Zbiórka Na leczenie Białaczki Wiktorii - zdjęcie główne

Na leczenie Białaczki Wiktorii

50 644 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aneta Bekus - awatar

Aneta Bekus

Organizator zbiórki

Na początku chciałam, napisać jak wiele odwagi mnie kosztowało założenie zbiórki. Nigdy nie sądziłam, że znajdziemy się w sytuacji, aby prosić o pomoc.  Moja 9 letnia córka Wiktoria, była pełną energii, marzeń i planów dziewczynką. W sierpniu tego roku trafiliśmy na Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu, a dzień pózniej lekarze potwierdzili  diagnozę, że córka ma Ostrą Białaczkę Limfoblastyczną. 

Właśnie wtedy, nasze życie się zmieniło. Pytanie co dalej? Czy córka z tego wyjdzie? Wiele wylanych łez. Zaczął się dla Nas bardzo trudny okres intensywnego leczenia (chemioterapii i walki o życie Wikusi).  Utrata włosów dla dziewczynki, która ma przed sobą Komunię Świętą to bardzo dużo. Miała plany jaką będzie miała fryzurę. Serce mi pękało, bo nie wiedziałam co odpowiedzieć. Co najgorsze dla Nas, że leczeniu towarzyszą nudności, wymioty, częste bóle brzuszka, bóle kostne. Przetaczanie czerwonych i białych krwinek, narkozy, biopsje szpiku, punkcje lędzwiowe z chemią, czy codzienne podawanie chemii, antybiotyków są wpisane w plan leczenia.                                                          

Kolejnym etapem będzie około póltoraroczne leczenie podtrzymujące, polegające na podawaniu chemii doustnie w domu. Jego celem będzie zabezpieczenie zdrowia Wikusi przed potencjalną wznową choroby. 

Na obecnym etapie większość kosztów pokrywa szpital, ale koszty leczenia w domu przejdą na nas m.in: leki, wizyty w poradniach specjalistycznych ( by uchronić Wikusię przed powikłaniami po chemioterapii), rehabilitacja, regularne  badania krwi, kontrolne wizyty w przyszpitalnej poradni itd.

W związku z tym, Bardzo Prosimy o Wsparcie Leczenia Wikusi, byśmy jak najszybciej wrócili do normalnego życia i by nowotwór już nigdy się nie pojawił.

Bez Was To Się Nie Uda !!!


Aktualizacje


 • Aneta Bekus - awatar

  Aneta Bekus

  30.09.2021
  30.09.2021

  For the treatment of Wictoria's leukemia

  At the beginning I want to emphasise how much courage it took me to set up this fundraising. I have never thought that will be in a situation to ask for help. My nine year old daughter Wiktoria was a girl full of energy, dreams and plans. This August we had to go to the Department of Hematology and Pediatric Oncology in Zabrze and a day later the diagnosis has been confirmed – acute lymphoblastic leukemia.

  In that moment our life has changed. Meny questions have arised: what next? If my daughter will make it? There were many tears. Very difficult times started for us. Times of intensive treatmemt (chemiotheraphy and fight for Wiktoria's life). Next, hair loss which for a girl, who has a First Communion, is a lot. She already knew what type of hairstyle she will have. My heart was breaking as I didn't know how to respond. However the worst thing for us is that the treatmemt is accompanied by nausea, vomitig, frequent abdominal and bone pain. The treatmemt includes: transfusion of red and white blood cells, anaesthesia, bone marrow biopsies, lumbar punctures with chemiotheraphy or daily chemo, antibiotics.

  The next stage will be about year and a half of sustaining treatmemt, which is chemo given at home. The aim of it is the protection of Wiktoria's health from a potencial illness remission.

  At this stage, most of the costs are covered by the hospital, but later the costs of home treatment will be transferred to us, i.e. medications, visits to specialist clinics (to protect Wiktoria from complications after chemotherapy), rehabilitation, regular blood tests, control visits to the hospital clinic, etc.

  Therefore, we ask you to support us in Wiktoria's treatment, so we can return to our normal life as soon as possible and to help us prevent the leukemia from comming back.

  Without your help it will not work!!!

  Zdjęcie aktualizacji 75 372

Komentarze


 • Sp.Podlesie klasa 6 - awatar

  Sp.Podlesie klasa 6

  08.10.2021
  08.10.2021

  "Rośniemy piękni jak kwiaty"

 • Sp.Podlesie klasa 6 - awatar

  Sp.Podlesie klasa 6

  08.10.2021
  08.10.2021

  "Rośniemy piękni jak kwiaty"

 • Bartek Jamrozik - awatar

  Bartek Jamrozik

  05.10.2021
  05.10.2021

  #rośniemypiękniejakkwiaty

 • Kuba - awatar

  Kuba

  03.10.2021
  03.10.2021

  Życzę powrotu do zdrowia i uśmiechu na twarzy oraz radości w sercu!

 • Dariusz Kasperski - awatar

  Dariusz Kasperski

  03.10.2021
  03.10.2021

  Zdrowia ❤

50 644 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 389 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Aneta Bekus - awatar

Aneta Bekus

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 389

OSP Zarębice - awatar
OSP Zarębice
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Roman Nowakowski - awatar
Roman Nowakowski
280
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Karolina - awatar
Karolina
20
"TEMPER" Bartosz Nowak - awatar
"TEMPER" Bartosz Nowak
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij