Zbiórka Dzieciaki z wioski KIABAKARI - zdjęcie główne

Dzieciaki z wioski KIABAKARI

9 126 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Florkiewicz - awatar

Mariusz Florkiewicz

Organizator zbiórki

 Witam niezmiennie serdecznie ! 

Ponad dwa lata temu Pan Bóg poruszył moje serce i zorganizowałem zbiórkę (pierwszą w życiu) dotyczącą pomocy drugiemu człowiekowi. 

Teraz z perspektywy minionego okresu mogę śmiało stwierdzić, że wtedy wszystko się zaczęło. Kiedyś nie było czasu na wiele rzeczy- teraz jest czas na pracę, odpoczynek, rozrywkę, ale przede wszystkim na pogłębianie swojej wiary, pracę nad sobą, cudowne chwile z aPaulakami :), a także inne akcje niosące pomoc innym ludziom. Tyle o mnie. 

Tą zbiórką chcę dać Tobie szansę na otwarcie swego serca ku bliźniemu. 

Kochani - dobro wraca. I nie wraca 1:1, owoce jałmużny, dzielenia się, pomocy innym sprawiają i dają coś czego nie da się kupić - SZCZĘŚCIE ! - a reszta wraca w owocach stukrotnych. 

Okres Wielkiego Postu jest dobrym startem na zmianę swojego życia. 

Zachęcam Was gorąco do wsparcia i pomocy naszym kochanym przyjaciołom, a mianowicie dzieciakom z Kiabakari

Pomóżmy im poprzez danie im wędki. Jeśli zapewnimy Dzieciaczkom spokojne warunki nauki w szkole, gdzie będą mogły one myśleć o lekcjach, a nie o tym, że burczy im w brzuszkach i są głodni to w perspektywie czasu gorąco wierzę, że swoją wiedzą i pracą zapewnią rozwój gospodarczy ich społeczeństwa oraz godny byt ich rodzin.

Zapraszam do wsparcia:

1. Fundusz szkolny - 450 zł za rok nauki

2. Gorący Kubek, Obiad dla Mistrza - 10 zł za śniadania dla jednego Mistrza przez miesiąc lub 50 zł za obiady na cały miesiąc. 

3. Fundusz zdrowia

Każdy gest Twojej miłości to nie tylko szansa dla Nich - to szansa dla Ciebie. Każda pomoc się liczy.

Jeśli chcesz to w komentarzu możesz napisać na co ma zostać przeznaczona Twoja darowizna. W przeciwnym przypadku równomiernie rozdzielę wpłaty na poszczególne fundusze. 

Wtedy przywołał swoich uczniów i powiedział do nich: Zaprawdę, powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie. (Mk 12, 43-44)

W poprzedniej akcji ponad 100 osób wsparło akcję. Łącznie zostało przekazane ponad 10 000 zł !!!
Wyobrażacie sobie jaka to jest brygada :) ? Z Wami można wszystko :) :) :) 

W imieniu Dzieci: Dzię-ku-je-my ! ! !


Zachęcam do wspierania fundacji http://kiabakari.org/ oraz polubienia strony https://www.facebook.com/Fundacja-Kiabakari-1004586796258203/ .


Poniżej pozostawiam opis, który powstał dwa lata temu. Pokazuje on historię rozpoczęcia tej zbiórki :) 

Witam

I Ty możesz dołączyć do tej wspaniałej zbiórki i być jedną z wielu cudownych osób, które bezinteresownie pomogły Dzieciakom :) 

Poświęć minutę, przeczytaj do końca i dopiero podejmij decyzję :) 

Daj dychę na śniadania dla jednego dziecka z wioski Kiabakari ! ! ! 10 zł = 30 śniadań! 
Dawane dobro wraca do nas z podwójną siłą. 

W dniu 03.02.2019 r na kazaniu w czasie mszy św. ks. Wojciech Kościelniak opowiedział nam o misji świętej w wiosce KIABAKARI.
Opis fundacji:
"Naszą pomoc skierowaliśmy do Tanzanii, Regionu Mara, gdzie między jeziorem Wiktorii i Parkiem Narodowym Serengeti leży afrykańska wioska  Kiabakari.  
W Kiabakari od 28 lat mieszka i pracuje polski misjonarz z Krakowa, ks. Wojciech Adam Kościelniak, prowadzona przez niego polska, katolicka Misja  stała się centrum naszej działalności,  z którego wychodzimy aby nieść pomoc potrzebującym tak w samej wiosce, jak i w szeroko pojętej okolicy. Kierowani wizją ks.Wojciecha, chcemy pomagać tak, by rzeczywiście przyniosło to wymierny skutek, aby konkretną pomoc otrzymywały konkretne osoby, aby rozpoczęte przez nas projekty mogły istnieć i rozwijać się samodzielnie przy wsparciu lokalnych wspólnot, a nie tylko być jednorazową akcją.""


Zbiórka, którą założyłem ma na celu zdobycie funduszy na:

1. Fundusz szkolny - nauka przez rok jednego dziecka w szkole lub przedszkolu - 450 zł

2. Obiad dla mistrza - miesięczny obiad dla dziecka - 50 zł

3. Gorący kubek - miesięczne śniadanie dla jednego dziecka - 10 zł

Więcej pieniążków = więcej pomocy dla większej ilości dzieci.
Kilka faktów:

1. Myśli jakie często się pojawiają przy takich zbiórkach to: "moje 5 zł nic nie zmieni", "dzieci w Polsce głodują, trzeba tu pomagać", "mi nikt nie pomaga", "może kiedyś pomogę, teraz nie".

2. Pomyśl teraz ile pieniędzy wydajesz bezsensownie na swoje przyjemności, kaprysy, nałogi. Teraz spójrz ile te pieniądze mogą dobra zrobić w dalekiej wiosce w Afryce.
Zrezygnuj z trzeciego piwa w barze, zrezygnuj z połowy paczki papierosów w miesiącu, odpuść nową bluzkę, odmów sobie jeden McZestaw lub po prostu wspomóż akcję !
Każdy grosz ma znaczenie - dosłownie! 34 grosze to jedno śniadanie dla dziecka. Czy to tak wiele ? Myślisz, że tak mała kwota nic nie zmieni ? Kropla drąży skałę! Za każdy grosz będę niezmiernie wdzięczny. Ale nie o mnie tu chodzi. Pomyśl o uśmiechu dziecka, które możesz uszczęśliwić.

Bezinteresowna pomoc naprawdę jest wspaniała. Może się przekonasz ?
Czasami chcemy zrobić coś dobrego w życiu, ale nam nie wychodzi. Przypomina się klasyk: " chciałem dobrze, wyszło jak zawsze".
Teraz masz możliwość pomóc. Jeśli jednak Twoja trudna sytuacja sprawia, że w tym momencie nie możesz wesprzeć zbiórki to chociaż udostępnij dalej. Tyle możesz zrobić dla maluchów z Kiabakari :) 


Mądrość bowiem i piękno pozostają na ziemi, a na "drugą stronę" idzie za człowiekiem tylko dobroć. Jest on bowiem wart tyle, ile dobrego uczyni w życiu. Bo "człowieka należy mierzyć miarą serca" - uczył nas św. Jan Paweł II.
Dobroć ludzka istnieje i prędzej czy później do nas wraca. Życzymy wszystkim, by wracała podwójnie, by już zawsze "człowiek człowiekowi - człowiekiem".

Zachęcam do wspierania fundacji http://kiabakari.org/ oraz polubienie strony https://www.facebook.com/Fundacja-Kiabakari-1004586796258203/ .

Wszystkie przesłane pieniążki już pomagają :)
Nie zatrzymujemy się i lecimy dalej :) 

W imieniu Dzieci: Dzię-ku-je-my ! ! !
Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Lena Magda - awatar

  Lena Magda

  16.08.2019
  16.08.2019

  Powodzenia ❤❤❤

 • Ania - awatar

  Ania

  13.08.2019
  13.08.2019

  Czasem niewiele znaczy tak wiele...

 • Anula - awatar

  Anula

  28.02.2019
  28.02.2019

  Dla dzielnych dzieciaków 🙂

9 126 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 127 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Mariusz Florkiewicz - awatar

Mariusz Florkiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 127

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
235
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
190
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Iza S - awatar
Iza S
50
Mat. CK - awatar
Mat. CK
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij