Zbiórka Gambijskie kobiety i dzieci - miniaturka zdjęcia

Gambijskie kobiety i dzieci

Nati Nati - awatar

Nati Nati

Organizator zbiórki

Witajcie dobre serduszka :)


Mam na imię Natalia i chciałabym zebrać fundusze na pomoc kobietom z dziećmi w Gambii. 

Ich sytucja jest szczególnie dramatyczna, gdyż w tym kraju poziom życia jest jednym z najniższych na świecie. Głód jest powszechnym problemem a kobiety z małymi dziećmi są szczególnie narażone na niedożywienie. Zdarza się bardzo często, że jedynym zajęciem pozwalającym utrzymać rodzinę jest praca na polu ryżu w kilkudzięsięciostopniowym upale. Kobiety często zabierają ze sobą małe niedożywione dzieci do pomocy. Jeśli oczywiście kobiety będą miały tyle szczęścia żeby znaleźć taką okazję, bo rolnictwo praktycznie w Gambii nie istnieje.

Podczas podróży do Gambii miałam okazję pomóc w pracy przy zbieraniu ryżu na gambijskim polu i doskonale zdaję sobie sprawę jak niewolniczo ciężka jest ta praca.

Moim celem jest zwrócenie uwagi na los kobiet oraz poprawa ich sytuacji. Jeszcze do niedawna normą były obrzędy obrzezania u kobiet w Gambii. Bardzo często kobiety zmuszane są do prostytucji żeby utrzymać rodzinę, zdarzają się nawet przypadki młodych dziewczynek sprzedawanych bogatym sponsorom.

Mam nadzieję, że poprzez edukację młodych matek poprawi się ich sytuacja na rynku pracy oraz, że odnajdą swoją rolę na czarnym lądzie nadal zdominowanym przez bezwzględne prawa.

Chciałabym prowadzić warsztaty dla kobiet i uczyć je nowych umiejętności przydatnych do pracy w turystyce. Jestem z wykształcenia księgową, pracowałam w zawodzie przez wiele lat i mogę teraz wykorzystać swoją wiedzę w celu zorganizowania warsztatów. Mogę nauczyć obsługi komputera oraz prostych prac administracyjno - biurowych. Pomogę też w napisaniu CV i rozesłaniu do pracodawców.

Mam nadzieję stworzyć Ośrodek i cykl szkoleń dla Gambijskich kobiet.

Uzbierane środki zostaną przeznaczone na wynajęcie pomieszczenia, materiały dydaktyczne, oraz wyposażenie sali, w ktorej będą sie odbywały warsztaty jak również na zapewnienie wyżywienia uczestniczkom kursu.

Mam nadzieję, że pomożecie w tej misji :)

Pamiętajcie, że każda pomoc się liczy i na przykład:

- 5zl to jest ciepły posiłek dla jednej uczestniczki kursu

- 20zł materiały szkoleniowe dla jednej uczestniczki kursu

- 50zł wynajęcie sali szkoleniowej na godzinę

Gorąco dziękuję w imieniu gambijskich kobiet,

Natalia

Przeczytajcie raport z Miedzynarodowej Federacji Praw Człowieka na temat kobiet w Gambii, przez ostatnie 10 lat nie zmieniło sie wiele...

https://www.fidh.org/IMG/pdf/gm_cedaw2005a.pdf

Zapoznajcie się też z bardziej aktualną analizą sytacji dzieci i kobiet: 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjf4aSJgMbVAhUKZ1AKHVcsDpAQFghNMAg&url=http%3A%2F%2Fwww.ciam.gm%2F_library%2F2012%2F6%2Fsituation_analysis_of_children_and_women_in_the_gambia.doc&usg=AFQjCNGeST3lNbA1hnHZLkebz0lGmO_F2A

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Nati Nati - awatar

Nati Nati

Organizator zbiórki

Wpłaty - 1

Paulina - awatar
50
Paulina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij