Zbiórka Gambijskie kobiety i dzieci - zdjęcie główne

Gambijskie kobiety i dzieci

50 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Nati Nati - awatar

Nati Nati

Organizator zbiórki

Witajcie dobre serduszka :)


Mam na imię Natalia i chciałabym zebrać fundusze na pomoc kobietom z dziećmi w Gambii. 

Ich sytucja jest szczególnie dramatyczna, gdyż w tym kraju poziom życia jest jednym z najniższych na świecie. Głód jest powszechnym problemem a kobiety z małymi dziećmi są szczególnie narażone na niedożywienie. Zdarza się bardzo często, że jedynym zajęciem pozwalającym utrzymać rodzinę jest praca na polu ryżu w kilkudzięsięciostopniowym upale. Kobiety często zabierają ze sobą małe niedożywione dzieci do pomocy. Jeśli oczywiście kobiety będą miały tyle szczęścia żeby znaleźć taką okazję, bo rolnictwo praktycznie w Gambii nie istnieje.

Podczas podróży do Gambii miałam okazję pomóc w pracy przy zbieraniu ryżu na gambijskim polu i doskonale zdaję sobie sprawę jak niewolniczo ciężka jest ta praca.

Moim celem jest zwrócenie uwagi na los kobiet oraz poprawa ich sytuacji. Jeszcze do niedawna normą były obrzędy obrzezania u kobiet w Gambii. Bardzo często kobiety zmuszane są do prostytucji żeby utrzymać rodzinę, zdarzają się nawet przypadki młodych dziewczynek sprzedawanych bogatym sponsorom.

Mam nadzieję, że poprzez edukację młodych matek poprawi się ich sytuacja na rynku pracy oraz, że odnajdą swoją rolę na czarnym lądzie nadal zdominowanym przez bezwzględne prawa.

Chciałabym prowadzić warsztaty dla kobiet i uczyć je nowych umiejętności przydatnych do pracy w turystyce. Jestem z wykształcenia księgową, pracowałam w zawodzie przez wiele lat i mogę teraz wykorzystać swoją wiedzę w celu zorganizowania warsztatów. Mogę nauczyć obsługi komputera oraz prostych prac administracyjno - biurowych. Pomogę też w napisaniu CV i rozesłaniu do pracodawców.

Mam nadzieję stworzyć Ośrodek i cykl szkoleń dla Gambijskich kobiet.

Uzbierane środki zostaną przeznaczone na wynajęcie pomieszczenia, materiały dydaktyczne, oraz wyposażenie sali, w ktorej będą sie odbywały warsztaty jak również na zapewnienie wyżywienia uczestniczkom kursu.

Mam nadzieję, że pomożecie w tej misji :)

Pamiętajcie, że każda pomoc się liczy i na przykład:

- 5zl to jest ciepły posiłek dla jednej uczestniczki kursu

- 20zł materiały szkoleniowe dla jednej uczestniczki kursu

- 50zł wynajęcie sali szkoleniowej na godzinę

Gorąco dziękuję w imieniu gambijskich kobiet,

Natalia

Przeczytajcie raport z Miedzynarodowej Federacji Praw Człowieka na temat kobiet w Gambii, przez ostatnie 10 lat nie zmieniło sie wiele...

https://www.fidh.org/IMG/pdf/gm_cedaw2005a.pdf

Zapoznajcie się też z bardziej aktualną analizą sytacji dzieci i kobiet: 

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjf4aSJgMbVAhUKZ1AKHVcsDpAQFghNMAg&url=http%3A%2F%2Fwww.ciam.gm%2F_library%2F2012%2F6%2Fsituation_analysis_of_children_and_women_in_the_gambia.doc&usg=AFQjCNGeST3lNbA1hnHZLkebz0lGmO_F2A

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać terazUdostępnij
 
Nati Nati - awatar

Nati Nati

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1

Paulina - awatar
Paulina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij