Zbiórka Kilometry dla chorej Zosi - zdjęcie główne

Kilometry dla chorej Zosi

5 330 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Przejdą 900 kilometrów aby pomóc dziewczynce z Chorzowa. Przed nami "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia"

Czwórka zaprzyjaźnionych wędrowców pokona w sierpniu rumuńską część Łuku Karpat, aby uzbierać środki na leczenie i rehabilitację Zosi z Chorzowa. To nie pierwsza ich taka inicjatywa. Poszukiwani są partnerzy, którzy przyłączą się do akcji "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia".

Tomek, Kuba, Rafał i Krzysiek to czwórka śmiałków, którzy od pewnego czasu łączą zamiłowanie do górskich wędrówek z działaniami charytatywnymi. Podczas ostatnich dwóch wojaży Panowie zbierali środki dla potrzebujących wsparcia dzieciaków z okolic Andrychowa. W sierpniu tego roku planują kolejną wyprawę pod nazwą "Kilometry dla Zosi - Karpaty Rumunia", która zapowiada się na o wiele bardziej wymagającą od poprzednich. Tym razem zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Zosi z Chorzowa. 

- To już nasza trzecia wyprawa. Dwa lata temu pokonaliśmy Główny Szlak Beskidzki, czyli najdłuższy pieszy szlak w Polsce. Wtedy wspieraliśmy rehabilitację Karola z Andrychowa. Można rzec, że od Karola się wszystko zaczęło. W roku ubiegłym przemierzaliśmy ukraińskie Karpaty, zbierając pieniądze dla Karolinki, również mieszkanki Andrychowa. Realizując górski projekt jakim jest przejście całego Łuku Karpat, co prawda na raty, przyszedł czas na Rumunię, czyli kraj w którym Karpaty są najbardziej rozległe i najbardziej zróżnicowane. Wspieranie potrzebujących dzieciaków podczas każdej z wypraw jest dodatkową motywacją. Nasze bolączki podczas wyprawy stają się mniej ważne, mając świadomość z jakimi trudnościami borykają się na co dzień rodzice chorych dzieciaków - informuje Tomek. 

Najnowsze wyzwanie będzie również najbardziej wymagające spośród dotychczasowych. Panowie będą mieli do przejścia dystans wynoszący, według różnych szacunków od 900 do 1000 kilometrów. Sporo? Do tego dochodzi jakieś 30 tys. przewyższeń. Dodatkowym utrudnieniem może być pogoda - Rumunia jest nieco bardziej wysunięta na południe od naszego kraju, a sierpniowe upały mogą wędrowcom dać się we znaki. Animuszu dodaje w Rumunii całkiem spora ilość dziko zamieszkałych zwierząt - jak niedźwiedzie, wilki czy rysie. Motywacja jest jednak silniejsza od obaw. Mocna grupa wędrowców ma zamiar pokonać ten trudny dystans w maksymalnie 30 dni - w ten limit jest także wliczona logistyka dojazdowa oraz delikatna tolerancja w razie nieprzewidzianych sytuacji. 

Zosia Duda choruje na wrodzoną łamliwość kości

Podopieczna chorzowskiej Fundacji Gramy do Końca Zosia boryka się z nieuleczalną chorobą. Urodziła się z 10-cioma złamaniami nóżek, a będąc już na świecie przeżyła ich jeszcze kilka. Wrodzona łamliwość kości to choroba która będzie towarzyszyć dziewczynce już zawsze. Są też dobre wiadomości: Dwulatka ma szansę na to, aby w przyszłości poruszać się samodzielnie. Niezbędna jest jednak kosztowna rehabilitacja, a także odpowiednie zabiegi. Część jest refundowana przez NFZ, na pozostałą trzeba jednak zorganizować niemałe środki. 

- Zosia jest naszą podopieczną od roku i cały czas prowadzimy zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i zabiegi. Dziewczynka przeszła 18 lipca operację prawej kości udowej, jednak to dopiero początek drogi. Zosia codziennie walczy o lepsze jutro, dlatego liczy się każde wsparcie i inicjatywa dla niej - mówi Bartłomiej Czaja, prezes Fundacji Gramy do Końca. - Zwracamy się do firm z naszego Miasta i okolic, ale także osób prywatnych, jeżeli chcą wspomóc akcję wędrowców zapraszam do kontaktu, jest duże pole do manewru, gwarantujemy dobrą reklamę. Mamy już jednego solidnego partnera z którym właśnie dogadujemy szczegóły, przekażemy je wkrótce - dodał Bartłomiej Czaja.

Czwórka wędrowców zachęca wszelkich partnerów do wsparcia ich akcji. Poczynania górskiego kwartetu będą na bieżąco publikowane w social mediach, co gwarantuje dobrą reklamę i spore zasięgi. Do sierpnia pozostało jeszcze trochę czasu, organizatorzy zapraszają do kontaktu. 

1zł - 1km czyli 900zł = reklama w social media
2zł - 1km czyli 1800zł = reklama na koszulce
3zł - 1km czyli 2700zł = dwie pozostałe plus reklama u partnera medialnego TubaChorzowa.pl
Większe wsparcie to możliwość zostanie Ambasadorami wyprawy! Zapraszamy do kontaktu!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Gramy do Końca - awatar

  Fundacja Gramy do Końca

  28.07.2022
  28.07.2022

  Kilometry dla chorej Zosi to już nie tylko wyprawa czwórki śmiałków!

  Ruszamy z akcją ogólnopolską dla wszystkich od dziś do 04.09.2022r. i Wy możecie być częścią akcji. Na czym polega?

  1. 1km to min. 1zł to podstawa naszej akcji. Włącz aplikację, wykaż się aktywnością (rower, spacer, bieg).
  2. Po zakończeniu treningu przelej min. 1zł za każdy kilometr (możesz stawkę zrobić odpowiednio 2zł, 3zł czy 5zł etc.).
  3. Wyślij na maila [email protected]ńca.pl zdjęcie z wykonanego treningu
  4. Odbierz nagrodę:
  od 10zł - drobny upominek
  wpłata 80zł - pamiątkowy medal
  wpłata 130zł - medal+koszulka
  od 200zł - prezent niespodzianka

  Do akcji zachęciliśmy już naszych Ambasadorów wybitnych sportowców, którzy niedługo pochwalą się z Wami swoją aktywnością!

5 330 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 23 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 23

Rafał Zalewski - awatar
Rafał Zalewski
350
Kufelek i przyjaciele - Andrychów - awatar
Kufelek i przyjaciele - Andrychów
2 150
Błękitny Młot - awatar
Błękitny Młot
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
MAŁGORZATA EUGENIUSZ RAJDA - awatar
MAŁGORZATA EUGENIUSZ RAJDA
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Grochu - awatar
Grochu
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij