Zbiórka Kochajcie mnie, mamo i tato - zdjęcie główne

Kochajcie mnie, mamo i tato

681 338 zł  z 700 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 127 osób

Zbiórka trwa!

Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko:  "kochajcie się, mamo i tato".

Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą.

88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.
75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.
70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

Oplakatujemy całą Polskę!

To, co uda nam się zebrać od 26 marca, zostanie przeznaczone na działania pomocowe dla osób LGBT+ (pomoc psychologiczna, prawna itp.).

***

Zrzucamy się na billboardy w całej Polsce!

Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko:  "kochajcie się, mamo i tato".

Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. Niestety – coś, co powinno być oczywiste, w przypadku dzieci LGBT+ wcale nie jest normą.

88% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoich ojców.
75% wyoutowanych nastolatków LGBT+ nie jest akceptowanych przez swoje matki.

70% nastolatków LGBT+ ma myśli samobójcze.

To na tym powinny skupiać się kampanie społeczne zakrojone na tak szeroką skalę. Dlatego zrzućmy się wspólnie na naszą odpowiedź!

Kochajcie mnie, mamo i tato – chcemy, by takie hasło pojawiło się w jak największej liczbie miejsc w całym kraju. Autorką pomysłu i obrazka na plakaty jest Karolina "Szarosen" Plewińska.

Na dobry początek Miłość Nie Wyklucza, Grupa Stonewall i Kultura Równości kupują kilka miejsc reklamowych w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Wiemy jednak, że transfobia i homofobia docierają do każdej miejscowości, dlatego uruchamiamy zbiórkę na opłacenie kolejnych nośników w całym kraju!

Im więcej uda nam się zebrać, tym więcej plakatów, które niosą wsparcie osobom, które go potrzebują.

Jeśli potrzebujesz pomocy, zajrzyj na kochajciemnie.pl, gdzie znajdziesz kontakty do darmowej pomocy psychologicznej.

Źródła statystyk: Sytuacja społeczna osób LGBTA w Polsce RAPORT ZA LATA 2015–2016; red. Magdalena Świder, dr Mikołaj Winiewski; Kampania Przeciw Homofobii, Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja; Warszawa 2017

Aktualizacje


 • Miłość nie wyklucza - awatar

  Miłość nie wyklucza

  12.07.2021
  12.07.2021

  Nadszedł czas na drugą część podsumowania kampanii “Kochajcie mnie, mamo i tato” - największej w historii Polski zbiórki publicznej i największej kampanii outdoorowej na rzecz osób LGBT+.
  Kampania "Kochajcie mnie, mamo i tato" to wspólne dzieło Miłości, Kultury Równości, Tolerado, i Grupy Stonewall a jej pomysłodawczynią i autorką poruszającej grafiki jest Karolina "Szarosen" Plewińska.
  Fundusze na plakaty z ważnym przesłaniem zebrałyśmy wspólnymi siłami społeczności w ekspresowym tempie - więcej możecie przeczytać w pierwszym podsumowaniu - ale wiemy, że żaden billboard nie uratuje nikomu życia ani zdrowia. Dlatego zdecydowałyśmy, wsłuchując się też w głosy od społeczności oraz sojuszników i sojuszniczek, by zbiórka trwała dalej, ale jej celem była bezpośrednia pomocy dla osób LGBT+.
  Łącznie udało się zebrać niemal 118 tysięcy złotych i zawdzięczamy to Wam, zarówno sojusznikom i sojuszniczkom, jak i naszej społeczności - dziękujemy! Wasze wsparcie, każda złotówka, pozwoli aż ośmiu organizacjom i grupom nieformalnym na niesienie pomocy osobom LGBT+. To dodatkowe godziny pracy psychologów i prawników, ale także pomoc świadczona bezpośrednio przez kolektywy.
  Wszystkie grupy i organizacje pomagają osobom LGBT+ w trudnych sytuacjach życiowych, oferując bezpłatną pomoc psychologiczną i prawną, płacąc za leki i wizyty lekarskie lub prowadząc telefon zaufania. Wykonują często niezauważaną i niedocenianą pracę, której wykonania odmawia nasze queerfobiczne państwo. Uzupełniają ogromne luki w systemie opieki zdrowotnej, wsparciu kryzysowym, pomocy prawnej. Odpisują na maile, odbierają telefony, rozmawiają z osobami w kryzysie, ale też ich bliskimi. Szukają bezpiecznego schronienia dla tych, którzy nie mogą na nie liczyć.
  Po podzieleniu zbiórki, kwotę 12 956,91 zł otrzymały: Grupa Stonewall (Poznań), Instytut Równości (Zielona Góra), Kultura Równości (Wrocław), Lambda Warszawa, Tolerado (Trójmiasto) i Fundusz Prawo Nie Wyklucza (cały kraj). Po 20 tys. złotych otrzymały kolektywy wspierające osoby transpłciowe: Fundusz Solidarnościowy im. Milo Mazurkiewicz i Grupa Nieustającej Pomocy.

  Całe podsumowanie:
  https://mnw.org.pl/kochajcie-mnie-mamo-i-tato-podsumowanie-drugiej-czesci-zbiorki/

  Zdjęcie aktualizacji 71 220

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Michał Partyka - awatar

  Michał Partyka

  29.05.2021
  29.05.2021

  ***** ***

 • Paulina Rutkowska - awatar

  Paulina Rutkowska

  17.05.2021
  17.05.2021

  ♥♥♥

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.2021
  17.05.2021

  Zasypujmy podziały

 • JOANNA SURDYK - awatar

  JOANNA SURDYK

  28.04.2021
  28.04.2021

  Wspaniala akcja. Toleracja dla innosci zaczyna się w rodzinie. Kochamy niezależne pd wszystkiego, bszwarunkuwo.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.04.2021
  25.04.2021

  Świetna akcja. Popieram całym sobą :)

681 338 zł  z 700 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 127 osób

Wpłaty: 19 127

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Michał Goguła - awatar
Michał Goguła
1
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Tomasz Biernacki - awatar
Tomasz Biernacki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
13
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij