Zbiórka Postawmy Kingę na własne nogi - miniaturka zdjęcia

Postawmy Kingę na własne nogi

Kinga to młoda ambitna osoba, która mimo swojej niepełnosprawności nie zamyka się w domu, ale walczy z przeciwnościami by być samodzielną. Ukończyła liceum oraz rozpoczęła studia stacjonarne. Walczy o swoje życie jak potrafi najlepiej, tacy ludzie zasługują na wsparcie i pomoc by mogli dalej realizować się w życiu. Została skrzywdzona przez los, ale się nie poddaje, przeczytajcie, co tam młoda waleczna osoba pisze o sobie.                                                                                                                                                                                                                                                          ,, Mam na imię Kinga i na co dzień zmagam się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym-czterokończynowym.  Poruszam się na wózku a w części codziennych czynności potrzebuję pomocy drugiej osoby. W 2012 przeszłam zabieg obustronnego podcięcia ścięgien przywodzicieli. Dodatkowo w 2009 uległam wypadkowi komunikacyjnemu, który zniszczył efekt dwunastu lat rehabilitacji. wielomiejscowe złamanie obydwu nóg, przemieszczenie się kości oraz konieczność połączeń drutowych i unieruchomienie spowodowały, że wszystkich umiejętności ruchowych musiałam się uczyć od nowa. Dojście do formy z przed wypadku zajęło mi dwa lata, a wszystko dzięki pracy mojej , moich rodziców , terapeutów ruchowych oraz psychologa. Cały czas walczę o każdy ruch , obecnie potrafię przejść niewielki dystans przy pomocy balkonika. Moja największe pasje to pisanie i łamanie stereotypów, pokazywanie ludziom że można wszystko mimo wielu ograniczeń i trudności. Jedno i drugie stanie się dla mnie niemożliwe, gdy zrezygnuję z rehabilitacji. Już po krótkiej przerwie od ćwiczeń mój organizm zaczyna słabnąć, a gdy ze względów finansowych będę musiała zrezygnować z rehabilitacji,  stracę wszystko co dzięki uporowi wywalczyłam przez lata.  Koszty mojej rehabilitacji to dla mojej rodziny olbrzymia suma, a ja nie chcę się poddać. Chcę walczyć choć bywa ciężko".                                                                                                                                                             To tylko fragment listu jaki nasza fundacja otrzymała od tej młodej sympatycznej osóbki, my ze swej strony postaramy się zebrać jak największa sumę, jednak bez waszej pomocy będzie o wiele ciężej wysłać Kingę na rehabilitację. Jak nam pomożecie zrobimy to o wiele szybciej a czas ma tu olbrzymie znaczenie. 


Koszt zajęć fizjoterapeutycznych prowadzonych metodą NDT-Bobath opiewa na sumę 3200 zł za same zajęcia plus koszty dojazdu, które przekraczają możliwości finansowe rodziców Kingi tym bardziej że na ich utrzymaniu jest jeszcze młodsza córka która uczęszcza do LO . Proszę wszystkich ludzi o wrażliwym sercu o wsparcie, fundacja za zebrane pieniądze opłaci cały turnus rehabilitacyjny jak i zrefunduje koszty dojazdu. W przypadku zebrania większej sumy niż założona pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Kingi by mogła dalej walczyć o swoje życie i by stawała się samodzielna. 

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Fundacja Braterska Pomoc - awatar

  Fundacja Braterska Pomoc

  20.02.18
  20.02.18

  Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy pomóc w realizacji wyjazdu do ośrodka Rehabilitacja "12 Dębów" . To dzięki hojności darczyńców było to możliwe. Jednak to nie koniec. Kinga cały czas potrzebuje rehabilitacji by móc dalej się uczyć.

  Zdjęcie aktualności 12 260

Komentarze

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  10.07.19
  10.07.19

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Anita Jankowska - awatar

  Anita Jankowska

  09.07.19
  09.07.19

  :)

 • Kasia - awatar

  Kasia

  09.07.19
  09.07.19

  Dużo zdrowia kochana! ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.07.19
  08.07.19

  Życzę zdrówka z całego serca

 • Rafał - awatar

  Rafał

  08.07.19
  08.07.19

  Zdrowia❤

Wpłaty - 229

Konrad - awatar
20
Konrad
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Marcin - awatar
20
Marcin
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Wiktoria - awatar
20
Wiktoria
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij