Zbiórka Dwie komory dla serduszka Franka - zdjęcie główne

Dwie komory dla serduszka Franka

90 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Przemysław Szkudlarek - awatar

Przemysław Szkudlarek

Organizator zbiórki

Dzień dobry 

Jestem szczęśliwym ojcem Franka. Mam cudownego mądrego synka. Wraz z jego mama wyczekiwalismy naszego pierworodnego i się doczekaliśmy. 

Wszystko wyglądało przez połowie ciąży że jedyne czym się musimy martwić to kolor łóżeczka i wybór wózka. Niestety w 5 miesiącu podczas badań prenatralnych Pani doktor zauważalny coś niepokojącego. Nie chciała się z nami do końca podzielić swoimi obawami tylko skierowała Nas na konsultacje do szpitala w Poznaniu. Tam obawy zostały potwierdzone. Lewa komora serca właściwie nie pracowała. Była zapadnieta a jej ścianka została uszkodzona. Nazwano to krytyczna stenoza aortalna. Całe szczęście że lekarze stawiając diagnozę mimo że sami nic nie mogli poradzić pomogli nam wybrać kierunek gdzie możemy szukać pomocy. Padło na klinikę w Warszawie i konsultacje u profesor Dębskiej która tworzyła trzy osobowy zespół zajmujący się eksperymentalna metoda polegająca na do prowadzeniu "balonika" do serduszka dziecka znajdującego się jeszcze w brzuchu matki. 

Zostaliśmy zakwalifikowanie do zabiegu jako 64 dziecko w Polsce. Dalsze leczenie miało się odbywać w szpitalu Bielanskim w Warszawie oddalonego o 330km od domu. Oczywiście zaczęliśmy działać. 

Do szpitala jeździliśmy wielokrotnie na parę dni aby przygotować się do zabiegu i go odbyć co udało się dopiero za szóstym razem bo decydujące jest ułożenie dziecka w danej chwili. 

Zabieg został wykonany i do samego porodu jeździliśmy na konsultacje w Warszawie aby sprawdzać jego skutki. 

Wyniki nie były optymalne ale dawały szansę. 

Franek urodził się w Warszawie po po 4 dni owym pobycie na "ojomie" w szpitalu Bielanskim został przewieziony do centrum zdrowia dziecka. Tam spędziliśmy pierwsze dwa miesiące życia a Franek przeszedł operację hybrydowa oraz kilka pobocznych zabiegów. 

Wyniki się były co raz lepsze. 

W Warszawie byliśmy jeszcze 6 razy w ciągu 11 miesięcy życia Franka. Przed nami w grudniu kolejna operacja która mamy nadzieję że będzie krokiem milowym w tym aby Franek miał dwie sprawne komory. 

Niestety życie ludzi z jedną komora nie jest zbyt długie i zazwyczaj kończy się przeszczepem. My jesteśmy pełni wiary że dla nas został przygotowany inny scenariusz. 

Najważniejsze są wyniki wszystkich działań. Nie zwracalismy uwagi na koszta poprostu pokrywalismy bo nie było wyboru. Każdy wyjazd to parę tys zł. A gdy jesteśmy w domu nie jest dużo lepiej. Leki które nie są refundowane lub są tylko częściowo, rehabilitacja, kardiolodzy, neurolodzy i codzienne życie z wymagającym maluszkiem to ogromne koszta. 

Jesteśmy pod opieką fundacji Avalon która bardzo nam pomogą przy zebraniu funduszy z 1%. Jesteśmy za wszystko bardzo wdzięczni 

Kwota o jaką proszę zostanie przeznaczona na kolejne wyjazdy na zabiegi, operacje oraz konsultacje, leki i rehabilitację. Da nam to chociaż 2-3 miesiące oddechu i zapomnienia o kwestiach finansowych.

Bardzo dziękuję za pomoc, za wpłaty i za udostępnienia Naszej historii


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
90 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać teraz
 
Przemysław Szkudlarek - awatar

Przemysław Szkudlarek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej - awatar
Andrzej
20
Ania S-k - awatar
Ania S-k
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij