Małe dziecko w szpitalu, podłączone do aparatury medycznej.

Wada serca złożona

8 925 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Dębska - awatar

Dominika Dębska

Organizator zbiórki

20.05.2024 r przyszedł na świat nasz synek kevin z złożoną wrodzoną wadą serduszka wada polega na przełożeniu wielkich pni tetniczych hipoplastyczna prawa komora, hipoplastyczny łuk aorty ubytki przegrody pomiędzy komorowe i przedsiakowe zwężenie zastawki plucnej i 2 torbiele na lewej pół kuli

jest po przebytej operacji norwoda i po cewnikowaniu serduszka kolejne 2 operacje przed nim i co najmniej 3 cewnikowania jeszcze. Synek wymaga stałej opieki w poradniach kardiologiczny, audiologicznych, gastrologicznych i wielu innych wymaga też stałej aparatury do mierzenia parametrów życiowych tleno terapi, pulsoksymetru, aparatu do mierzenia ciśnienia , leków na serduszko nie refundowanych , każda infekcja jest dla niego niebezpieczna i wymaga opieki szpitalnej w matce polce w Łodzi. Synek będzie miał teraz 2 operacje na otwartym serduszku. nie stać nas na pokrycie wszystkich kosztów i rehabilitację naszego synka więc proszę ludzi o dobrym serduszku i pomoc w imieniu naszego synka dziękuję. Synek jest musi mieć cały czas pulsoksymetr przy infekcji saturacja spada. Często przebywa w szpitalu matki polki w Łodzi. Po pierwszej operacji serduszko mu stawało był na adrenalinie. Jest pod stałą opieką w poradni poz. Proszę o pomoc każdy grosz się dla nas liczy 

Syn musiał mieć 2 operacje  glenna ponieważ przepływy krwi miał złe syn wymaga dużej rehabilitacji nie rozwija się jak zdrowe dziecko każda operacja zostawia ślady w jego organizmie. 

 Drodzy koledzy koleżanki z małym znów jest źle wymaga cewnikowania żył plucnej i cewnikowania aorty bo oba miejsca są zwezone i krew nie ma wystarczającej ilość tlenu 50 na 50 że cewnikowania przynieś mogą rezultat poszerzenia naczyn jak nie to operacja i wszczepienie    Stenty to plastikowe lub metalowe rurki, które stanowią rusztowanie rozszerzające chorobowo zmienione naczynia krwionośne. Stenty umieszcza się po to, aby zapobiec zwężeniu naczyń w przypadku choroby niedokrwiennej serca . Proszę o pomoc. Aktualnie jesteśmy w szpitalu we wracławiu  i mały ma jeszcze infekcje bez zabiegów nie ma szans na przeżycie. Syn ma wyznaczony termin na operację 3 na otwartym sercu operacja fontanna żeby mógł żyć najgorsza jest ostatnia mowią lekarze znów będzie musiał się inaczej oddychać znów opuzinij się  jego jego rozwój fizyczny jak i intelektualny u synka wykryto problemy z wątrobą od serduszka jesteśmy pod stałą kontrolą lekarzy i jest podejrzenie talasemi genetycznej w sumie lekarze z badań już potwierdzili że jest ale czekamy na badania genetyczne od hematologów sama w sobie już jest niebezpieczna wada serca a talasemia kolejna genetyczna choroba . Talasemia to choroba krwi polega na rozpadzie czerwonych krwinek i malej ilość organizm nie zdąży na produkować a już się rozpadają ,nie ma na to leku rozpad czerwonych krwinek nie dotlenienie organizmu jedno na drugie się nakłada  plus infekcje to stwarza zagrożenie życia . Dodatkowo  synek bierze hitaxe na alergię . Jego starszy brat ma wykrytą talasemie jest alergikiem i bierze leki na astmę . Prosili byśmy jako rodzice o pomoc dla naszego syna na wyjazdy do lekarzy na rehabilitację na leki nie refundowane do zrobienia na serduszko , tych wyjazdów z dziećmi jest naprawdę dużo i leków dla obojga dzieci nie stać nas na pokrycie w pełni leczenia obojga synów

każde minimalne postępy naszego syna to cud i szczęście dla nas że daje radę ,syn nie może iść do przedszkola ponieważ ze względu na infekcje  jak mu zaatakuje górne drogi oddechowe to ma problemy z oddychaniem wymaga natychmiastowej hospitalizacji podłączenia pod tlen pod pulsoksymetr  pod różne kabelki , boimy się operacji czerwcowej ponieważ nikt z nas nie wie jak ona przebiegnie możemy wierzyć w niego że da radę . Syn ma zaraz 2 lata wymawia pojedyncze słowa ale wszystko rozumie co do niego mówimy .Przy jedzeniu się meczy przy zrobieniu kroków też odrazu sinieje musimy go trzymać na rękach żeby odpoczywał i dużo się na wadniał z jedzeniem jego też często są problemy zdążą się że jest na samym mleku  bo nic nie chce jeść jedzenie zbilansowane delikatne dostosowane pod jego wadę serduszka . Zimą nie może długo być na dworze bo śnieje krążenie  jest złe latem natomiast trzeba go chronić od słońca i duża temperatura i upały działają że wymaga chłodzenia ,nawet wyjście do sklepu często jest problemem 3 km do centrum .


drodzy koledzy koleżanki kevinek jest już po cewnikowaniu serduszka lekarze dopilnowują go i obserwują narazie wszystko jest dobrze pomimo stanu Kevina że bardzo to przeżył i nie jest w najlepszej formie psychicznej ale myślę że cewnikowanie się udało . Teraz najgorsza jest ta operacja . Byłam u niego na parę godzin dziękuję że mam osoby które mi pomagają i transport dziś miałam za darmo . I mogłam kupić mu coś do jedzenia ❤️


Proszę o udostępnienie mojego posta kto może i jakąs cegiełkę od siebie może dać bardzo by nam to pomogło . 


Bo jak wiecie mamy ciężką sytuację Kevin ma dwie wady genetyczne wadę serca i talasemi talasemia sama w sobie nie jest nie bezpieczna ale przy wadzie serca tak .

Starszy syn ma też tak chorobę talasemi inny rodzaj troszkę gorszy i alergię .


Ciężko powiązać koniec z końcem jak 2 dzieci jest chorych .bieżące wydatki leki rehabilitację lekarzy parkingi i wiele innych rzeczy .

Dlatego proszę dobre duszyczki o najmniejsza cegiełkę dla Kevina 

Przed nim 3 operacja bardzo ciężka przy talasemi jest bardzo niebezpieczna 

Operacja Fontana polega na tym, że chirurg zmienia drogę przepływu krwi w organizmie dziecka.

Normalnie:

krew wraca z ciała do serca,

serce pompuje ją do płuc,

potem wraca do serca i jest tłoczona do całego organizmu.

U dzieci z jedną sprawnie działającą komorą serca taki układ nie działa prawidłowo.

Podczas operacji Fontana:

żyła główna dolna (zbierająca krew z nóg, brzucha i miednicy) zostaje połączona z tętnicami płucnymi,

krew żylna płynie wtedy bezpośrednio do płuc, bez przechodzenia przez serce,

jedyna komora serca pompuje już głównie natlenioną krew do całego organizmu.

Prosty schemat:

Przed operacją Ciało → Serce → Płuca → Serce → Ciało

Po operacji Fontana Ciało → Płuca → Serce → Ciało

Dzięki temu serce ma mniej pracy, a organizm jest lepiej dotleniony. 

Aktualizacje


  • Dominika Dębska - awatar

    Dominika Dębska

    08.06.2026
    08.06.2026

    drodzy koledzy koleżanki kevinek jest już po cewnikowaniu serduszka lekarze dopilnowują go i obserwują narazie wszystko jest dobrze pomimo stanu Kevina że bardzo to przeżył i nie jest w najlepszej formie psychicznej ale myślę że cewnikowanie się udało . Teraz najgorsza jest ta operacja . Byłam u niego na parę godzin dziękuję że mam osoby które mi pomagają i transport dziś miałam za darmo . I mogłam kupić mu coś do jedzenia ❤️

    Proszę o udostępnienie mojego posta kto może i jakąs cegiełkę od siebie może dać bardzo by nam to pomogło .

    Bo jak wiecie mamy ciężką sytuację Kevin ma dwie wady genetyczne wadę serca i talasemi talasemia sama w sobie nie jest nie bezpieczna ale przy wadzie serca tak .

    Starszy syn ma też tak chorobę talasemi inny rodzaj troszkę gorszy i alergię .

    Ciężko powiązać koniec z końcem jak 2 dzieci jest chorych .bieżące wydatki leki rehabilitację lekarzy parkingi i wiele innych rzeczy .

    Dlatego proszę dobre duszyczki o najmniejsza cegiełkę dla Kevina

    Zdjęcie aktualizacji 191 947

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Karolina Opo - awatar

    Karolina Opo

    24.09.2024
    24.09.2024

    Teraz jest ciężko ale będzie lepiej , sama przechodziłam podobny czas. Trzymajcie się

  • Kotrobai Daria - awatar

    Kotrobai Daria

    22.09.2024
    22.09.2024

    Drogi Przyjacielu, wiem, że teraz nie jest łatwo, ale pamiętaj, że jesteś bardzo dzielny! Każdy dzień przynosi nowe siły, a ja wierzę, że wkrótce poczujesz się lepiej. Trzymam za Ciebie kciuki i przesyłam Ci dużo ciepłych myśli💞🥰

  • AM Nawroccy - awatar

    AM Nawroccy

    21.09.2024
    21.09.2024

    Dużo Zdrówka i siły dla Synka! 💪🥹🩵

    • Dominika Dębska - awatar

      Dominika Dębska - Organizator zbiórki

      22.09.2024
      22.09.2024

      Dziękujemy ❤️

8 925 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Dominika Dębska - awatar

Dominika Dębska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Add alt here
Dołącz do listy
Michal - awatar
Michal
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Aleksandra Balcerzak - awatar
Aleksandra Balcerzak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Add alt here
Dołącz do listy
AN - awatar
AN
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

fundraiser thumbnail
Załóż swoją zbiórkę

Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!

fundraiser thumbnail