Ryszard Koronkiewicz
Dziękuję za pomoc ptakom :)
Moja znajomość z gołębicą Grusią zaczęła się wiosną tego roku.
Rybitwa zaatakowała gołębia na środku chodnika, zanim zdążyłem zareagować, biedny ptak nie miał już piór na 3/4 części ciała, spod skrzydła wyrwany mięsień.. myślałem ,że nie żyje...
Do zdarzenia doszło parę metrów od miejsca w którym pracuję.
Gołębia włożyłem do pudełka, jeszcze oddychał.
Napoiłem go wodą, położyłem na ręczniku. Po dwóch dniach gołąb stanął na swoich łapkach,ale nie miał wystarczająco sił, aby stać się samodzielnym.
Okazało się, że ptak nie może otworzyć dzióbka, miał uszkodzony nerw. potrzebował mojej pomocy w karmieniu i pojeniu wodą.
Ocranisept przyspieszał gojenie się skrzydła . Po tygodniu gołąb delikatnie zaczął otwierać dzióbek, z każdym dniem był bardziej silniejszy.
Ponieważ było zimno, a ptak nie mial piór pozwoliłem mu zdrowieć w kantorku.
W cieple dni wystawiałem jego tymczasowy domek na na dwór,aby nie zdziczał.
Po dwóch miesiącach pojawił się puszek i zaczęły wyrastać nowe piórka i lotki.
Grusia na nowo stała się pięknym gołębiem.
Ćwiczyliśmy latanie, ale chore skrzydełko nie było w pełni sprawne i brakowało jej sił, aby unieść się wyżej .
Za każdym razem nauka latania kończyła się na moim ramieniu.
Zauważyłem, że boi się innych ptaków, a na moim ramieniu czuła się bezpiecznie.
Po 4 miesiącach odleciała, ale wróciła i rozpoczęła etat w naszej firmie.
Od rana do wieczora spaceruje po zakładzie pracy, swoim tańcem zaczepia klientów,siada na moim ramieniu i grucha mi do ucha.
Kiedy idę do domu , ona odlatuje do siebie, aby po nocy ,na nowo rozpocząć dzień pracy .
W międzyczasie pojawiły się inne gołębia.
Niektóre z nich miały wrośnięte plastikowe sznurki w łapki. One tez potrzebowały pomocy.
Tylko Grusia całe dnie spędza ze mną, pozostałe towarzystwo wraz z rodzinami przylatuje na posiłek. Na dzień dzisiejszy będzie ich około 100.
Jest również niemałe stadko wróbelków, które też wiedzą, że u mnie znajdą jedzenie.
5 kg worek słonecznika wystarczał na około 2 tygodnie...
Teraz wystarcza na 2 dni.
Moje finanse ,które mogę przeznaczyć na ziarno slonecznika i witaminy dla ptaków są niewystarczające.
Może znajdą się wśród Państwa miłośnicy ptaków, którzy mogliby wesprzeć ich dokarmianie?
Bardzo dziękuję za zainteresowanie się losem Grusi i jej kompanów oraz za wsparcie jakiego Państwo im udzielacie.
Pozdrawiam Ryszard.
P.S . Na zdjęciu Grusia siedzi na moim ramieniu i odpoczywa po sjeście.
Dziękuję za pomoc ptakom :)
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: