Zbiórka Kilometry dla chorej Zosi - zdjęcie główne

Kilometry dla chorej Zosi

1 790 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Przejdą 900 kilometrów aby pomóc dziewczynce z Chorzowa. Przed nami "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia"

Czwórka zaprzyjaźnionych wędrowców pokona w sierpniu rumuńską część Łuku Karpat, aby uzbierać środki na leczenie i rehabilitację Zosi z Chorzowa. To nie pierwsza ich taka inicjatywa. Poszukiwani są partnerzy, którzy przyłączą się do akcji "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia".

Tomek, Kuba, Rafał i Krzysiek to czwórka śmiałków, którzy od pewnego czasu łączą zamiłowanie do górskich wędrówek z działaniami charytatywnymi. Podczas ostatnich dwóch wojaży Panowie zbierali środki dla potrzebujących wsparcia dzieciaków z okolic Andrychowa. W sierpniu tego roku planują kolejną wyprawę pod nazwą "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia", która zapowiada się na o wiele bardziej wymagającą od poprzednich. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi z Chorzowa. 

- To już nasza trzecia wyprawa. Dwa lata temu pokonaliśmy Główny Szlak Beskidzki, czyli najdłuższy pieszy szlak w Polsce. Wtedy wspieraliśmy rehabilitację Karola z Andrychowa. Można rzec, że od Karola się wszystko zaczęło. W roku ubiegłym przemierzaliśmy ukraińskie Karpaty, zbierając pieniądze dla Karolinki, również mieszkanki Andrychowa. Realizując górski projekt jakim jest przejście całego Łuku Karpat, co prawda na raty, przyszedł czas na Rumunię, czyli kraj w którym Karpaty są najbardziej rozległe i najbardziej zróżnicowane. Wspieranie potrzebujących dzieciaków podczas każdej z wypraw jest dodatkową motywacją. Nasze bolączki podczas wyprawy stają się mniej ważne, mając świadomość z jakimi trudnościami borykają się na co dzień rodzice chorych dzieciaków - informuje Tomek. 

Najnowsze wyzwanie będzie również najbardziej wymagające spośród dotychczasowych. Panowie będą mieli do przejścia dystans wynoszący, według różnych szacunków od 900 do 1000 kilometrów. Sporo? Do tego dochodzi jakieś 30 tys. przewyższeń. Dodatkowym utrudnieniem może być pogoda - Rumunia jest nieco bardziej wysunięta na południe od naszego kraju, a sierpniowe upały mogą wędrowcom dać się we znaki. Animuszu dodaje w Rumunii całkiem spora ilość dziko zamieszkałych zwierząt - jak niedźwiedzie, wilki czy rysie. Motywacja jest jednak silniejsza od obaw. Mocna grupa wędrowców ma zamiar pokonać ten trudny dystans w maksymalnie 30 dni - w ten limit jest także wliczona logistyka dojazdowa oraz delikatna tolerancja w razie nieprzewidzianych sytuacji. 

Zosia Duda choruje na wrodzoną łamliwość kości

Podopieczna chorzowskiej Fundacji Gramy do Końca Zosia boryka się z nieuleczalną chorobą. Urodziła się z 10-cioma złamaniami nóżek, a będąc już na świecie przeżyła ich jeszcze kilka. Wrodzona łamliwość kości to choroba która będzie towarzyszyć dziewczynce już zawsze. Są też dobre wiadomości: Dwulatka ma szansę na to, aby w przyszłości poruszać się samodzielnie. Niezbędna jest jednak kosztowna rehabilitacja, a także odpowiednie zabiegi. Część jest refundowana przez NFZ, na pozostałą trzeba jednak zorganizować niemałe środki. 

- Zosia jest naszą podopieczną od roku i cały czas prowadzimy zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i zabiegi. Dziewczynka przeszła 18 lipca operację prawej kości udowej, jednak to dopiero początek drogi. Zosia codziennie walczy o lepsze jutro, dlatego liczy się każde wsparcie i inicjatywa dla niej - mówi Bartłomiej Czaja, prezes Fundacji Gramy do Końca. - Zwracamy się do firm z naszego Miasta i okolic, ale także osób prywatnych, jeżeli chcą wspomóc akcję wędrowców zapraszam do kontaktu, jest duże pole do manewru, gwarantujemy dobrą reklamę. Mamy już jednego solidnego partnera z którym właśnie dogadujemy szczegóły, przekażemy je wkrótce - dodał Bartłomiej Czaja.

Czwórka wędrowców zachęca wszelkich partnerów do wsparcia ich akcji. Poczynania górskiego kwartetu będą na bieżąco publikowane w social mediach, co gwarantuje dobrą reklamę i spore zasięgi. Do sierpnia pozostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy zapraszają do kontaktu. 

1zł - 1km czyli 900zł = reklama w social media
2zł - 1km czyli 1800zł = reklama na koszulce
3zł - 1km czyli 2700zł = dwie pozostałe plus reklama u partnera medialnego TubaChorzowa.pl
Większe wsparcie to możliwość zostanie Ambasadorami wyprawy! Zapraszamy do kontaktu!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Fundacja Gramy do Końca - awatar

    Fundacja Gramy do Końca

    28.07.2022
    28.07.2022

    Kilometry dla chorej Zosi to już nie tylko wyprawa czwórki śmiałków! Ruszamy z akcją ogólnopolską dla wszystkich od dziś do 04.09.2022r. i Wy możecie być częścią akcji. Na czym polega? 1. 1km to min. 1zł to podstawa naszej akcji. Włącz aplikację, wykaż się aktywnością (rower, spacer, bieg). 2. Po zakończeniu treningu przelej min. 1zł za każdy kilometr (możesz stawkę zrobić odpowiednio 2zł, 3zł czy 5zł etc.). 3. Wyślij na maila [email protected]ńca.pl zdjęcie z wykonanego treningu 4. Odbierz nagrodę: od 10zł - drobny upominek wpłata 80zł - pamiątkowy medal wpłata 130zł - medal+koszulka od 200zł - prezent niespodzianka Do akcji zachęciliśmy już naszych Ambasadorów wybitnych sportowców, którzy niedługo pochwalą się z Wami swoją aktywnością!

1 790 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna Zawadzińska - awatar
Katarzyna Zawadzińska
100
Ania - awatar
Ania
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agata Piełka - awatar
Agata Piełka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Angelika - awatar
Angelika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Krzysztof Orzoł - awatar
Krzysztof Orzoł
230

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij