Zbiórka Gambijskie kobiety i dzieci - zdjęcie główne

Gambijskie kobiety i dzieci

50 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Nati Nati - awatar

Nati Nati

Organizator zbiórki

Witajcie dobre serduszka :)


Mam na imię Natalia i chciałabym zebrać fundusze na pomoc kobietom z dziećmi w Gambii. 

Ich sytucja jest szczególnie dramatyczna, gdyż w tym kraju poziom życia jest jednym z najniższych na świecie. Głód jest powszechnym problemem a kobiety z małymi dziećmi są szczególnie narażone na niedożywienie. Zdarza się bardzo często, że jedynym zajęciem pozwalającym utrzymać rodzinę jest praca na polu ryżu w kilkudzięsięciostopniowym upale. Kobiety często zabierają ze sobą małe niedożywione dzieci do pomocy. Jeśli oczywiście kobiety będą miały tyle szczęścia żeby znaleźć taką okazję, bo rolnictwo praktycznie w Gambii nie istnieje.

Podczas podróży do Gambii miałam okazję pomóc w pracy przy zbieraniu ryżu na gambijskim polu i doskonale zdaję sobie sprawę jak niewolniczo ciężka jest ta praca.

Moim celem jest zwrócenie uwagi na los kobiet oraz poprawa ich sytuacji. Jeszcze do niedawna normą były obrzędy obrzezania u kobiet w Gambii. Bardzo często kobiety zmuszane są do prostytucji żeby utrzymać rodzinę, zdarzają się nawet przypadki młodych dziewczynek sprzedawanych bogatym sponsorom.

Mam nadzieję, że poprzez edukację młodych matek poprawi się ich sytuacja na rynku pracy oraz, że odnajdą swoją rolę na czarnym lądzie nadal zdominowanym przez bezwzględne prawa.

Chciałabym prowadzić warsztaty dla kobiet i uczyć je nowych umiejętności przydatnych do pracy w turystyce. Jestem z wykształcenia księgową, pracowałam w zawodzie przez wiele lat i mogę teraz wykorzystać swoją wiedzę w celu zorganizowania warsztatów. Mogę nauczyć obsługi komputera oraz prostych prac administracyjno - biurowych. Pomogę też w napisaniu CV i rozesłaniu do pracodawców.

Mam nadzieję stworzyć Ośrodek i cykl szkoleń dla Gambijskich kobiet.

Uzbierane środki zostaną przeznaczone na wynajęcie pomieszczenia, materiały dydaktyczne, oraz wyposażenie sali, w ktorej będą sie odbywały warsztaty jak również na zapewnienie wyżywienia uczestniczkom kursu.

Mam nadzieję, że pomożecie w tej misji :)

Pamiętajcie, że każda pomoc się liczy i na przykład:

- 5zl to jest ciepły posiłek dla jednej uczestniczki kursu

- 20zł materiały szkoleniowe dla jednej uczestniczki kursu

- 50zł wynajęcie sali szkoleniowej na godzinę

Gorąco dziękuję w imieniu gambijskich kobiet,

Natalia

Przeczytajcie raport z Miedzynarodowej Federacji Praw Człowieka na temat kobiet w Gambii, przez ostatnie 10 lat nie zmieniło sie wiele...

https://www.fidh.org/IMG/pdf/gm_cedaw2005a.pdf

Zapoznajcie się też z bardziej aktualną analizą sytacji dzieci i kobiet: 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjf4aSJgMbVAhUKZ1AKHVcsDpAQFghNMAg&url=http%3A%2F%2Fwww.ciam.gm%2F_library%2F2012%2F6%2Fsituation_analysis_of_children_and_women_in_the_gambia.doc&usg=AFQjCNGeST3lNbA1hnHZLkebz0lGmO_F2A

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Nati Nati - awatar

Nati Nati

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Paulina - awatar
Paulina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij