Zbiórka Zbiórka na Koalicję - zdjęcie główne

Zbiórka na Koalicję

15 923 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 308 osób
Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej - awatar

Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej

Organizator zbiórki

O CO CHODZI?

Jesteśmy grupą pięciu par lesbijek i gejów wspieranych przez organizacje pozarządowe oraz prawników i prawniczki. Przekonani o tym, że każda miłość zasługuje na szacunek, chcemy, aby wszystkie kochające się pary w Polsce miały możliwość sformalizowania swojego związku. Pierwszy projekt ustawy o związkach partnerskich powstał w Polsce w 2004 roku. Minęło 12 lat i nadal stoimy w miejscu. Jako Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej zamierzamy doprowadzić do historycznego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który pozwoli parom jednopłciowym żyjącym w Polsce zawierać związki partnerskie lub małżeńskie.

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na KoalicjęZdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na Koalicję

DOŁĄCZ DO NAS!

Stworzyliśmy Koalicję na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, ponieważ chcemy, aby każda kochająca się para w Polsce miała możliwość sformalizowania swojego związku. Aby związki partnerskie i równość małżeńska stały się rzeczywistością, potrzebna jest nam Twoja pomoc. Jeżeli bliskie są Tobie nasze wartości i marzysz o tym, aby zawarcie związków partnerskich i małżeńskich było wreszcie możliwe w Polsce, to dołącz do sojuszników i sojuszniczek naszej inicjatywy. Dzięki Tobie może nam się udać!

DZIAŁANIA KAŻDEJ Z PAR KROK PO KROKU

Pod koniec 2015 roku pięć par tworzących Koalicję zainicjowało pięć postępowań sądowych. Wszystkie postępowania toczą się obecnie przed polskimi sądami. Przy wykorzystaniu prawa obowiązującego w Polsce chcemy doprowadzić do sformalizowania naszych związków. W sytuacji wydania przez polskie sądy negatywnych wyroków, wniesiemy pięć skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Jeśli Trybunał przyzna nam rację, jego orzeczenie zobowiąże Polskę do uchwalenia prawa umożliwiającego formalizowanie związków par osób tej samej płci. 

 1. Złożenie dokumentu w Urzędzie Stanu Cywilnego potwierdzającego możliwość zawarcia małżeństwa
 2. Odmowa przyjęcia dokumentu przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego
 3. Wniesienie wniosku do sądu rejonowego o rozstrzygniecie, czy przyczyny odmowy Kierownika USC były uzasadnione
 4. Wydanie niekorzystnego rozstrzygnięcia przez sąd rejonowy
 5. Wniesienie apelacji do sądu okręgowego
 6. Wydanie niekorzystnego rozstrzygnięcia przez sąd okręgowy
 7. Ewentualne wniesienie skargi konstytucyjnej do Trybunału Konstytucyjnego
 8. Niekorzystne rozstrzygnięcie Trybunału
 9. Wniesienie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu
 10. Rozpoznanie skargi przez Trybunał – stwierdzenie naruszenia praw człowieka przez Polskę i zasądzenie zadośćuczynienia dla pary
 11. Wykonanie wyroku Trybunału przez Polskę - przyjęcie ustawy o związkach partnerskich lub/i równości małżeńskiej
Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na Koalicję

NA CO ZBIERAMY?

Nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za udział w Koalicji. Wszystkie pary same ponoszą opłaty i koszty sądowe. Również prawnicy i prawniczki zaangażowani w działania Koalicji pomagają nam nieodpłatnie.

Zebrane pieniądze pozwolą nam sfinansować techniczną i organizacyjną pracę Koalicji, bez której nie jesteśmy w stanie prowadzić w sposób efektywny naszych działań.

Środki ze zbiórki przeznaczymy na:

 • opłacenie kosztów wysyłki pism w trakcie postępowań (papier, znaczki pocztowe etc.);
 • opłacenie kosztów dojazdów naszych prawników na rozprawy sądowe;
 • opłacenie wynagrodzeń dla współpracujących z nami grafików, fotografów oraz tłumaczy;
 • opłacenie kosztów organizacji konferencji prasowych, podczas których informujemy o naszych działaniach;
 • opłacenie kosztów ewentualnego wyjazdu prawników i par na rozprawę do Strasburga.
Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na Koalicję

CO JEŚLI ZBIERZEMY WIĘCEJ?

Jeżeli uda nam się zebrać więcej niż planowaliśmy, będziemy mogli zwiększyć naszą obecność w mediach i jeszcze intensywniej informować o naszych działaniach. Będziemy mogli to robić za pomocą materiałów graficznych oraz wideo, zarówno w Polsce jak i za granicą. Pozwoli nam to zwiększyć świadomość polskiego społeczeństwa na temat sytuacji par gejów i lesbijek, których związki zasługują na taki sam szacunek i ochronę prawną jak związki par różnopłciowych. 

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na Koalicję

WIĘCEJ O NAS

Koalicję na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej tworzą trzy pary lesbijek i dwie pary gejów. Pochodzimy z różnych regionów Polski, jesteśmy w różnym wieku, różnią nas też staże naszych związków. To, co nas łączy, to przekonanie, że możliwość zawarcia związku partnerskiego lub małżeństwa powinna być dostępna dla wszystkich.

Dwie z par tworzących Koalicję - Barbara i Cecylia oraz Grzegorz i Krzysztof - podjęły decyzję o otwartym zaangażowaniu się w działania Koalicji. Pary pokazały publicznie swoje twarze i opowiedziały poruszające historie o swoich związkach.

Do grona prawników i prawniczek wchodzących w skład Koalicji należą zarówno osoby działające w organizacjach pozarządowych: adw. Paweł Knut, dr Dorota Pudzianowska oraz dr Krzysztof Śmiszek, jak i prawnicy i prawniczki praktykujący w kancelariach prawnych: r. pr. Marcin Górski (Tataj Górski Adwokaci), Krystian Legierski, adw. Małgorzata Mączka-Pacholak, adw. Paweł Osik, adw. Mikołaj Pietrzak i r. pr. Ewa Ryczko (cała czwórka z kancelarii Pietrzak Sidor & Wspólnicy) oraz r. pr. Marcin Wojciechowski.

Działania Koalicji wspierają następujące organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony praw człowieka: Helsińska Fundacja Praw CzłowiekaKampania Przeciw HomofobiiPolskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

 

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na Koalicję

JAK MOŻECIE POMÓC?

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, bez względu na jej wysokość. Oprócz wsparcia finansowego możecie wspomóc nas informując o zbiórce Koalicji w Internecie. Każde udostępnienie tej strony na facebooku, każda wysłana wiadomość lub opublikowany post nt. Koalicji przybliża nas do końcowego sukcesu i jest równie ważne jak wsparcie finansowe.

Zdjęcie opisu zbiórki Zbiórka na Koalicję

Aktualizacje


 • Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej - awatar

  Z dumą ogłaszamy zamknięcie zbiórki!

  11.08.2016
  11.08.2016

  W imieniu par, zespołu prawniczek i prawników, wszystkich organizacji pozarządowych i kancelarii prawnych zrzeszonych w Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej dziękujemy Wam wsparcie.

  Dzięki Waszym wpłatom proces litygacji strategicznej będzie nie tylko kontynuowany bez konieczności martwienia się o każdy grosz, lecz również należycie nagłaśniany i promowany.

  Oto kilka liczb, które dają pewien obraz tego, na co nas stać, gdy działamy razem:

  Założona minimalna kwota docelowa: 9000 zł
  Zebrana kwota: 15 903 zł
  Cel zrealizowany w 176%
  Liczba osób wspierających: 307
  Czas trwania zbiórki: 52 godziny

  Cieszymy się nie tylko z osiągniętego celu, lecz również dlatego, że wiemy, że możemy na Was liczyć. Będziemy na bieżąco informować Was o postępach Koalicji.

  Dziękujemy!!

  Foto: Rita http://bit.ly/2aVEYQh

  Zdjęcie aktualizacji 1 200

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Remy - awatar

  Remy

  11.08.2016
  11.08.2016

  Nie dużo ale zawsze coś :)

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  11.08.2016
  11.08.2016

  Powodzenia, dziekuję za Waszą inicjatywę :-*

 • TomaszK - awatar

  TomaszK

  11.08.2016
  11.08.2016

  Pozdrawiam i powodzenia!😊

 • Patryk - awatar

  Patryk

  11.08.2016
  11.08.2016

  Do boju kochani. Wywalczcie dla nas wszystkich lepszą przyszłość!

 • DM - awatar

  DM

  11.08.2016
  11.08.2016

  Wspieram zawsze :)

15 923 zł  z 9 000 zł (Cel)
Wpłaciło 308 osób
Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej - awatar

Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 308

Piotr - awatar
Piotr
20
Remy - awatar
Remy
10
Jan - awatar
Jan
15
Agnieszka - awatar
Agnieszka
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Jaqub - awatar
Jaqub
50
Marek - awatar
Marek
5
Patryk - awatar
Patryk
20
JOANNA - awatar
JOANNA
100
Jarosław - awatar
Jarosław
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij