Zbiórka Na leczenie Białaczki Wiktorii - zdjęcie główne

Na leczenie Białaczki Wiktorii

50 644 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aneta Bekus - awatar

Aneta Bekus

Organizator zbiórki

Na początku chciałam, napisać jak wiele odwagi mnie kosztowało założenie zbiórki. Nigdy nie sądziłam, że znajdziemy się w sytuacji, aby prosić o pomoc.  Moja 9 letnia córka Wiktoria, była pełną energii, marzeń i planów dziewczynką. W sierpniu tego roku trafiliśmy na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, a dzień pózniej lekarze potwierdzili  diagnozę, że córka ma Ostrą Białaczkę Limfoblastyczną. 

Właśnie wtedy, nasze życie się zmieniło. Pytanie co dalej? Czy córka z tego wyjdzie? Wiele wylanych łez. Zaczął się dla Nas bardzo trudny okres intensywnego leczenia (chemioterapii i walki o życie Wikusi).  Utrata włosów dla dziewczynki, która ma przed sobą Komunię Świętą to bardzo dużo. Miała plany jaką będzie miała fryzurę. Serce mi pękało, bo nie wiedziałam co odpowiedzieć. Co najgorsze dla Nas, że leczeniu towarzyszą nudności, wymioty, częste bóle brzuszka, bóle kostne. Przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku, punkcje lędzwiowe z chemią, czy codzienne podawanie chemii, antybiotyków są wpisane w plan leczenia.                                                          

Kolejnym etapem będzie około póltoraroczne leczenie podtrzymujące, polegające na podawaniu chemii doustnie w domu. Jego celem będzie zabezpieczenie zdrowia Wikusi przed potencjalną wznową choroby. 

Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa szpital, ale koszty leczenia w domu przejdą na nas m.in: leki, wizyty w poradniach specjalistycznych ( by uchronić Wikusię przed powikłaniami po chemioterapii), rehabilitacja, regularne  badania krwi, kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni itd.

W związku z tym, Bardzo Prosimy o Wsparcie Leczenia Wikusi, byśmy jak najszybciej wrócili do normalnego życia i by nowotwór już nigdy się nie pojawił.

Bez Was To Się Nie Uda !!!


Aktualizacje


 • Aneta Bekus - awatar

  Aneta Bekus

  30.09.2021
  30.09.2021

  For the treatment of Wictoria's leukemia

  At the beginning I want to emphasise how much courage it took me to set up this fundraising. I have never thought that will be in a situation to ask for help. My nine year old daughter Wiktoria was a girl full of energy, dreams and plans. This August we had to go to the Department of Hematology and Pediatric Oncology in Zabrze and a day later the diagnosis has been confirmed – acute lymphoblastic leukemia.

  In that moment our life has changed. Meny questions have arised: what next? If my daughter will make it? There were many tears. Very difficult times started for us. Times of intensive treatmemt (chemiotheraphy and fight for Wiktoria's life). Next, hair loss which for a girl, who has a First Communion, is a lot. She already knew what type of hairstyle she will have. My heart was breaking as I didn't know how to respond. However the worst thing for us is that the treatmemt is accompanied by nausea, vomitig, frequent abdominal and bone pain. The treatmemt includes: transfusion of red and white blood cells, anaesthesia, bone marrow biopsies, lumbar punctures with chemiotheraphy or daily chemo, antibiotics.

  The next stage will be about year and a half of sustaining treatmemt, which is chemo given at home. The aim of it is the protection of Wiktoria's health from a potencial illness remission.

  At this stage, most of the costs are covered by the hospital, but later the costs of home treatment will be transferred to us, i.e. medications, visits to specialist clinics (to protect Wiktoria from complications after chemotherapy), rehabilitation, regular blood tests, control visits to the hospital clinic, etc.

  Therefore, we ask you to support us in Wiktoria's treatment, so we can return to our normal life as soon as possible and to help us prevent the leukemia from comming back.

  Without your help it will not work!!!

  Zdjęcie aktualizacji 75 372

Komentarze


 • Sp.Podlesie klasa 6 - awatar

  Sp.Podlesie klasa 6

  08.10.2021
  08.10.2021

  "Rośniemy piękni jak kwiaty"

 • Sp.Podlesie klasa 6 - awatar

  Sp.Podlesie klasa 6

  08.10.2021
  08.10.2021

  "Rośniemy piękni jak kwiaty"

 • Bartek Jamrozik - awatar

  Bartek Jamrozik

  05.10.2021
  05.10.2021

  #rośniemypiękniejakkwiaty

 • Kuba - awatar

  Kuba

  03.10.2021
  03.10.2021

  Życzę powrotu do zdrowia i uśmiechu na twarzy oraz radości w sercu!

 • Dariusz Kasperski - awatar

  Dariusz Kasperski

  03.10.2021
  03.10.2021

  Zdrowia ❤

50 644 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aneta Bekus - awatar

Aneta Bekus

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 389

OSP Zarębice - awatar
OSP Zarębice
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Roman Nowakowski - awatar
Roman Nowakowski
280
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
"TEMPER" Bartosz Nowak - awatar
"TEMPER" Bartosz Nowak
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij