Zbiórka Koty Kociego Losu - zdjęcie główne

Koty Kociego Losu

1 687 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Mirżejan - awatar

Anna Mirżejan

Organizator zbiórki

W ramach grupy Koci Los podejmujemy działania mające na celu ratowanie życia i zdrowia kotów wolnobytujących na terenie Wrocławia, a także ograniczenie kociej bezdomności oraz zapobieganie rozmnażaniu się kotów. 

Spotykamy koty które bardzo cierpią, nie tylko z powodu przeziębienia, robaków, wychudzenia ale takich, które zmagają się z nowotworami, chorymi  nerkami, stawami czy uległy wypadkom i nie mają szans bez pomocy człowieka. Każde z Nich zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach, bo nie potrafimy odmówić, czy wybrać tego szczęśliwca któremu dana będzie pomoc. Nie! Walczymy o każde życie, o to małe, i to duże, czy stare, które nic dobrego dotąd nie spotkało... Kiedy się udaje to rosną nam serca i wiemy, że warte było poświęcenie, niedospane noce czy gonitwa i walka z czasem. Dzielimy swój czas między pracę, nasze rodziny i na nie - te, które każdego dnia pokazują swoją wdzięczność za okazaną dobroć i pomoc. Do każdego z nich podchodzimy z troską, poznajemy je i staramy się bardzo mocno, aby nasze działania były efektywne. Nie chodzimy na skróty, bo każde Ich życie jest cenne i dla nas ważne. Tyle możemy od siebie. To co nas ogranicza i spędza sen z powiek, to środki finansowe, których ciągle brak, a brak dlatego, ze los stawia na naszej drodze przypadki trudne, wymagające często pracy i większych nakładów, by ratować życie. Stawia koty przewlekle i długo trwale chore lub kalekie, wtedy te koszta są ciągłe, a my niestety z naszej pracy nie jesteśmy w stanie pokrywać tego z własnej kieszeni. Nie stać nas na to. Nie siedzimy bezczynnie i działamy tak, jak umiemy. Organizujemy bazarki, zbiórki. Wyciągamy z naszych domów wszystko to, co da się spieniężyć i pokryć wizyty u lekarzy, karmę i to co jest im niezbędne.  

Gdyby nie dobrzy ludzie, wspierający nas i dobre dusze, które ofiarowują naszym kotom domy tymczasowe, nic byśmy nie zdziałały. 

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczne! 

Środki na ratowanie zwierząt pozyskujemy z bazarków, oraz ze wsparcia finansowego od Was – kastracje, karmienie, diagnostyki i leczenia kotów, które tego wymagają – są możliwe tylko dzięki Waszemu wsparciu.

I w tym miejscu musimy zwrócić się do Was z prośbą o pilną pomoc.

Niestety, kotów, które potrzebują pomocy, jest znacznie więcej, niż my jesteśmy w stanie udźwignąć. Choć i tak pomagamy ponad nasze możliwości, zarówno czasowe, jak i finansowe, często stajemy przed trudnymi wyborami – gdzie, które i co dalej? 

I tak jest tym razem. 

Idzie wiosna, za nią lato. Zaraz zaczną rodzić się małe kotki. W tym okresie nasze telefony wręcz palą się od połączeń, a każda możliwa skrzynka do odbioru wiadomości przepakowana po brzegi. 

Niestety, bez Waszej pomocy, w tym roku nie będziemy mogły pomagać w tym najtrudniejszym dla kocich grup okresie. 

Nasze FV od weterynarzy na ten moment wynoszą ponad trzynaście tysięcy złotych… Do tego dochodzi bieżące utrzymanie naszych nieadopcyjnych kotów, tych dopiero złapanych, i tych, które czekają w DT na swój adopcyjny czas. 

Za co takie koszta? 

Dla osób, które śledzą nasze poczynania na Facebooku, koty które tutaj opiszemy, będą znane. I znane są dla Was też koty, które nie zostaną tutaj wymienione, a równie dużo nas kosztują. 

Mamy pod naszą opieką cudowną kotkę szukającą domu. Jednak domu znaleźć nie może, bo jest niepełnosprawna – jej utrzymanie generuje dla nas nie małe, regularne koszta. 

Mamy też Kaja, który miał niedługo z Colą iść do adopcji, ale u Kaja zdiagnozowano wrodzoną wadę tętnic płuc oraz za duże serduszko, wymaga dokładniejszej, pełnej diagnostyki oraz leczenia.

Mamy stado kotek w Stacyjka Maltusia, które  – nie mogły zostać wypuszczone, a są nieadopcyjne, m.in. kotka staruszka z nowotworem. Cudowna Pani prezes wzięła je pod swoje skrzydła, ale wypada je chociaż wesprzeć karmą i żwirkiem. 

Mamy też Dyzię, która po wyłapaniu nie nadaje się na wypuszczenie winnym miejscu (na poprzednie nie może wrócić, ze względu na budowę) – pobędzie ona u nas jeszcze dłuższą chwilę, ponieważ wymaga pracy behawioralnej – i dostaje ją w naszym DT, jednak musi jeść i zakopuje żwirek. W tym samym DT mamy Bolka i Lolka,kocie dzieci, które po wszystkich podstawowych badaniach i kastracji, oswajają się z człowiekiem. 

Jest też Joga, Irys, King, Pestka, Jagoda, a to ciągle nie wszyscy podopieczni.

Aktualnie pomagamy także rodzeństwu Bolka i Lolka, a także ich mamę i kilka innych dorosłych kotów na placu budowy, skąd koniecznie muszą zostać zabrane. Do tego mamy dwa kolejne miejsca do sprawdzenia, w tym m.in. budynek w ruinie, w którym przebywa stadko kotów, i być może kolejne kocie dzieci. 

Ostatnio pożegnaliśmy Alinkę i Emilkę. Obie odeszły z powodu chorób nowotworowych. Zanim odeszły, przez kilka miesięcy żyły bez bólu i cierpienia, otoczone domowym ciepłem i miłością. Zapytacie, czy było warto? Było! Bo wcześniej żyły w zasadzie nigdzie, jadząc odpadki ze śmietników. Odeszły nie same, gdzieś tam pod płotem. Odeszły bez cierpienia i czyjeś. Odeszły nasze.

Faktury od weterynarza, zamówienia na karmę i żwirki dla takiej ilości kotów generuje dla nas ogromne koszta, nie mówiąc o kosztach na„potrzeby specjalne” dla niektórych podopiecznych. 

Nie byłyśmy jeszcze w aż tak złej sytuacji, dlatego bardzo mocno prosimy Was o pomoc! 

Jeśli nie uzbieramy tej kwoty na pokrycie naszych zaległych zobowiązań, nie będziemy w stanie sprawdzić nawet dwóch kolejnych miejsc, nie mówiąc o naszym przerażeniu na niemożność działania i niesienia pomocy w kolejnych tygodniach. 

Dlatego bardzo Was prosimy, pomóżcie nam uzbierać kwotę, która pozwoli nam dalej działać i brnąć do przodu w pomaganiu kotom! 

Zarówno my, jak i wszyscy nasi koci podopieczni – będziemy bardzo wdzięczni!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.04.2019
  20.04.2019

  Pomagamy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.04.2019
  16.04.2019

  Mam nadzieję, że będzie dobrze

1 687 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Mirżejan - awatar

Anna Mirżejan

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 61

Marta - awatar
Marta
20
Basia P. - awatar
Basia P.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Renata - awatar
Renata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Małgorzata - awatar
Małgorzata
50
Irena Niemczak - awatar
Irena Niemczak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika Kobeszko - awatar
Monika Kobeszko
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij