Zbiórka Dwie komory dla serduszka Franka - zdjęcie główne

Dwie komory dla serduszka Franka

37 834 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 598 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Szkudlarek - awatar

Przemysław Szkudlarek

Organizator zbiórki

Dzień dobry 


Jestem szczęśliwym ojcem Franka. Mam cudownego mądrego synka. Wraz z jego mamą wyczekiwaliśmy naszego pierworodnego i się doczekaliśmy. 


Wszystko wyglądało przez połowę ciąży ,że jedyne czym się musimy martwić to kolor łóżeczka i wybór wózka. Niestety w 5 miesiącu podczas badań prenatalnych Pani doktor zauważyła coś niepokojącego. Nie chciała się z nami do końca podzielić swoimi obawami tylko skierowała Nas na konsultacje do szpitala w Poznaniu. Tam obawy zostały potwierdzone - diagnoza krytyczna stenoza aortalna. Ścianka lewej komory została uszkodzona, powstała na niej fibroelastoza, która uniemożliwia normalną roz kurczliwość serca i obniża jego wydolność. 


Wada serca w efekcie mogąca prowadzić do "utraty" lewej komory i operacyjne stworzenie serca jednokomorowego. 


Niestety wydolność takiego serca jest bardzo ograniczona i nie pozwala na normalne funkcjonowanie a w wieku nastoletnim może prowadzić do potrzeby przeszczepu. 


Dlatego należało natychmiast działać.


W poszukiwaniu pomocy trafiliśmy do kliniki w Warszawie i konsultacje u dr Dębskiej, która tworzyła trzyosobowy zespół zajmujący się eksperymentalna metoda polegająca na do prowadzeniu "balonika" do serduszka dziecka znajdującego się jeszcze w brzuchu matki. 


Franio przeszedł zabieg plastyki balonowej zastawki aortalnej. Zabieg miał na celu poprawę pracy zastawki i zwiększenie przepływów do lewej komory co miało w efekcie zapobiec dalszym uszkodzeniom.


Możliwość wykonania zabiegu była uzależniona od położenia Franka wewnątrz brzucha matki w chwili znalezienia się na sali operacyjnej dlatego zabieg został wykonany dopiero przy czwartym podejściu.


Do samego porodu jeździliśmy na konsultacje w Warszawie aby sprawdzać jego efekty.


Wyniki zabiegu nie były optymalne ale nie zamykały drogi do dalszego leczenia 


Franek urodził się w Warszawie 13.12.2017 a po czterodniowym pobycie na oddziale neonatologii w szpitalu Bielańskim został przewieziony do Centrum Zdrowia Dziecka. 


Tam spędziliśmy pierwsze dwa miesiące życia a Franek przeszedł operację hybrydową oraz kilka pobocznych zabiegów. 

Dzisiaj Franek ma prawie 3,5 roku. Kierunek na centrum zdrowia dziecka odbieraliśmy przez ten czas wielokrotnie. Były realizowane zabiegi cewnikowania oraz kontrola stanu zdrowia małego pacjenta. Franek jest stabilny a rozwiązanie zastosowane w pierwszych dniach życia jeszcze się sprawdza i pozwala mu w miarę normalnie funkcjonować ale taki stan rzeczy nie będzie trwał w nieskończoność i nadszedł najwyższy czas aby wykonać kolejny krok.


Na początku roku poprosiliśmy o konsultację badań Franka i wydanie opinii przez Boston Children's Hospital. 


Po kilkumiesięcznej analizie dostarczanych badań zespół kardiologów ze szpitala w Bostonie z dr del Nido na czele zaproponował sposób leczenia, który w rezultacie ma obronić lewa komorę serca Franka i dać mu szansę na życie z sercem dwukomorowym. Jako jedyni na świecie kardiochirurdzy ze szpitala w Bostonie są w stanie usunąć fibroelastoze co w efekcie doprowadzi do prawidłowej pracy lewej komory.

Leczenie w szpitalu w Bostonie zostało wycenione na 260 tyś dolarów koszt transportu i 2 miesięcznego pobytu w Bostonie to koszt około 70tyś zł


Jesteśmy pod opieką fundacji Avalon która bardzo nam pomaga przy zbiórce funduszy z 1%. Jesteśmy za wszystko wdzięczni ale w tej chwili kwota jaką musimy zebrać na kontynuację leczenia przerasta możliwości naszej rodziny oraz zasobów zebranych dzięki fundacji."

Bardzo dziękuję za pomoc, za wpłaty i za udostępnienie Naszej historii


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Przemysław Szkudlarek - awatar

  Przemysław Szkudlarek

  24.08.2021
  24.08.2021

  W dni wczorajszym otrzymaliśmy doskonałą wiadomość, NFZ zgodził się refundować operację Franka. Jedziemy do Bostonu !!! Termin przyjęcia 14.10.2021 Pozostały koszty dojazdu i zakwaterowania oraz leczenia farmakologicznego na miejscu ale to już są realne kwoty. Super wiadomość, Franek jest już gotowy ;)

  Zdjęcie aktualizacji 73 299

Komentarze


 • Esthetic Care Joanna Wartecka - awatar

  Esthetic Care Joanna Wartecka

  08.08.2021
  08.08.2021

  Comiesięczna akcja #ustadlafranka od naszego gabinetu ❤️

 • Marta Chudak - awatar

  Marta Chudak

  29.07.2021
  29.07.2021

  Licytacja tortu

 • Licytacja koszulki warty - awatar

  Licytacja koszulki warty

  29.07.2021
  29.07.2021

  Pozdrawiamy serdecznie

 • Aleksandra Regdos - awatar

  Aleksandra Regdos

  28.07.2021
  28.07.2021

  Obrus prababci Heleny

 • Esthetic Care Joanna Wartecka - awatar

  Esthetic Care Joanna Wartecka

  19.07.2021
  19.07.2021

  Licytacja zabiegu modelowania ust

37 834 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 598 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Przemysław Szkudlarek - awatar

Przemysław Szkudlarek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 598

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marian - awatar
Marian
20
Piotr Łukaszek - awatar
Piotr Łukaszek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Małgorzata Skubis - awatar
Małgorzata Skubis
20
Tak symbolicznie ale od serca - awatar
Tak symbolicznie ale od serca
4

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij