Zbiórka Cegiekła na rehabilitację - miniaturka zdjęcia

Cegiekła na rehabilitację

Zbiórka Cegiekła na rehabilitację - zdjęcie główne

Cegiekła na rehabilitację

1 zł z 36 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Anna Sz - awatar

Anna Sz

Organizator zbiórki

Witam, jestem Ania, od urodzenia choruję na Rdzeniowy Zanik Mięśni typu 2 (SMA  II).

Jest to genetyczna choroba, która robi postępy osłabiając mięśnie, a ostatni stopień skrzywienia kręgosłupa sprawił, że mam trudności w siedzeniu i oddychaniu.

Obecnie mój stan fizyczny jest bardzo ograniczony i potrzebuję stałej opieki innych osób.Przez to większość swego czasu w życiu spędzam w domu. Choroba nie daje mi prawa wyboru w przemieszczaniu się, dlatego robię co tylko mogę, aby swój czas urozmaicać. Pomimo postępu choroby staram się nie poddawać i cieszyć się z drobnostek.
Koniec roku 2016 był dla mnie ogromnym zaskoczeniem, gdyż został wynaleziony efektywny lek na SMA, remedium na które czekałam 37 lat... Jak na razie leczenie nie jest refundowane. Koszt rocznej terapii Nusinersen'em/Spinraza w USA wynosi około $750tys za pierwszy rok leczenia, a później do końca życia $375tys rocznie.

Tak, niektórych życie niestety tyle kosztuje i brawo tym, którzy ustalili taką cenę... :(
Pojawienie się szansy na otrzymanie leku sprawia, że chcę ten czas (braku refundacji) przeczekać dbając o resztę swego zdrowia i sił, aby być w jak najlepszej kondycji, kiedy to lek już będzie w zasięgu moich nikłych mięśni.

Dlatego zbieram na rehabilitację (koszt rocznej rehabilitacji wynosi 21600zł) oraz wózek pod prysznic, leki, opiekę paliatywną.
Stała rehabilitacja opóźnia proces choroby, poprawia krążenie, nie dopuszcza do powstawania nowych obrzęków, przykurczy, odleżyn.

Niestety NFZ jak dotąd nie refunduje stałej, domowej rehabilitacji w tym neurologicznym schorzeniu, gdyż choroba nie rokuje poprawy. 

W tym roku postanowiłam ułatwić życie osobom, które mną się opiekują, remontując łazienkę, wymieniając wannę na prysznic bez brodzika. Koszt wózka pod prysznic widoczny jest na zdjęciu.
Proszę was o wsparcie, chociaż o trzymanie kciuków i doping :)

Dziękuję za najdrobniejsze sumy <3

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 zł z 36 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba w ciągu 0 dni.
Wpłać teraz
 
Anna Sz - awatar

Anna Sz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij