Klaudia została ciężko pokrzywdzona przez los. Przebyła 11 operacji neurochirurgicznych. Zanim przyszła na świat wykryto u niej guza mózgu, który później usunięto wraz z całym lewym płatem skroniowym.
HISTORIA KLAUDII
Nasza córeczka urodziła się 6 grudnia 1999 r. Kiedy była siódmy miesiąc w brzuszku, lekarze zrobili badanie ultrasonograficzne płodu. Okazało się wówczas, że w główce Klaudii w obrębie lewego płata skroniowego rozrasta się tkanka nowotworowa, a przy pniu mózgu znajduje się torbiel. Konieczne było wywołanie przedwczesnego porodu. W piątej dobie życia, rosnąca torbiel ucisnęła na pień mózgu, co spowodowało zahamowanie oddychania i krwotok w głowie. Przeprowadzono operację neurochirurgiczną, była ona długa, trudna i źle rokująca. Przez kolejne dni Klaudia była podłączona do respiratora, spadła na wadze.
Po trzech miesiącach walki o życie pojechaliśmy do domu, lecz szczęście nie trwało długo. Po dwóch tygodniach musieliśmy wrócić do szpitala. Wtedy zaczął się prawdziwy horror.
W Centrum Zdrowia Dziecka spędziliśmy z córką rok. W tym czasie Klaudia przeszła 11 operacji neurochirurgicznych. Jedna z nich polegała na usunięciu nowotworu. Wycięto cały lewy płat skroniowy, przez co córeczka nie potrafi mówić, nie rozumie słów i pojęć, nie ma możliwości komunikowania się ze światem zewnętrznym. Następnie zaczęły się komplikacje polegające na tworzeniu się nowych przestrzeni płynowych w mózgu, które wymagały udrażniania poprzez zakładanie zastawek. Podczas ostatniej operacji doszło do zainfekowania płynu mózgowo-rdzeniowego groźną bakterią-gronkowcem złocistym. Infekcja rozwijała się coraz bardziej i wyniszczała tkankę mózgową. Klaudia zapadła w śpiączkę, zaczęły się nieustające napady padaczkowe. Po kilku dniach odesłano nas do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
Tam podjęliśmy kolejną walkę. Przez rok, każdego dnia bezpośrednio do Klaudii główki podawano antybiotyk. Infekcja wywołana gronkowcem została wyleczona, lecz zrobiła ogromne spustoszenie.
Na dzień dzisiejszy nasza córeczka ma 19 lat, jest dzieckiem leżącym, z głębokim upośledzeniem umysłowym i ruchomym. Ma całkowity niedowład nóżek i prawej rączki, uszkodzony nerw wzrokowy i cierpi na lekooporną padaczkę (kilkanaście napadów w ciągu doby).
Klaudia nie mówi, ale doskonale okazuje uczucia i emocje, a codzienna rehabilitacja nie pozwala na tworzenie się przykurczy w nóżkach i rączkach. Przez te wszystkie lata staramy się zapewnić naszej córeczce godne życie. Jest to bardzo trudne i wiąże się z ogromnym trudem fizycznym, ale też niestety i materialnym. Klaudia wymaga całodobowej opieki, w związku z czym tylko jedno z nas może podjąć pracę zarobkową. Wydatki związane z zakupem leków (1000,00 zł miesięcznie), specjalistycznego wózka (15000,00 zł), pieluchomajtek, środków higienicznych, prywatnej rehabilitacji, itp. przekraczają nasze możliwości finansowe. W związku z tym, prosimy Państwa o jakąkolwiek wpłatę, która pomoże nam w codziennej walce z chorobą i godne życie naszej córeczki Klaudii.
Rodzice Klaudii
Aleksandra i Jacek Maszota
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: