Zbiórka Klatki do odławiania kotów - zdjęcie główne

Klatki do odławiania kotów

420 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Każde stworzenie ma prawo do godnego życia w zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa

Powyższe zdjęcie przedstawia maleńką Shadow - 3 miesięczną kicię znalezioną 120 km od Warszawy. Znalezioną o kilka dni za późno. Mimo podjęcia zaciętej walki o jej życie nie udało się maleństwa uratować. Znaleziona na wsi u kresu sił, wyziębiona, odwodniona, wygłodzona, była zbyt osłabiona i zainfekowana, żeby przeżyć. Nie pomogło jej nawet przetoczenie krwi.

Nie wolno nam mijać z obojętnym spojrzeniem porzuconego czy chorego zwierzęcia. Jutro ktoś z równą obojętnością może przejść obok Ciebie.

Bardzo chcemy pomagać. Ale nie poradzimy sobie bez twojej pomocy.

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

To właśnie brak własnej klatki łapki sprawił, że długo nie mogłam jej złapać.

A to Suri, kotka, która nie dawała się złapać bardzo długo.

Bytowała gdzieś w okolicy zamkniętego szpitala na Siennej w Warszawie. Potwornie wychudzona i samotna, bo inne koty ją przeganiały. Po pierwszych próbach złapania jej - do transportera, bo nie miałyśmy klatki lapki a opiekunka twierdziła, że daje się dotknąć - przerażona uciekła i nie pokazywała się opiekunce przez ponad tydzień choć przybiegała zawsze i punktualnie na śniadanie, jak tylko pani, która ją dokarmiała, pojawiała się na zakręcie uliczki.

Miejsce ruchliwe, centrum miasta - drżałyśmy, żeby nic się tej kruszynie nie stało. W końcu, po 2 miesiącach jeżdżenia, by ją karmić, oswoić ze sobą, zdołałyśmy ją złapać dzięki pożyczonej klatce i dzisiaj jest jużbezpieczna. Ale ta historia mogła mieć zupełnie inne, znacznie smutniejsze zakończenie.

Mogłybyśmy jej pomóc dużo wcześniej, gdybyśmy miały własne klatki.

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Na co zbieramy środki?

Mimo, że część z nas działała lub działa w innych grupach pomagających zwierzętom, nie dysponujemy zapleczem pozwalającym nam spokojnie realizować zamerzone cele.

Potrzbujemy klatek używanych do łapania dzikich kotów.

Potrzebujemy też zaplecza finansowego na "wabiki" do tych klatek - wysokoaromatyczną karmę i - co najważniejsze - na leczenie złapanych zwierząt. Często bowiem okazuje się, że złapany na kastrację kot jest ranny, cierpi na koci katar, świerzb czy też jakąś inną chorobę.

Jako ProFelis działamy oficjalnie zaledwie od 1 września tego roku a już przyjęłyśmy sporo zgłoszeń o większych czy mniejszych stadach wolnożyjących lub porzuconych wymagających opieki kotów. Przyjęłyśmy oczywiście te zgłoszenia i je realizujemy, ale z pożyczoną klatką-łapką sztuk 1, brakiem podbieraka i niedoborem transporterów - tempo naszych działań jest, nie ma co ukrywać, żółwie. 

Chciałybyśmy działać szybciej i pomóc jak największej ilośći kotów, ale potrzebujemy do tego Twojej pomocy!

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Po prostu pomóż nam pomagać!

Wasze wpłaty pozwolą nam pomagać bezdomnym, głodnym, chorym, zmarzniętym, niejednokrotnie przeganianym przez ludzi zwierzętom i zapobiegać ich niekontrolowanemu i niepotrzebnemu rozmnażaniu.

Będziemy ogromnie wdzięczne za każdą pomoc! 

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Kim jesteśmy?

ProFelis to 4 przyjaciółki działające na zasadach wolontariackich w ramach Fundacji
Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

Nasza działalność polega na opiece nad wolno żyjącymi i bezdomnymi kotami - kastrujemy je, leczymy i odwozimy w miejsce bytowania lub opiekujemy się nimi w naszych domach tymczasowych i szukamy im najlepszych pod względem ich charakteru domów stałych. 

Jesteśmy z Warszawy i dlatego obejmujemy opieką głównie koty z naszego miasta i okolic jednak nie odmawiamy pomocy zwierzętom z odleglejszych części województwa mazowieckiego.

A jeżeli zajdzie taka potrzeba, żeby ratować chore zwierzę wyruszymy nawet na koniec świata.

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Karolina

Stworzyła dom stały dla 6 kotów, z których większość przyszła na "tymczas" oraz dla Ambrożego  - rocznego owczarka holenderskiego.

Matka młodego miłośnika zwierząt - Kubusia. Wolontariuszka fundacji Viva! od 2012 roku. Niezawodny dom tymczasowy ProFelis, a zawodowo marketer.

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Anka

Miłośniczka czterołapnych futrzaków od zawsze. Dom Stały dla Myszaka, Kropki, Dymka i Dewila.

Wolontariuszka Fundacji VIVA! od 2013 r. W ProFelis zajmuje się sprawami papierkowymi: fakturami, rozliczeniami i sprawozdaniami.

Niezawodny dom tymczasowy ProFelis. Zawodowo pracuje w branży e-commerce jako category manager.

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Asia

Zdeklarowana kociara, choć kiedyś psiara.  Miłośniczka zwierząt wszelakich, która w swoim życiu miała nie tylko psa, koty, ale również myszki i żółwia. Obecnie „mama” kota Lestera i kotki Zuzy, a także „chrzestna” Queenie, która tak naprawdę jest koniem jej córki - Basi.

Z zawodu ekspert marketingu z licznymi sukcesami w zarządzaniu markami oraz we współtworzeniu długoterminowych strategii biznesowych w różnych branżach.

W ProFelis zajmuje się "organizacją" ciekawych gadżetów, z których sprzedaży cały dochód przeznaczony jest na działalność grupy.

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Margo

Jej pierwsza miłość to przyniesiona przez ojca 3-miesięczna Leda - owczarek niemiecki. Była wtedy jej rówieśniczką. Potem przez jej dom przewinęło się mnóstwo zwierząt, nawet chory jeż. Dzisiaj są ukochane koty, wśród których prym wiedzie bura „Gwiazdka”.

Dom Tymczasowy - to się jeszcze okaże ;) - Queenie i Mańka.

Szalony temperament nie ułatwia jej ani stabilizacji zawodowej ani kontaktów z dorosłym synem. I tutaj sprawdza się powiedzenie „muzyka łączy pokolenia”, bowiem jej druga, równie ważna, pasja to właśnie muzyka.

Koordynator Grupy. Jej "działka" w ProFelis to obecność zawsze i wszędzie ;) oraz prowadzenie stron www. 

Zdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotówZdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotówZdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotówZdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotówZdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotówZdjęcie opisu zbiórki Klatki do odławiania kotów

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • ProFelis - awatar

  ProFelis

  08.02.2017
  08.02.2017

  Żyją obok nas: na ulicach, na działkach, w piwnicach.
  Koty niczyje, zdane tylko na siebie i na dobrych ludzi. Czasem nie są oswojone, bo urodziły się i wychowały na wolności. Czasem są to koty wyrzucone przez właścicieli, które usiłują przetrwać w mieście.
  Głodują, chorują, żyją znacznie krócej niż koty w domach. Brak im opieki weterynaryjnej, a ich życie jest ciężkie – ruch uliczny, głód, mróz, deszcz, upał i ludzie, którzy je przepędzają lub znęcają się nad nimi. Każdy ich dzień to walka o przetrwanie.
  Najskuteczniejszym sposobem walki z bezdomnością kotów jest ograniczenie ich populacji poprzez kastracje.
  Kastracje, leczenie i karmę finansujemy z wpłat od Darczyńców i dotacji z Urzędu Miasta St. Warszawy, ale środki te nie są wystarczające.
  Ponad naszą opiekę trafiają też koty w ciężkim stanie – wygłodzone, chore, po wypadkach. Leczenie takiego kota kosztuje nawet kilka tysięcy złotych.
  Bardzo prosimy o darowizny. Koty niczyje też zasługują na godne życie.

  Zdjęcie aktualizacji 2 788

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kocisko - awatar

  Kocisko

  05.02.2023
  05.02.2023

  Wszystkiego co najlepsze dla Was i Kociaków, powodzenia! :)

  • ProFelis - awatar

   ProFelis - Organizator zbiórki

   23.02.2023
   23.02.2023

   Ogromne dzięki!!! <3

 • Kocisko - awatar

  Kocisko

  18.12.2022
  18.12.2022

  Pozdrowienia od Boni i Kirki:)

  • ProFelis - awatar

   ProFelis - Organizator zbiórki

   23.02.2023
   23.02.2023

   Drapki za uszkami dla Boni i Kirki :)

 • Ania - awatar

  Ania

  10.02.2017
  10.02.2017

  powodzenia:)

 • Maria - awatar

  Maria

  02.12.2015
  02.12.2015

  Mogę dać tylko tyle.. Ale życzę Wam powodzenia!

  • ProFelis - awatar

   ProFelis - Organizator zbiórki

   02.12.2015
   02.12.2015

   Dla jednych TYLKO dla innych oznacza AŻ. Dziękujemy bardzo :)

 • paula - awatar

  paula

  02.12.2015
  02.12.2015

  Idzie zima! Czas działać,bo to dla kiciakow najtrudniejszy okres:(

420 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Kocisko - awatar
Kocisko
100
Kocisko - awatar
Kocisko
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Monika Paź - awatar
Monika Paź
20
Ania - awatar
Ania
10
ANNA - awatar
ANNA
10
Anna - awatar
Anna
30
paula - awatar
paula
20
Maria - awatar
Maria
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij