest problemem 3 km do centrum .





Karolina Opo
Teraz jest ciężko ale będzie lepiej , sama przechodziłam podobny czas. Trzymajcie się
Kotrobai Daria
Drogi Przyjacielu, wiem, że teraz nie jest łatwo, ale pamiętaj, że jesteś bardzo dzielny! Każdy dzień przynosi nowe siły, a ja wierzę, że wkrótce poczujesz się lepiej. Trzymam za Ciebie kciuki i przesyłam Ci dużo ciepłych myśli💞🥰
AM Nawroccy
Dużo Zdrówka i siły dla Synka! 💪🥹🩵
Dominika Dębska - Organizator zbiórki
Dziękujemy ❤️