W Istebnej - przez niektórych nazywaną „miejscem na końcu świata” - tworzymy „Poddasze Pozytywności”. Miejsce, które stworzy fundacyjna świetlica i gabinet psychologiczny. Przestrzeń gdzie dzieją się dobre rzeczy dla dzieciaków i dorosłych, gdzie można się spotkać, spędzić czas, przy okazji robiąc pożyteczne rzeczy.
Nazwaliśmy to miejsce „Poddaszem Pozytywności”. Składa się ono z dwóch przestrzeni: świetlicy zwanej „Pracownią” i gabinetu, który znajduje się na „Poddaszu”. Oba te lokale łączy nie tylko ten sam adres i budynek. To także ta sama idea, te same programy i to samo pragnienie niesienia pomocy, wskazówek, zarażania energią, przyjaźnią i rozwiązywaniem problemów i kłopotów.
Dostaliśmy to cudowne miejsce w użytkowanie od ludzi dobrego serca. Nie będziemy płacić żadnego czynszu ani innych kaucji. Charakter i założenie naszej fundacji jest takie by nie gromadzić pieniędzy a przeznaczać je natychmiast po zdobyciu na wsparcie tych, którzy ich naprawdę potrzebują. Dlatego też nie mamy środków na remont i wyposażenie tego miejsca. Miejsca, które ma wielkie szanse stać się centrum dobroci, enklawą dla tych, którzy potrzebują pomocy, punktem wsparcia dla wielu, którzy nie radzą sobie z dzisiejszymi realiami.
Od początku istnienia fundacji nie boimy się pracy. Większość działań, prac, przygotowań wykonujemy własnymi rękami. Jednak teraz bez wsparcia nie ruszymy z miejsca. Potrzebujemy środków na to by zrobić prosty remont pomieszczeń i wyposażyć je w wykładziny i panele. Również po to by umeblować przestrzenie w szafy, biurko i krzesła, a nade wszystko zapewnić naszym podopiecznym pomoce warsztatowe. Suma nie jest mała i przekracza nasze możliwości. Wiele razy zdarzyło nam się uzbierać i wypracować takie kwoty. Jednak zawsze przekazywaliśmy je tam, gdzie były bardzo potrzebne - by ratować życie, wspierać leczenie, dawać zdrowie…
Zależy nam na integracji i współpracy lokalnej, dlatego chcemy też, żeby to było miejsce przyjazne, otwarte dla innych organizacji pozarządowych, takie do którego zawsze będzie można przyjść, żeby tworzyć wspaniałe projekty. Dlatego będziemy udostępniać przestrzenie „Poddasza” na wszelkie cele społecznie użyteczne.
Świetlicę dla dzieci i dorosłych nazwaliśmy „Pracownią pozytywności”, której charakter działalności jest potwierdzeniem, że umiejętności społeczne stanowią jedne z podstawowych kompetencji, od których zależy efektywne funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie. W jej ramach odbywać się będą zorganizowane zajęcia grupowe i indywidualne dla wszystkich - młodych i dorosłych:
DLA DZIECI :
DLA DOROSŁYCH:
Ważną rolę w działalności „Poddasza Pozytywności” odgrywa gabinet, który ma na celu wzmacnianie roli i funkcji rodziny, rozwijanie umiejętności opiekuńczo-wychowawczych i pomoc w integracji rodzin, podniesienie świadomości w zakresie ich planowania oraz funkcjonowania oraz przeciwdziałanie marginalizacji i degradacji społecznej i dążenie do reintegracji rodziny. W ramach gabinetu udzielamy porad psychologicznych, wsparcia dla rodziców i dzieciaków, poprzez konsultacje i poradnictwo specjalistyczne (dla rodziców i dzieci). Dlatego w gabinecie odbywają się:
DLA RODZIN:
DLA DZIECI:
Trening Umiejętności Społecznych pozwala na rozwijanie umiejętności rozróżniania i identyfikowania podstawowych emocji, panowania nad emocjami i wyrażania ich w sposób akceptowany społecznie, przestrzegania zasad i norm społecznych, prawidłowych wzorców komunikowania się, nawiązywania pozytywnych relacji z rówieśnikami, współpracy w grupie, rozumienia siebie i innych ludzi, poczucia własnej wartości, pozytywnego rozwiązywania konfliktów, wyrażania siebie i własnego zdania, zachowań asertywnych, radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i konfliktowymi, radzenia sobie z porażkami i niepowodzeniami, radzenia sobie ze stresem.
Wczesne rozpoznanie zaburzeń zachowania czy zaburzeń emocjonalnych pozwala na podejmowanie działań mających na celu minimalizowanie negatywnych skutków dysfunkcji. Adekwatne oddziaływania o charakterze korekcyjnym i psychoedukacyjnym pozwolą na przeciwdziałanie nieadekwatnym lub nieprawidłowym wzorcom zachowania. W konsekwencji, nabyte umiejętności będą stanowiły swoisty mechanizm zabezpieczający przed niedostosowaniem społecznym lub dysfunkcjami w sferze emocjonalnej.
W ramach „Poddasza Pozytywności” prowadzimy również szkolenia i warsztaty dla szkół, firm, instytucji, klubów sportowych i innych grup:
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: