Zbiórka Ważna książka nt zespołu Downa - miniaturka zdjęcia

Ważna książka nt zespołu Downa Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ważna książka nt zespołu Downa - zdjęcie główne

Ważna książka nt zespołu Downa

10 500 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 157 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Ważna książka nt zespołu Downa

Pomóż rodzicom wydać ważną społecznie książkę o zespole Downa uczącą empatii i wspierającą rodziny z niepełnosprawnością dziecka. 

„Informacja o diagnozie zespołu Downa pojawiła się w naszym życiu bardzo niespodziewanie. Sam zespół nie stanowił dla nas problemu. Okrutne reakcje społeczeństwa – owszem”

„Mój lekarz ironicznie powiedział, że jestem ładna i młoda, taki „balast” zniszczy moją karierę, zrujnuje mój związek. Jestem tu, żeby pokazać siłę naszej rodziny i dodać otuchy innym dzielnym mamom.”

„O męskich emocjach w ogóle się nie rozmawia. Zupełnie tak, jakby niepełnosprawność dziecka w ogóle nas nie dotykała. A dotyka i to bardzo, bo my tylko z zewnątrz jesteśmy tak silni. Podobno gdy mężczyzna płacze, to coś jest na rzeczy.”

„To, co rodzice przeżywają na porodówce to niekiedy dramat. I wcale nie chodzi tutaj o nadmiar chromosomów dziecka, a o niedobór empatii w środowisku lekarzy.”

To słowa, które usłyszeliśmy w dziesiątkach rozmów z rodzicami dzieci z zespołem Downa.
Nie pozwól, by dzieci były wykluczane tylko dlatego, że urodziły się z dodatkowym chromosomem! Teraz wiemy, że kompleksowa publikacja napisana okiem rodziców dziecka z zespołem jest bardzo potrzebna! Potrzebne są słowa wsparcia, realne działania i lekcje empatii!

Bez tabu opowiemy o różnych aspektach życia: relacjach partnerskich, ojcostwie w cieniu niepełnosprawności dziecka, pierwszych momentach po diagnozie, przyszłości dzieci, integracji w szkole. Książka wzbogacona będzie o wyjątkowy rozdział – listy rodziców do przyszłych rodziców, którzy mają dzieci z niepełnosprawnościami. Książka będzie zawierać m.in.  zdjęcia z niepublikowanych dotąd sesji zdjęciowych oraz dzieła małych artystów z zespołem Downa.

Rodzice dzieci z ZD podzielą się swoimi doświadczeniami, wiedzą i poradami, aby pomóc innym rodzicom w zrozumieniu, jak ważne jest zapewnienie miłości, wsparcia i akceptacji dla dzieci z ZD. Książka ta będzie inspirować i zachęcać do działania, a także zwiększy świadomość na temat tego, jak ważne jest, aby społeczeństwo było bardziej przyjazne i otwarte na różnorodność.

To przełomowa publikacja nie tylko dla rodzin dzieci z zespołem! Książka może być podręcznikiem do nauki empatii dla dorosłych i materiałem edukacyjnym na zajęcia z nauczycielami i wychowawcami.

Książka powstanie pod patronatem psychologa dziecięcego, który pracuje m.in. z dziećmi z zespołem Downa.
Książka będzie profesjonalnie wydana, w twardej oprawie i będzie zbiorem historii napisanych z różnych perspektyw, z rzetelnymi i merytorycznymi informacjami. Książkę napisze prawie 20 rodzin dzieci z zespołem Downa, aby ukazać różnorodność doświadczeń.


Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie części druku, która będzie mogła być dystrybuowana nieodpłatnie i która posłuży m. in.  jako materiał edukacyjny podczas lekcji empatii dla dorosłych i nauczycieli. Książka trafi m.in. do bibliotek, szkół, szpitali.
Pomóż nam pokazać, że dzieci z zespołem też są zdolne, pomocne, ambitne, mądre, opiekuńcze!
Wspierając tę inicjatywę pomagasz dzieciom rozwijać swoje talenty i zwiększasz świadomość społeczną na temat ich niezwykłych możliwości.
Daj nam szansę wydania wzruszająco-wspierającej publikacji. Każda złotówka to cegiełka budująca świat pełen empatii. A w pełnym życzliwości społeczeństwie wszystkim nam żyje się lepiej…

Zobacz dzieci w naszej zeszłorocznej wzruszającej akcji na Światowy Dzień Zespołu Downa!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    07.06.2023
    07.06.2023

    Świetna inicjatywa! Powodzenia !!!

10 500 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 157 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 157

Reszko - awatar
Reszko
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Magdalena - awatar
Magdalena
200
Magda - awatar
Magda
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Anna Koperkiewicz - awatar
Anna Koperkiewicz
50
Michał Zając - awatar
Michał Zając
20
Ewa i Lenka - awatar
Ewa i Lenka
50
Weronika Nowak - awatar
Weronika Nowak
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij